Zapraszamy na wystawę Aleksandry Klaudii Pokojewskiej. "Wrażliwość" zaprasza

Muzeum Miasta Turku

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy Aleksandry Klaudii Pokojewskiej pt. „Wrażliwości”. Aleksandra Klaudia Pokojewska to turkowska artystka, która jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. W latach 2017-2022 studiowała na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie zdobyła dyplom magisterski na wydziale Rzeźby.

W swojej twórczości wybrała drogę prowadzącą przez figurację skupiając się na przedstawieniach oraz na rozwijaniu i doskonaleniu warsztatu, poszukiwaniu ekspresji w mowie ciała nadając formy emocjom i stanom im towarzyszącym, jest to przeniesienie świata wewnętrznego do zewnętrznego. Autorka wystawy zajmuje się też rysunkiem oraz okazjonalnie malarstwem.

W swoich pracach, choć nostalgicznych artystka stara się poszukiwać piękna i kształtować w taki sposób, by dawały spokój i przestrzeń do refleksji. Rzeźba jest dla niej medium bardzo romantycznym, poprzez bezpośredni dotyk w tworzeniu i bliskość jaką nawiązuje ze swoimi pracami.

Wystawa „Wrażliwości” to wystawa rzeźb, malarstwa i szkiców skupiających się na emocjonalnej sferze. Wykorzystując mowę ciała kobiecego nadaje kształty i formy uczuciom wewnętrznym. „Wrażliwości” to wystawa o pięknie ludzkich emocji, tych pozytywnych jak i negatywnych, ponieważ każde są ważne…

Wernisaż:
Gdzie?? Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera
Kiedy?? 09.02.2024
Godzina?? 18:00

Serdecznie zapraszamy!!!
Wystawa dostępna od 09.02.2024- 10.03. 2024
 
Finał WOŚP już 28 stycznia. Będzie się działo!
Jak uczyć się do egzaminu ósmoklasisty?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.