Życie ważniejsze od tradycji. Cmentarze zamknięte do poniedziałku

Mateusz Morawiecki

- Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej tj. 30 października konferencji prasowej.

W konferencji prasowej oprócz premiera Mateusza Morawieckiego uczestniczyli minister zdrowia Adam Niedzielski oraz prof. Andrzej Horbana, główny Doradcy Prezesa Rady Ministrów ds. COVID-19.

Rząd podjął decyzję, że w dniach 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Premier wyraził smutek z powodu podjętej decyzji, jednak jak powiedział życie i zdrowie ludzkie jest ważniejsze aniżeli tradycja.

COVID-19 coraz częściej i w znacznie większym stopniu potwierdza się u osób powyżej 70 roku życia. Dlatego też premier zaapelował do seniorów, aby pozostali w domu i ograniczyli kontakty z bliskimi do minimum.

- Wykonaliśmy ogromny progres organizacyjny dotyczący liczby badań. Dziś mamy wykonanych 78 tys. badań. Mamy coraz lepsze rozeznanie na temat liczby chorych. Wykonujemy również prognozy- informuje Adam Niedzielski.

Uczestnicy konferencji apelowali o ostrożność oraz rozwagę, aby jak najszybciej ustabilizować sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Komunikat w sprawie cmentarzy
Porwanie i tortury. Podejrzani trafili do aresztu

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - cyPiSek w sobota, 31 października 2020 16:51

Proponuję wszystkie niesprzedane kwiaty wysyłać na Żoliborz do pewnej rudery udającej willę zamieszkałej przez bezdzietnego dyktatora.

Proponuję wszystkie niesprzedane kwiaty wysyłać na Żoliborz do pewnej rudery udającej willę zamieszkałej przez bezdzietnego dyktatora.
Gość - ×+ w sobota, 31 października 2020 13:44

Aluminiową czapkę na 5g kupiles?

Aluminiową czapkę na 5g kupiles?
Gość - marcysia w sobota, 31 października 2020 09:55

A kościółek śpi.. Życie i zdrowie ważniejsze od tradycji.. Katolicyzm w Polsce jest tradycją. Wielu i imię tej tradycji oddało życie. A kościółek śpi.. Jutro Wielkanoc, Boże Narodzenie będą tradycją. Jak topienie marzanny. A kościółek śpi.. Nie panie premierze, nie zdrowie i życie jest najważniejsze. Najważniejsze są wasze stołki i nasze pieniądze, z których żyjecie. Kościółek śpi, bo takie same wartości wyznaje. Władza i kasa. (patrz brak informacji o dyspensie od mszy św w niedzielę i święta na stronach parafii, oprócz MB Fatimskiej). Dlatego zrównanie wiary z tradycjami ludowymi nie robi na biskupkach wrażenia. Podkulają ogony i wykonują rozkazy. Nastała nowa tradycja - wiara telewizyjna, radiowa. Telewizor bogiem i ostateczną wyrocznią. Amen (t)

A kościółek śpi.. Życie i zdrowie ważniejsze od tradycji.. Katolicyzm w Polsce jest tradycją. Wielu i imię tej tradycji oddało życie. A kościółek śpi.. Jutro Wielkanoc, Boże Narodzenie będą tradycją. Jak topienie marzanny. A kościółek śpi.. Nie panie premierze, nie zdrowie i życie jest najważniejsze. Najważniejsze są wasze stołki i nasze pieniądze, z których żyjecie. Kościółek śpi, bo takie same wartości wyznaje. Władza i kasa. (patrz brak informacji o dyspensie od mszy św w niedzielę i święta na stronach parafii, oprócz MB Fatimskiej). Dlatego zrównanie wiary z tradycjami ludowymi nie robi na biskupkach wrażenia. Podkulają ogony i wykonują rozkazy. Nastała nowa tradycja - wiara telewizyjna, radiowa. Telewizor bogiem i ostateczną wyrocznią. Amen (t) ;)
Gość - gt trans w piątek, 30 października 2020 18:53

HMM przecież Pan Premier mówił ze wirus jest w odwrocie a tu podaja 20 tys zachorowań dziennie, zamykaja cmentarze, gastronomie. Czy ktoś mnie robi w bambuko czy ja czegoś nie rozumiem

HMM przecież Pan Premier mówił ze wirus jest w odwrocie a tu podaja 20 tys zachorowań dziennie, zamykaja cmentarze, gastronomie. Czy ktoś mnie robi w bambuko czy ja czegoś nie rozumiem
Gość - neo w piątek, 30 października 2020 17:14

Z powodu corocznych sezonowych przeziębień, katarów, bólów głowy oraz grypy zamknięto cmentarze.
W tym roku dla niepoznaki te objawy nazywa się COVID-19.
Obudźcie się, bo za chwilę będziecie sr*** i spać w maskach.

Z powodu corocznych sezonowych przeziębień, katarów, bólów głowy oraz grypy zamknięto cmentarze. W tym roku dla niepoznaki te objawy nazywa się COVID-19. Obudźcie się, bo za chwilę będziecie sr*** i spać w maskach.
Gość - wiceminister w gumiakach w sobota, 31 października 2020 14:06

Złóż CV do TVPiS .Dostaniesz pracę jako pomocnik Jakimowicza i Ogórek w roli prowadzących .

Złóż CV do TVPiS .Dostaniesz pracę jako pomocnik Jakimowicza i Ogórek w roli prowadzących .
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.