ZHP Hufiec powraca. Zapraszamy do współpracy

ZHP Hufiec

24 sierpnia, przyjęte zostały Wytyczne Głównej Kwatery ZHP dotyczące organizacji pracy harcerskiej w roku harcerskim 2020/2021. Nowe wytyczne wprowadzone zostały w związku ze stanem epidemii COVID-19. Komenda Hufca ZHP Turek zorganizowała szkolenie dla drużynowych, aby przygotować ich do pracy przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Podczas specjalnej zbiórki, 8 września drużynowi oraz instruktorzy pełniący funkcje w Hufcu ZHP Turek, odbyli szkolenie przygotowawcze do organizacji zbiórek w aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak bezpiecznie przeprowadzić wszelkie formy działalności harcerskiej.

Wprowadzone środki bezpieczeństwa zależne są od strefy, w której znajduje się miasto. Dla naszego miasta została przydzielona zielona strefa. Oznacza, to że zostały zastosowane podstawowe środki bezpieczeństwa, które niewiele różnią się od przyjętych w szkołach. Najważniejsze zmiany podczas organizacji zbiórek, to przede wszystkim:

na każdą zbiórkę dziecko lub rodzic dostarcza pisemne oświadczenie o świadomości ryzyka związanego z COVID-19. Oświadczenie dostępne jest u drużynowego lub na stronie hufca (turek.zhp.pl) w sekcji „DLA JEDNOSTEK”, uczestnicy powinni we własnym zakresie zapewnić sobie środki dezynfekujące. W przypadku osób małoletnich obowiązek ten spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych, zbiórki w miarę możliwości będą odbywać się na świeżym powietrzu, w przypadku zbiórki w pomieszczeniu zamkniętym należy zasłonić usta i nos maseczką ochronną,
wchodząc na zbiórkę/spotkanie/inną formę pracy harcerskiej i wychodząc z niej należy obowiązkowo zdezynfekować/umyć ręce, w trakcie zbiórki/spotkania/innej formy pracy harcerskiej nie wolno przeprowadzać zajęć wymagających fizycznego kontaktu z innym uczestnikiem lub osobą trzecią, np. tradycyjne wiązanie kręgu.

W przypadku zastosowania innych form środków bezpieczeństwa będziemy informować na bieżąco w dziale aktualności na stronie hufca. Rodzice zuchów będą również informowani o zmianach bezpośrednio przez drużynowych jednostki.

Szczegółowe informacje o zasadach bezpieczeństwa można znaleźć TUTAJ

Debiut Julii Olek w I lidze kobiet
Zakończenie sezonu foodtruckowego w Turku. Smaczne...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 23 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.