Zwierzęta na płótnie – wybierz obraz dopasowany do swojego wnętrza

Zwierzęta na płótnie

Ten artykuł skierowany jest zarówno do miłośników zwierząt, jak i ludzi, którzy lubią piękne i oryginalne wnętrza. Wraz z pomocą eksperta z Myloview przedstawimy tutaj kilka pomysłów na to, jak efektownie ozdobić mieszkanie, wprowadzając pod nasz dach wizerunki zarówno rodzimych, jak i egzotycznych gatunków.

Zastanawiając się nad tym, jaki obraz wybrać, warto kierować się dwiema rzeczami, które zagwarantują nam to, że stylizacja będzie się zachwycająco prezentować. Pierwszą jest nasz własny gust i sympatia do konkretnego gatunku zwierząt, a drugą wystrój, jaki panuje w naszym mieszkaniu. Chodzi o to, by estetyka przedstawienia stworzyła harmonijną całość z przestrzenią, w której się znajdzie. – oto, co doradził nam specjalista.
Poniżej zebraliśmy więc najprzeróżniejsze wzory, które możemy wykorzystać w nowoczesnym, starodawnym lub młodzieżowym wnętrzu. Będziemy zaskoczeni, jak wiele zmienią takie obrazy. Zwierzęta staną się namiastką natury, którą docenimy zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy w mieście.

Elegancki salon w stylu vintage


obraz kozice salon Kopiowanie

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/zwierzeta/

W jaki sposób mogą się prezentować zwierzęce wizerunki, jeśli chcemy, by pasowały do salonu urządzonego w dawnym stylu? Najlepszym rozwiązaniem okażą się kolorowe lub czarno-białe ryciny przypominające ilustracje z zabytkowych atlasów przyrodniczych. Takie przedstawienia są niezwykle dokładne i realistyczne, bo powstawały w czasach, gdy nie istniały jeszcze aparaty fotograficzne. Jaki gatunek wybrać do naszego pokoju? Zainspirujmy się przyrodą, która jest nam najbliższa. Jeśli kochamy morze, wybierzmy wieloryby, ośmiornice lub rozgwiazdy, a jeśli kochamy góry, zdecydujmy się na kozice ukazane na tle skalnych wierzchołków. To jednak nie koniec pomysłów, które ma dla nas ekspert:
W stylu retro doskonale będą się także prezentować artystyczne szkice z końmi. Mogą to być portrety, ale także sceny rodzajowe ukazujące galopujące stado. By płótno pasowało do eleganckiego wystroju, oprawmy je w odpowiednią ramę.

Minimalistyczny przedpokój z akcentem


obraz nosorozec geometria Kopiowanie

Często o nim zapominamy, a przedpokój to integralna część naszego mieszkania, dlatego zasługuje na to, by poświęcić mu trochę uwagi. Zazwyczaj pomieszczenie to oznacza się niewielkim metrażem, dlatego ozdoba, na którą się zdecydujemy, musi korespondować z przestrzenią. Co to oznacza w praktyce? To, że najlepszy efekt zyskamy, gdy wzór będzie się odznaczał minimalizmem. Znakomitym przykładem są geometryczne obrazy zwierząt. Taka kompozycja może przypominać japońską sztukę składania papieru origami lub witraż – w zależności od tego, czy przedstawienie jest czarno-białe, czy w kolorze. Takie płótno będzie się świetnie prezentować zawieszone nad szafką, na której trzymamy klucze i dokumenty, a w szufladach buty lub czapki. Jak powiedział nam specjalista, dzięki temu, że wzór odznacza się nowoczesnym charakterem, nie potrzebujemy oprawiać płótna w ramę, by dobrze się prezentowało.

Kolorowy pokój nastolatka

obraz bulldog kolor Kopiowanie
https://myloview.pl/obrazy/

Na sam koniec zostawiliśmy pomysły na ozdobienie pokoju nastolatka, ale jesteśmy pewni, że takie rozwiązania mogą się sprawdzić również w wystroju salonu, jeśli lubimy kolorowe wnętrza urządzone z humorem i przymrużeniem oka. Były już egzotyczne gatunki i morskie stworzenia, dlatego teraz skupimy się na dobrze nam znanych czworonogach. Nie będą to jednak zwyczajne obrazy. Psy zostaną ukazane na nich w sposób wyjątkowy i bardzo pogodny. Świetnym przykładem będzie tętniący kolorami portret francuskiego buldożka, który stanie się główną dominantą w pokoju. Umieśćmy go nad biurkiem, by umilał czas spędzony na nauce. W związku z tym, że w świecie aranżacji wnętrz wszystko jest możliwe, do wyboru jest także przedstawienie pupila w stroju amerykańskiego astronauty. Jeśli nastolatek kocha zwierzęta, ale interesuje się również kosmosem, to jest idealne połączenie!
Dla większości z nas zwierzęta są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jeśli nie wyobrażamy sobie bez nich życia, zaprośmy je pod nasz dach. Jesteśmy pewni, że znajdzie się miejsce nie tylko dla psa czy kota, ale także dla egzotycznych gatunków, które odmienią dotychczasowy wystrój mieszkania.

Upływa termin zgłaszania informacji o beneficjenta...
Kodeks Dobrych Praktyk Parkowych -parki miejskie p...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 17 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.