Zapotrzebowania na sprzęt nie zgłasza się w mediach. Wojewoda komentuje doniesienia o sytuacji w SP ZOZ

SP ZOZ Turek

Od momentu, kiedy poinformowano o przekształceniu turkowskiego szpitala w jednoimienny nie milkną głosy sprzeciwu, także ze strony środowiska medycznego. Do doniesień medialnych opublikowanych, chociażby w serwisie money.pl odniósł się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Do czwartku wszyscy pacjenci leczeni w turkowskim szpitalu muszą go opuścić. Zostaną wypisani do domów albo trafią do innych placówek. Od piątku, 23 października SP ZOZ działać będzie bowiem jako szpital jednoimienny, przeznaczony dla pacjentów chorujących na COVID-19. W mediach społecznościowych znaleźć można wiele postów wyrażających niezadowolenie z decyzji wojewody dotyczącej szpitala w Turku. Na czele ruchu, który się jej sprzeciwia stanął lokalny aktywista Kacper Drzewiecki. Zbiera on podpisy pod petycją do władz powiatu. Redaktorzy serwisu money.pl skontaktowali się natomiast z personelem medycznym turkowskiego szpitala, który nie szczędzi słów krytyki dla przygotowania placówki. Ich zdaniem brakuje środków ochrony osobistej, kombinezonów, respiratorów i przede wszystkim - tomografu, który jest niezbędny do diagnozowania chorób płuc wywołanych przez koronawirusa.

- Ortopedzi, chirurdzy, ginekolodzy, pediatrzy bez żadnego przeszkolenia mają być rzuceni na pierwszą linię. Ale my nie mam pojęcia, jak to się leczy. Wygląda na to, że jak ma powstać taki szpital, to powstanie, żeby się wszystko zgadzało w rejestrze - cytuje lekarzy z Turku portal money.pl.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać w końcu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.


- Postanowiłem odnieść się do doniesień medialnych dotyczących rzekomo złej sytuacji w Szpitalu Powiatowym w Turku. Do tej pory szpital w Turku nie zgłosił żadnego wniosku dotyczącego zapotrzebowania na jakikolwiek sprzęt czy środki ochrony osobistej. Szpitale, jeśli mają problemy związane z zadaniami covidowymi, najpierw zgłaszają do mnie zapotrzebowanie, a następnie w miarę możliwości otrzymują potrzebny sprzęt. Dyskusja o potrzebach i problemach placówki przez media na pewno nie pomaga zdrowiu pacjentów. Liczba wskazanych przeze mnie łóżek jest poparta rekomendacjami NFZ-u, a nie nierealnym pomysłem. Obecnie współpracuję z 49 szpitalami na terenie Wielkopolski, które realizują zadania covidowe i nie spotkałem się z sytuacją, aby zapotrzebowanie na sprzęt zgłaszać przez media. Skontaktowałem się już ze starostą tureckim, aby wyjaśnić omawiane w mediach problemy - napisał wojewoda Mikołajczyk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Apel Klubu Radnych PSL w sprawie przekształcenia t...
Koronawirus w trzech kolejnych szkołach. Chorują u...

Podobne wpisy

 

Komentarze 13

Gość - Pacjenci. w środa, 21 października 2020 17:55

Pacjenci
TO TYLKO I WYŁĄCZNIE JEST WINA SZPITALA Z KONINA JUŻ DAWNO CHCIELI ZLIKWIDOWAĆ TAKI DOBRY SZPITAL JAKI JEST W TURKU , CAŁE POGOTOWIE RATUNKOWE CHCIANO ZLIKWIDOWAĆ JUŻ DAWNO JESZCZE WIRUS NIE ISTNIAŁ - TAKIEGO SZPITALA NIE MA NIGDZIE - JAK W TURKU PERSONEL - MIŁY , UPRZEJMY , ŻYCZLIWY CAŁY SZPITAL TO DOBRA DUSZA - MOŻNA TAK NAZWAĆ ITD. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ , SZPITAL W TURKU NA PRAWDĘ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE NIE MA NA CAŁYM ŚWIECIE TAKIEGO DOBREGO SZPITALA - TAM NIE LECZY SIĘ ZA PIENIĄDZE LECZ ZDROWIE PACJENTA JEST NAJWAŻNIEJSZE - NATOMIAST W KONINIE W SZPITALU JEST ODWROTNIE LECZY SIĘ TYLKO ZA PIENIĄDZE A PACJENT JEST NIE WAŻNY I TEN SZPITAL W KONINIE ZAZDROŚCI ŻE JEST SZPITAL W TURKU TAK RENOMOWANY !!!!! TO KONIN POWINIEN PRZYJMOWAĆ Z WIRUSAMI PACJENTÓW A NIE TUREK - TUREK TAKI SZPITAL ŻE AŻ SERCE SIĘ KRAJE JAK TAK MOŻNA PRZECIEŻ GDZIE PÓJDĄ PACJENCI SIĘ LECZYĆ ŻE SCHORZENIAMI TACY DOBRZY SPECJALIŚCI MY PACJENCI ROZCHORUJEMY SIĘ NIE PRZEZ WIRUSA LECZ PRZEZ TO ŻE NAM CHCĄ ZABRAĆ NAPRAWDĘ SUPER LECZĄCY SZPITAL - PROSIMY NAM WSZYSTKIM PACJENTOM TEGO NIE ROBIĆ BO SKĄD BĘDZIEMY MIELI ZDROWIE I KTO NAS BĘDZIE LECZYŁ . PROSIMY PONIEWAŻ TEN SZPITAL LECZY WSZYSTKICH LUDZI KTO TYLKO MA ŻYCZENIE I JEST CHORY ORAZ WSZYSTKICH LUDZI UZDRAWIA !!! PACJENCI PROSZĄ NIE ROBIĆ W TEN SPOSÓB - NIE KRZYWDZIĆ TAKIEGO SZPITALA W TURKU I PACJENTÓW !!!!!

Pacjenci TO TYLKO I WYŁĄCZNIE JEST WINA SZPITALA Z KONINA JUŻ DAWNO CHCIELI ZLIKWIDOWAĆ TAKI DOBRY SZPITAL JAKI JEST W TURKU , CAŁE POGOTOWIE RATUNKOWE CHCIANO ZLIKWIDOWAĆ JUŻ DAWNO JESZCZE WIRUS NIE ISTNIAŁ - TAKIEGO SZPITALA NIE MA NIGDZIE - JAK W TURKU PERSONEL - MIŁY , UPRZEJMY , ŻYCZLIWY CAŁY SZPITAL TO DOBRA DUSZA - MOŻNA TAK NAZWAĆ ITD. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ , SZPITAL W TURKU NA PRAWDĘ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE NIE MA NA CAŁYM ŚWIECIE TAKIEGO DOBREGO SZPITALA - TAM NIE LECZY SIĘ ZA PIENIĄDZE LECZ ZDROWIE PACJENTA JEST NAJWAŻNIEJSZE - NATOMIAST W KONINIE W SZPITALU JEST ODWROTNIE LECZY SIĘ TYLKO ZA PIENIĄDZE A PACJENT JEST NIE WAŻNY I TEN SZPITAL W KONINIE ZAZDROŚCI ŻE JEST SZPITAL W TURKU TAK RENOMOWANY !!!!! TO KONIN POWINIEN PRZYJMOWAĆ Z WIRUSAMI PACJENTÓW A NIE TUREK - TUREK TAKI SZPITAL ŻE AŻ SERCE SIĘ KRAJE JAK TAK MOŻNA PRZECIEŻ GDZIE PÓJDĄ PACJENCI SIĘ LECZYĆ ŻE SCHORZENIAMI TACY DOBRZY SPECJALIŚCI MY PACJENCI ROZCHORUJEMY SIĘ NIE PRZEZ WIRUSA LECZ PRZEZ TO ŻE NAM CHCĄ ZABRAĆ NAPRAWDĘ SUPER LECZĄCY SZPITAL - PROSIMY NAM WSZYSTKIM PACJENTOM TEGO NIE ROBIĆ BO SKĄD BĘDZIEMY MIELI ZDROWIE I KTO NAS BĘDZIE LECZYŁ . PROSIMY PONIEWAŻ TEN SZPITAL LECZY WSZYSTKICH LUDZI KTO TYLKO MA ŻYCZENIE I JEST CHORY ORAZ WSZYSTKICH LUDZI UZDRAWIA !!! PACJENCI PROSZĄ NIE ROBIĆ W TEN SPOSÓB - NIE KRZYWDZIĆ TAKIEGO SZPITALA W TURKU I PACJENTÓW !!!!!
Gość - zaniepokojony w środa, 21 października 2020 13:22

A gdzie jest teraz konferencja prasowa posła i Zarządu Powiatu???.Problem to myk!!!

A gdzie jest teraz konferencja prasowa posła i Zarządu Powiatu???.Problem to myk!!!
Gość - miejscowy w środa, 21 października 2020 10:42

Mamy lokalnego posła - specjalistę od szpitali. Może sam zaproponował wojewodzie przekształcenie w koronawirusowy...

Mamy lokalnego posła - specjalistę od szpitali. Może sam zaproponował wojewodzie przekształcenie w koronawirusowy...
Gość - gosc w środa, 21 października 2020 15:33

Myślę, że w punkt. Chciał się zasłużyć władzom partyjnym. A biura policja pilnuje żeby mu chłopi gnoju nie nawrzucali

Myślę, że w punkt. Chciał się zasłużyć władzom partyjnym. A biura policja pilnuje żeby mu chłopi gnoju nie nawrzucali:o
Gość - Anty w środa, 21 października 2020 06:59

Ciemnogród zakuć w łańcuchy a medyków obowiązkowo..... w kamasze. Śpij ogłupiały narodzie i narzekaj w necie.

Ciemnogród zakuć w łańcuchy a medyków obowiązkowo..... w kamasze. Śpij ogłupiały narodzie i narzekaj w necie.
Gość - serek w środa, 21 października 2020 05:34

Dopiero bym był zdziwiony gdyby środowisko lekarskie poprało ten plan! jakikolwiek plan!
najlepiej leczyć katar i kaszel a wpisywać w wypis zapalenie płuc.

Dopiero bym był zdziwiony gdyby środowisko lekarskie poprało ten plan! jakikolwiek plan! najlepiej leczyć katar i kaszel a wpisywać w wypis zapalenie płuc.
Gość - Stacja widmo w środa, 21 października 2020 00:24

Lokomotywa na stacji rezerw materiałowych już stoi
Ryś maszynista i Krzyś konduktor a Darek parę w gwizdek już daje
że skład za chwilę ruszyć ma w kraj
w pierwszym wagonie tylko maseczki
w drugim kombinezony
w trzecim respiratory co ich tysiące za te miliony
w czwartym sanitariuszki
w piątym rękawiczuszki co zdjął jak chciał się przywitać z tym od kaczuszki
w szóstym lekarzy kupa ( od Lwowa, Grodna i zza Buga)
w siódmy kilka łóżeczek Barbi
w ósmym dwie beczki płynów do rąk otarcia by covid nie dostał się bez natarcia.
w dziewiątym testy których brakuje bo dziś Szumowski dostaje dwóje .
a w dziesiątym tomograf czeka gdzie zrobi zdjęcie cud czy eureka
a tych wagonów jest ze czterdzieści
nagle -świst
nagle błysk
Para buch
koła w ruch
A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!

Bo przecież tej stacji co Turek się zwie
jeszcze jej nie ma bo plan spalił się
I lokomotywa do nikąd tak mknie
bo przecież szyn zapomnieli położyć - każdy to wie.
Pociąg widmo jest już w odwrocie i na dodatek kosztuje krocie
To tak jak z Covid wszyscy o nim słyszeli lecz nikt jej jeszcze nie widział.

król Julian - Niech żyje

Lokomotywa na stacji rezerw materiałowych już stoi Ryś maszynista i Krzyś konduktor a Darek parę w gwizdek już daje że skład za chwilę ruszyć ma w kraj w pierwszym wagonie tylko maseczki w drugim kombinezony w trzecim respiratory co ich tysiące za te miliony w czwartym sanitariuszki w piątym rękawiczuszki co zdjął jak chciał się przywitać z tym od kaczuszki w szóstym lekarzy kupa ( od Lwowa, Grodna i zza Buga) w siódmy kilka łóżeczek Barbi w ósmym dwie beczki płynów do rąk otarcia by covid nie dostał się bez natarcia. w dziewiątym testy których brakuje bo dziś Szumowski dostaje dwóje . a w dziesiątym tomograf czeka gdzie zrobi zdjęcie cud czy eureka a tych wagonów jest ze czterdzieści nagle -świst nagle błysk Para buch koła w ruch A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Bo przecież tej stacji co Turek się zwie jeszcze jej nie ma bo plan spalił się I lokomotywa do nikąd tak mknie bo przecież szyn zapomnieli położyć - każdy to wie. Pociąg widmo jest już w odwrocie i na dodatek kosztuje krocie To tak jak z Covid wszyscy o nim słyszeli lecz nikt jej jeszcze nie widział. król Julian - Niech żyje
Gość - Błażej w wtorek, 20 października 2020 23:14

Jeśli ktoś zadecydował o zmianie to chyba też powinien się zainteresować jakie są potrzeby. Porażka

Jeśli ktoś zadecydował o zmianie to chyba też powinien się zainteresować jakie są potrzeby. Porażka :(
Gość - Zyx w wtorek, 20 października 2020 22:18

Panie Wojewodo to czy szpital nadaje się do przekształcenia na jednoimienny i ilość łóżek też proszę się nie dowiadywać z mediów czy statystyk, ale z wywiadu z obsługą tego szpitala. Wtedy również będzie rzetelna informacja.

Panie Wojewodo to czy szpital nadaje się do przekształcenia na jednoimienny i ilość łóżek też proszę się nie dowiadywać z mediów czy statystyk, ale z wywiadu z obsługą tego szpitala. Wtedy również będzie rzetelna informacja.
Gość - ja w wtorek, 20 października 2020 22:10

Myslicie, że wojewoda sam wytypował nasz szpital? On wie chociaż, że takowy istnieje? Ktoś mu to zaproponował... Mamy do wyboru 3 nazwiska.

Myslicie, że wojewoda sam wytypował nasz szpital? On wie chociaż, że takowy istnieje? Ktoś mu to zaproponował... Mamy do wyboru 3 nazwiska.
Gość
poniedziałek, 25 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.