Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podjęli apel Starosty Tureckiego. Mobilny punkt TEST&GO przenosi się do Powiatu Tureckiego

Terytorialsi-u-Starosty-Tureckiego

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Tureckiego, w związku ze stwierdzeniem przypadku COVID-19 w firmie Sun Garden w Malanowie, Starosta Turecki - Dariusz Kałużny wystąpił o pomoc żołnierzy 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w celu przeprowadzenia poboru wymazów od pracowników Sun Garden.


26. czerwca Starosta Turecki wraz z Wicestarostą odbyli z Przedstawicielami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, PSSE w Turku, Dyrektorem SP ZOZ w Turku i Dyrektorem Sun Garden spotkanie podczas, którego omówione zostały szczegóły techniczne i procedury dotyczące organizacji akcji poboru wymazów.

Uzgodniono, że w dniach od 30.06. - 03.07. br w godzinach od 10.00 -19.00 (ostatniego dnia do godz. 14.00), przeszkoleni żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku, będą pobierali wymazy na obecność koronawirusa na specjalnie przygotowanym placu, na terenie Sun Garden w Malanowie wśród pracowników zakładu.

Od 2-3.07. br. istnieje możliwość bezpłatnego badania mieszkańców Powiatu Tureckiego.

Całość zostanie zorganizowana w formie mobilnego punktu poboru wymazów „Test&Go”, czyli bez wysiadania z samochodu z rozszerzoną formułą również dla pieszych.

Powyższy przykład jest dowodem na to, że „terytorialsi” są wierni mottu „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, czyli gotowi do pomocy i blisko ludzi.
Starosta Turecki wyraża głęboką wdzięczność żołnierzom WOT za natychmiastową reakcję na Jego prośbę o pomoc walce z koronawirusem.
Gwałtowne burze nad powiatem tureckim
Wzrasta liczba zachorowań na COVID-19 w powiecie t...

Podobne wpisy

 

Komentarze 20

Gość - Albin w sobota, 27 czerwiec 2020 12:05

Ostatnie zdania żenujące droga redakcjo. Waszym wzorcem TVP?

Ostatnie zdania żenujące droga redakcjo. Waszym wzorcem TVP?
Gość - Majsrer w sobota, 27 czerwiec 2020 16:02

Błaszyk to z PiS więc czego się domagasz?

Błaszyk to z PiS więc czego się domagasz?
Gość - Gosc w sobota, 27 czerwiec 2020 09:41

Jak widać niestety wirus nie słucha starosty poleceń, co za bezczelność

Jak widać niestety wirus nie słucha starosty poleceń, co za bezczelność:D
Gość - Paweł w piątek, 26 czerwiec 2020 23:07

„Terytorialsi” są wierni mottu „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, czyli gotowi do pomocy i blisko ludzi.
Starosta Turecki wyraża głęboką wdzięczność żołnierzom WOT za natychmiastową reakcję na Jego prośbę o pomoc walce z koronawirusem. Zaraz się
popłaczę - ze śmiechu!

„Terytorialsi” są wierni mottu „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, czyli gotowi do pomocy i blisko ludzi. Starosta Turecki wyraża głęboką wdzięczność żołnierzom WOT za natychmiastową reakcję na Jego prośbę o pomoc walce z koronawirusem. Zaraz się popłaczę - ze śmiechu!
Gość - Paweł w piątek, 26 czerwiec 2020 23:03

To jak się "moro" założy to już się jest żołnierzem? Służyłem 714 dni w prawdziwym wojsku!!! Nie ośmieszajcie wojska tymi terytorialistami od Macierewicza!!!

To jak się "moro" założy to już się jest żołnierzem? Służyłem 714 dni w prawdziwym wojsku!!! Nie ośmieszajcie wojska tymi terytorialistami od Macierewicza!!!
Gość - P w czwartek, 06 sierpień 2020 09:19

No przez te 714 dni na pewno umyłeś mnóstwo podłóg na rejonach.

No przez te 714 dni na pewno umyłeś mnóstwo podłóg na rejonach.
Gość - P.T.J. w piątek, 26 czerwiec 2020 22:46

A ci szeregowcy w "moro" to kim są? Na nich idą moje pieniądze?????? To "wojsko" Macierewicza?

A ci szeregowcy w "moro" to kim są? Na nich idą moje pieniądze?????? To "wojsko" Macierewicza?
Gość - Ja w piątek, 26 czerwiec 2020 22:37

Poseł Ryszard Bartosik:
(Wypowiedź posła jest wyświetlana na telebimach)

Szanowny Panie Marszałku! Państwo Ministrowie! Wysoka Izbo! Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził po raz pierwszy odszkodowania dla rolników związane ze skutkami suszy w tak dużej wysokości. Chciałbym przypomnieć, że w roku 2015 poprzedni rząd zaproponował rolnikom 450 mln zł. Dziś wypłacamy miliardy złotych, czyli ponad pięć razy więcej. Rolnicy są bardzo zadowoleni z wypłat w roku 2018. W roku 2019 te wypłaty były kontynuowane. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jak żaden rząd wcześniej troszczy się o problemy wsi i rolnictwa. Oprócz wypłat suszowych mamy przecież większe dofinansowanie do paliwa rolniczego. Wszystkie programy społeczne trafiają również na wieś. Ta bieżąca działalność w walce z suszą jest zauważalna i jest nieporównywalna z tym, co było stosowane za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u. I za to chciałbym i panu prezydentowi, i panu premierowi podziękować, bo to jest wielka troska o sprawy wsi i rolnictwa.
Tak rząd i posłowie nam pomagają. Również w walce z wirusem. Lans.

Poseł Ryszard Bartosik: (Wypowiedź posła jest wyświetlana na telebimach) Szanowny Panie Marszałku! Państwo Ministrowie! Wysoka Izbo! Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził po raz pierwszy odszkodowania dla rolników związane ze skutkami suszy w tak dużej wysokości. Chciałbym przypomnieć, że w roku 2015 poprzedni rząd zaproponował rolnikom 450 mln zł. Dziś wypłacamy miliardy złotych, czyli ponad pięć razy więcej. Rolnicy są bardzo zadowoleni z wypłat w roku 2018. W roku 2019 te wypłaty były kontynuowane. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jak żaden rząd wcześniej troszczy się o problemy wsi i rolnictwa. Oprócz wypłat suszowych mamy przecież większe dofinansowanie do paliwa rolniczego. Wszystkie programy społeczne trafiają również na wieś. Ta bieżąca działalność w walce z suszą jest zauważalna i jest nieporównywalna z tym, co było stosowane za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u. I za to chciałbym i panu prezydentowi, i panu premierowi podziękować, bo to jest wielka troska o sprawy wsi i rolnictwa. Tak rząd i posłowie nam pomagają. Również w walce z wirusem. Lans.
Gość - P. w piątek, 26 czerwiec 2020 22:29

Teraz będzie można okazać, że setki milionów zł z naszych portfeli wydanych na to pseudo-wojsko nie poszły w błoto. Wreszcie coś niby-robią.

Teraz będzie można okazać, że setki milionów zł z naszych portfeli wydanych na to pseudo-wojsko nie poszły w błoto. Wreszcie coś niby-robią.
Gość - proszę zmienicie to zdjęcie w piątek, 26 czerwiec 2020 21:26

Patrze na zdjęcie i:
Sztab antykryzysowy
jeden pije kawę,
drugi udaje że pisze,
trzeci sprawdza facebooka,
reszta udaje że coś rozumie
/////
Kto odpowiada za wizerunek powiatu?

Patrze na zdjęcie i: Sztab antykryzysowy jeden pije kawę, drugi udaje że pisze, trzeci sprawdza facebooka, reszta udaje że coś rozumie ///// Kto odpowiada za wizerunek powiatu?
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.