Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zapraszamy do „Świata zmysłów”

Muzeum Turek

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na nową wystawę interaktywną pt.: „Świat zmysłów” pochodzi ona Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

To już druga wystawa tego typu którą zaprezentujemy w naszej placówce. Jest ona związana w znacznym stopniu z naukami biologicznymi. W potocznej mowie często używamy określeń: słyszę, widzę, dotykam, czuję. Nie zastanawiamy się jednak w jaki sposób z otaczającego nas świata odbieramy wrażenia wzrokowe, słuchowe, węchowe, smakowe czy dotykowe. Dzieje się to za sprawą zmysłów - niezwykłej umiejętności organizmu do odbierania sygnałów z otoczenia i przetwarzania ich na impulsy nerwowe, które biegną wzdłuż rdzenia kręgowego do mózgu i z powrotem. Celem wystawy „Świat zmysłów” jest przybliżenie widzom anatomicznych, fizjologicznych i fizycznych podstaw działania narządów zmysłów. Na wystawie znajduje się ok. 60 doświadczeń pokazujących wybrane zjawiska związane z budową i działaniem narządów zmysłów człowieka.

Autorami wystawy są: dr Maciej Kluza oraz dr hab. Ewa Wyka.

Serdecznie zapraszamy do muzeum już od 8 września tj. piątek, do zobaczenia!!!

Dobra: Wiekopomne wydarzenie, czyli nowa sala gimn...
Marzenia się spełniają. Sala sportowa przy turkows...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.