ZE PAK chce tworzyć Czystą Polskę. Duże zmiany na rynku energetycznym w regionie

ZE PAK

Władze spółki ZE PAK zapowiadają przygotowanie projektu farmy fotowoltaicznej. Wszystko wskazuje na transformację energetyczną w kierunku do przejścia zielonej energii o czym pisaliśmy TUTAJ.

Grupa Kapitałowa ZE PAK SA rozpoczęła proces w którym zmniejsza się udział węgla w produkcji energii. Inicjatywa głównego akcjonariusza Zygmunta Solorza „Program Czysta Polska" odbierana jest w sposób pozytywny.

Zachodzące zmiany oraz oczekiwania sprawiły, że dotychczasowe modele biznesowe uległy po części i nadal ulegać będą zmianom. Zmieniają się również wymogi, w tym te dotyczące uprawnień do emisji CO2, którym będą musieli podporządkować się również przedsiębiorcy.

Spółka ZE PAK w ubiegłym roku zmniejszyła emisję CO 2. Powodem tego było miedzy innymi zakończenie działalności przez elektrownię Adamów.

Elektrownia w Koninie, gdzie eksploatowany jest blok biomasowy ma zostać powiększona o następną jednostkę biomasową o mocy około 50 MW. Elektrownia ta ma stać się pierwszą w kraju, która przekształcona będzie z węglowej na biomasową.

-Czystego powietrza nie da się wyprodukować. Musimy wszyscy razem zacząć o nie dbać. Polakom żyje się coraz lepiej, gospodarka ma się coraz lepiej, ludzie mają dostęp do wszelkich produktów czy usług. Ale lepszego powietrza nie da się kupić. Dlatego zapraszam wszystkich do zaangażowania się w Program Czysta Polska. Dla nas, naszych dzieci i wnuków - powiedział Zygmunt Solorz.

Brudzew: Magiczne miejsce pełne niepowtarzalnych o...
Maryjo, idziemy do ciebie - turkowianie w drodze n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.