Zbuduj zespół na odległość! 3 praktyczne porady

Zbuduj zespół na odległość

Można śmiało stwierdzić, że w 2020 roku świat na chwilę się zatrzymał. Na co najmniej miesiąc podwórka, miejsca pracy i szkoły opustoszały w ramach walki z zagrożeniem epidemiologicznym. Jednak po tym strasznym czasie, wszyscy staramy się wrócić do możliwie najnormalniejszego funkcjonowania. Tak samo sytuacja ma się ze światem biznesu – a co za tym idzie – pracowników, ich zespołów i działów. W dalszym ciągu musimy budować dobre relacje i ducha współpracy i kooperacji w firmie. Jak zrobić to w warunkach, gdzie pracownicy nie spotykają się w biurze już od kilku miesięcy? Jak osiągnąć dobry team building bez widywania się w firmie, podawania sobie ręki na dzień dobry i rozmów przy porannej kawie? Przedstawiamy praktyczne porady

1. Pozytywne nastawienie

Sytuacja epidemiologiczna zaskoczyła nas wszystkich i wielu za nas czuje strach lub obawy związane ze zdrowiem naszym i naszych najbliższych. Bardzo ważnym jest, by zapewniać naszych pracowników, że wszystko jest pod kontrolą, a obecna sytuacja jest przejściowa i prędzej czy później wszystko wróci do normy. Należy także podkreślać zalety pracy zdalnej jak oczywista opcja pracy w domowym zaciszu, brak konieczności „ścigania” się w miejskich korkach czy krwawej, zażartej walki o miejsca parkingowe. Home Office oczywiście nie jest „sportem” dla każdego, ale każdy może z tego stanu rzeczy wynieść coś pozytywnego.

2. Nie wolno zapominać o integracji

Team Building online to także integracja w tej formule. Wyjazdy, przedstawienia czy turnusy muszą zastąpić animatorzy, agencje eventowe czy artyści przemawiający do uczestników przez ekrany komputerów czy telefonów. Aby takie wydarzenie różniło się od codziennego home office spędzonego przed tym samym ekranem, atrakcje organizowane dla pracowników muszą być na najwyższym poziomie. Najbardziej renomowane firmy (jak Argentum Event) dobiorą artystów, zadbają o zaplecze techniczne i przeprowadzą całe wydarzenie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nie warto zanadto oszczędzać na tym aspekcie budowania zespołu – wszak wszyscy wiemy, że odpoczynek przyczynia się do wydajniejszej pracy i dużo lepszej kooperacji między ludźmi.

3. Motywacja niestacjonarna

Nagrody w postaci dni wolnych, premii czy właśnie ciekawych atrakcji w formie online to doskonałe motywatory dla naszych podwładnych. Nie zapominajmy, że mogą oni siedzieć w pracy będąc pod kocem czy w kapciach i motywacja do wytężonego wysiłku może być w takich warunkach bardzo utrudniona. Nie stresujmy ich zatem podnoszeniem głosu czy naganami, ale właśnie motywujmy bonusami, które pozwolą dostrzec im pozytywne aspekty ciężkiej i produktywnej pracy.
Wielkopolska skutecznie rozwijana dzięki PROW 2014...
Wideo: W Brudzyniu w filmowym stylu zakończono pro...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.