Zabaw się poezją

Poezja wokół nas

Już w najbliższy piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, odbędą się niecodzienne międzypokoleniowe warsztaty. Wydarzeniu, realizowanemu w ramach projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” towarzyszyć będzie intrygujące hasło „Poezja wokół nas”. Wszystkich zainteresowanych niestandardowym podejściem do twórczości poetyckiej zapraszamy już od godziny 9.00.

„Jubileuszowo wokół Pietrzaka" to szereg kompleksowych i spójnych działań promujących czytelnictwo, w tym także o zasięgu ogólnopolskim, których wspólną osią jest postać wielkiego, choć zapomnianego poety i publicysty, związanego z Turkiem, Włodzimierza Pietrzaka. W ramach zadania zaplanowano także szereg działań dodatkowych, w tym także międzypokoleniowe warsztaty, których głównym celem jest zainteresowanie twórczością poetycką i zaangażuje działania grupy społeczne nie będące aktywnymi uczestnikami życia literackiego w Polsce.

Już w najbliższy piątek, od godz. 9.00 do 18.00 na wszystkich zainteresowanych niecodziennym podejściem do twórczości poetyckiej czekać będą stosika warsztatowe, na których odbywać będą się graficzne zabawy z wierszem. Uczestnicy warsztatów będą mogli między innymi stworzyć limeryki na prześcieradłach, ozdobić fragmentami wierszy torby, kubki i koszulki, które następnie będą mogły być wykorzystane w codziennych sytuacjach.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach Loesje, bazujących na technikach twórczego pisania, których metodologia opiera się na zabawie słowem. Udział w zajęciach wymaga wcześniejszego zapisu pod numerem tel 63 278 51 34 w. 16.

Działania realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka są częścią projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/miejscowosci/zabaw-sie-poezja#sigProId277a332ba2
Jubileusz 100-lecia istnienia Służb Sanitarnych w ...
Bez wizy do USA - jak dopełnić formalności?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.