Z książką można wiele, czyli wszyscy czytają dzieciom

Z ksiazka mozna wiele

Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli - takie motto przyświecało akcji „Cały powiat czyta”, którą zorganizowano na Stadionie 1000-lecia w Turku.

Happening był częścią projektu „Z książką można wiele”, którego celem jest m.in. promowanie czytelnictwa. Jest on współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego.

Samorządowcy z burmistrzem Romualdem Antosikiem na czele, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wiele innych osób spotkali się na turkowskim stadionie aby pobić rekord w jednoczesnym czytaniu ulubionej książki przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych z całego powiatu tureckiego.

Gościem specjalnym wydarzenia był autor książek dla dzieci, promotor czytelnictwa i ambasador Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom – Łukasz Wierzbicki.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Zielono nam, czyli ekologiczna edukacja w Turku
Dobra: Spotkanie autorskie w DPS Skęczniew
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 15 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.