Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zapraszamy na „Średniowieczną” noc muzeów

Noc Muzeów

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, jak co roku, zaprasza wszystkich chętnych 20 maja o godzinie 18.00 do muzeum. Zwiedzający będą mogli zobaczyć nową wystawę czasową „Średniowieczne narzędzia tortur”, odwiedzić stoisko wojów i rycerzy grodu tura, skorzystać z warsztatów z lepienia garnków. Dodatkowo na dziedzińcu muzeum o godzinie 21.00 zapraszamy na projekcję filmu ”Imię Róży” (w razie złych warunków atmosferycznych projekcja filmu będzie odwołana).

Tradycyjnie w Noc Muzeów udostępniamy dla Państwa wszystkie wystawy stałe m.in. wystawa mehofferowska, etnograficzna czy ekspozycja „1956 dni w okupowanym Turku - historia pewnej ulicy”. Możliwość zwiedzania wieży zegarowej, gdzie znajduje się zegar, który pochodzi najprawdopodobniej z 1872 roku, z czasów budowy samego gmachu ratusza. Dzieci będą mogły rozwiązać Quest muzealny, każdy kto odnajdzie „skarb” otrzyma również słodki upominek.

Zapraszamy serdecznie!!

Gdzie?? Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Kiedy?? 20 maja 2023 r.

Godzina?? 18.00

Wycieczka przedszkolaków do Państwowej Straży Poża...
W co gra marszałek? Pytają starosta i minister

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.