Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Z dziećmi o hałasie” – Mute prowadzi zajęcia edukacyjne w szkołach podstawowych

Z-dziemi_o_haasie_Mute_3

Pracownicy firmy Mute, produkującej panele i kabiny akustyczne do biur, odwiedzili Szkołę Podstawową w Kościelcu ze specjalnie przygotowaną interaktywną lekcją na temat akustyki i szkodliwości hałasu. To już 5 odwiedzona przez pracowników Mute szkoła w ramach ich inicjatywy „Z dziećmi o hałasie”.

Podczas warsztatów mali uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powstaje dźwięk, w jaki sposób odbieramy różne bodźce dźwiękowe i co to jest pogłos. Dzięki serii prostych eksperymentów dzieci przekonały się również na czym polega rozchodzenie się fal dźwiękowych. Wszystko po to, by uświadomić uczniom, ich rodzicom, a także nauczycielom, jak bardzo szkodliwy jest hałas, na który są narażone w szkołach każdego dnia. I co mogą robić na co dzień, by go niwelować.

- „Hałas podczas przerw na szkolnych korytarzach dochodzi do poziomu 90, a nawet 100 dB i jest to poziom zagrażający zdrowiu zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Nie wspominając o jego negatywnym wpływie na samopoczucie i zdolności poznawcze. Dlatego tak ważna jest edukacja dzieci – nawet jeśli nasze zajęcia sprawią, że podczas przerw i zajęć w klasie będą się zachowywać o kilka decybeli ciszej, będzie to ogromna różnica dla ich zdrowia i zdrowia ich nauczycieli” – mówi Piotr Jędzura, ekspert ds. akustyki w Mute i współprowadzący warsztaty.

Szkoła Podstawowa w Kościelcu była już piątą, w której Mute zorganizowało warsztaty. Zajęcia zawsze są przygotowywane tak, by jak najbardziej zainteresować dzieci – wypełnione są eksperymentami, materiałami audiowizualnymi i pracą w grupach.

Z dziećmi o hałasie Mute 2

 

- „Z lekcji na lekcję udoskonalamy scenariusz zajęć. Gramy na ukulele, by pokazać, że od długości struny zależy wysokość dźwięku, pokazujemy jak rozchodzą się fale dźwiękowe za pomocą eksperymentów z kamertonem i kieliszkami wypełnionymi wodą. Dzielimy również uczniów na grupy i zapraszamy do własnych eksperymentów. Dzięki temu przez pełne 90 minut, dzieciaki chętnie uczestniczą w zajęciach” – opowiada Agnieszka Łukasik, specjalistka ds. obsługi klienta w Mute i współprowadząca lekcję.

Po lekcji szkoła otrzymała od Mute zestaw paneli akustycznych, które pomogą zniwelować hałas na szkolnych korytarzach. Firma zamierza kontynuować cykl spotkań w kolejnym roku szkolnym. Zainteresowane szkoły mogą się zgłaszać pod specjalnym adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Z dziećmi o hałasie Mute

 

Patryk Szulc w turnieju Underground Boxing Night 3
Jak wybrać pierwszy kurs programowania dla dziecka...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Don w środa, 05 czerwca 2024 07:01

Może by tak ktoś zainteresował się hałasem wydobywającym się z silników motocykli z przerobionymi tłumikami pędzących po naszych ulicach ?

Może by tak ktoś zainteresował się hałasem wydobywającym się z silników motocykli z przerobionymi tłumikami pędzących po naszych ulicach ?
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.