Wideo: Zdrowie, infrastruktura i środowisko, czyli kampania Leszka Millera w Turku

Leszek Miller w Turku

Mało sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła w realizacji scenariusza wizyty byłego premiera Leszka Millera w Turku i powiecie tureckim. Głównym punktem były spotkania z mieszkańcami, ale nie zabrakło także konferencji prasowej.

Pierwszym miejscem, które odwiedził były premier, a obecnie kandydat startujący do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy, było targowisko w Cisewie. Stamtąd udał się do Kaczek Średnich na Wystawę Rolniczo-Ogrodniczą. Podczas każdego z tych spotkań Leszek Miller rozmawiał z mieszkańcami, opowiadał o swoim programie wyborczym, wręczał ulotki, książki z osobistą dedykacją, a także… cebulki tulipanów.

Drugą część wizyty stanowiła konferencja prasowa, podczas której były premier nieco szerzej opowiedział o swojej kampanii.

- Ja swoją kampanie prowadzę na zasadzie możliwie częstych spotkań z wyborcami. Staram się być tam, gdzie można spotkać mieszkańców gmin, miast , nawiązać z nimi kontakt, przeprowadzić choć krótką rozmowę. Dzisiaj w Turku rownież zrealizowaliśmy ten scenariusz, najpierw na targowisku, a później przy okazji festynu. Wydaje się, że Koalicja Europejska i kandydaci, którzy są na tej liście to jest bardzo mocny zespół. Sondaże mówią, że w naszym zasięgu są co najmniej dwa mandaty. Jestem przekonany ze wszyscy na tej liście chcą , aby integracja europejska postępowała - mówił Leszek Miller.

Kandydat wyjaśnił, że ubiega się o mandat, ponieważ jest zaniepokojony tym, co dzieje się w Polsce. Jego zdaniem obecnie rządząca siła polityczna chce, żeby Polska była na najniższym stopniu integracji sprowadzającym się do wymiany handlowej. Drugi powód startu Millera w majowych wyborach to kwestia podziału środków w nowej perspektywie unijnego finansowania - wolumen środków będzie powiązany z przestrzeganiem praworządności.

- W Brukseli potrzeba ludzi, którzy potrafią negocjować i należą do ugrupowań o silnej pozycji - wskazywał polityk lewicy.

Omawiając szczegóły swojego programu wyborczego, zaznaczał, że chce się skupić na kwestiach związanych z ochroną zdrowia, przebudową infrastruktury, a także ekologią i rolnictwem.


 

Wideo: Majówka Powiatu Tureckiego z tulipanami i w...
Władysławów: Wiwat Maj, 3 Maj!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.