Zmiana stroju w pracy - posiadając szafki bhp jest to łatwe i bezproblemowe!

przebieralnia-dla-pracownika

Wiele stanowisk pracy z racji rodzaju realizowanych obowiązków wymaga zmiany stroju. Na co dzień może być to nieco uciążliwe, ponieważ konieczne jest zabieranie ze sobą stroju służbowego. Problem może stanowić także przechowywanie ubrań prywatnych.

W takich sytuacjach o komfort pracownika musi zadbać właściciel obiektu bądź pracodawca. Najlepszym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem wyeliminowania takich zjawisk jest inwestycja w wyposażenie. Niepozorna choć bardzo przydatna jest szafka bhp, dzięki której osoby zatrudnione mogą wreszcie zapomnieć o dodatkowym bagażu. Jej głównym zadaniem jest umożliwianie bezpiecznego przechowywania prywatnych rzeczy, w tym ubrań. Jest to szczególnie ważne w obiektach takich jak magazyny czy hale, gdzie pracownicy odpowiadają przede wszystkim za pracę fizyczną. Szafka bhp, aby spełniała swoją rolę powinna zostać wyposażona w specjalne wywietrzniki. Pozwolą one na niezakłóconą cyrkulację powietrza, a co za tym idzie zachowanie świeżości ubrań nawet podczas wielogodzinnej zmiany. Istotnym aspektem w trakcie użytkowania wyposażenia jest także szansa utrzymywania porządku. Wychodząc na przeciw takim oczekiwaniom szafka bhp jest zazwyczaj podzielona na kilka półek, na których można segregować swoje akcesoria. Dodatkowym udogodnieniem jest także przestrzeń z rurką, na której można wieszać swoją odzież.

Szafki dla pracowników - jakie kryteria powinny spełniać?

Szafka bhp poza wartościami funkcjonalnymi powinna także prezentować się estetycznie. Najbardziej rozpowszechnionym wariantem są meble o klasycznym wyglądzie, gdyż można je wykorzystywać niemal wszędzie niezależnie od sposobu zaaranżowania przestrzeni. Szafka bhp powinna zostać wykonana z tworzyw, które zostały wzmocnione, a co za tym idzie są odporne na ewentualne zniszczenia mogące powstać w trakcie normalnego użytkowania czy chęci dostania się do wnętrza osób niepowołanych. Dobrym rozwiązanie stosowanym w przypadku tego typu mebli są specjalne farby, które mają ułatwić czyszczenie i zapobiegać przed pojawianiem się ewentualnych zarysować. Szafka bhp powinna być dobierana bezpośrednio do danej przestrzeni. Niepolecane są zbyt duże produkty szczególnie do małych wnętrz, ponieważ mogłyby utrudniać poruszanie się. Najważniejsze jest, aby dopasować wielkość szaf do ilości pracowników i faktycznego zapotrzebowania.
Motopompa - urządzenie, które ujarzmiło żywioł
Wielkopolskie zmagania karateków zakończone
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.