Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spotkania z historią i sztuką

Wystawa Muzeum

Obecnie w naszych salach otwarte są wystawy czasowe: „Turek wczoraj i dziś cz. II”, która składa się z ponad 200 fotografii miasta wykonanych na przestrzeni lat 1901 – 2020. Wystawa została skonstruowana w ten sposób, aby dawnym fotografiom Turku przyporządkować te same miejsca.

Lecz z czasów współczesnych. Jest to znakomita wystawa, przybliżająca historię miasta, jak i zmiany zachodzące w przestrzeni miejskiej w okresie XX i XXI wieku.

Drugą ekspozycją czasową jest wystawa “Zapach zapamiętany” została przygotowana z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej Beaty M. Orlikowskiej. Cykl prac odwołuje się do zapachowych skojarzeń i wspomnień znanych ludzi ze świata kultury, sztuki i biznesu, których artystka, we współpracy z dziennikarką Aleksandrą Pieterwas zaprosiła do projektu.

Spisane przez Aleksandrę Pieterwas wspomnienia zapachowe stały się inspiracją do stworzenia porcelanowych dzieł. Powstało piętnaście dyptyków, na które składają się teksty wspomnień i sąsiadujące z nimi obrazy. Dyptyki pozostają w otwartym dialogu ze sobą, dając także pole dla wyobraźni odbiorcy. Układają się w niezwykłą historię o tym, co w życiu odgrywa istotną rolę i zapada w pamięć na zawsze.

Oczywiście na zwiedzających czekają także ekspozycje stałe:
• Turkowskie dzieło Józefa Mehoffera;
• Tradycje rzemieślnicze i tkackie w Turku i okolicy;
• Kości zwierząt czwartorzędowych;
• Wykopaliska z cmentarzyska ciałopalnego okresu kultury łużyckiej,
• oraz questy i inne atrakcje.

Zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa i higieny cieszymy się bardzo że znów możemy się z Państwem spotkać.
Flagi i maszty dla gmin z powiatu tureckiego
Kawęczyn: Rusza trzeci etap budowy przydomowych oc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 02 marzec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.