Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Nowy wóz dla OSP jeszcze w tym roku

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku druhowie z OSP Brudzew powitają w swojej jednostce nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez samorząd środków z funduszy unijnych.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Wyjątkowa frekwencja podczas akcji poboru krwi w OSP Feliksów

W czwartek, 13 czerwca odbyła się kolejna akcja poboru krwi w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Feliksowie. Frekwencja dopisała, a chętnych by pomagać z każdą podejmowaną inicjatywą jest więcej.

  0 komentarze
0 komentarze

Akcja „Zielona Transformacja”: dlaczego odchodzimy od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii?

W ramach projektu „Zielona Transformacja”, prowadzonego przez Turecką Izbę Gospodarczą i dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, uczniowie szkół podstawowych z powiatu tureckiego zgłębiali wiedzę na temat zmieniającej się energetyki naszego regionu. Dzieci z klas 4-8 miały okazję dowiedzieć się, dlaczego musimy odchodzić od paliw kopalnych i jak skutecznie ograniczać zużycie energii.

  0 komentarze
0 komentarze

„Droga do zatrudnienia po węglu". PUP w Turku w projekcie partnerskim

Powiatowy Urząd Pracy w Turku realizuje projekt partnerski w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027, priorytet 10 Sprawiedliwa Transformacja Wielkopolski Wschodniej, Działanie 10.01. Rynek pracy, kształcenie i aktywne społeczeństwo wspierające transformację gospodarki.
pn. Podnoszenie i zmiana kwalifikacji oraz aktywizacja zawodowa pracowników Grupy Kapitałowej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zorientowana na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy.

„Droga do zatrudnienia po węglu"

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę www.turek.praca.gov.pl

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Jan Gruca nowym wójtem gminy Kawęczyn

"Jan za Jana dobra zmiana” - tak głosiło hasło dotychczasowego radnego powiatu tureckiego, Jana Grucy w kampanii na wójta gminy Kawęczyn. Okazało się skuteczne, bowiem to jego mieszkańcy wybrali na nowego włodarza. 
  0 komentarze
0 komentarze

Nie dajcie się Państwo wciągnąć w brudną kampanię wyborczą

Nawoływanie do niepłacenia PGKiM za usługi odprowadzania i podczyszczania wód deszczowych jest elementem kampanii wyborczej i działaniem na szkodę Przedsiębiorstwa. Ktoś Państwem manipuluje dla osiągnięcia swoich celów politycznych. 
  0 komentarze
0 komentarze

Patrzmy władzy na ręce! Poseł Ryszard Bartosik o „areszcie” dla marszałka i kolei do Konina

- Przed nami wybory samorządowe, a więc patrzmy na ręce tym, którzy dziś sprawują władzę w samorządach. Aby nie rządzili nami tacy burmistrzowie, jak burmistrz Turku, który prowadzi inwestycje ponad cztery lata, aby nie rządzili tacy prezydenci, jak prezydent Konina, który nie rozumie potrzeby rozwoju naszego regionu. Stawiajmy na tych, którzy myślą o przyszłość, którzy budują, a nie niszczą - mówił poseł Ryszard Bartosik podczas konferencji zorganizowanej na terenie parku im. Żerminy Składkowskiej w Turku. 
  9 komentarze
9 komentarze

Tuliszków: Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

Na terenie Gminy i Miasta Tuliszków przy współpracy z Miejsko -Gminnym Związkiem OSP RP przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: klasy 1-4 oraz klasy 5-8.

  0 komentarze
0 komentarze

Projekt pilotażowy – „Punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie tureckim”

Powiatowy Urząd Pracy w Turku od września 2023 roku uruchomił Punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie tureckim. Miejsce to będzie funkcjonować w ramach projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”.

  1 komentarz
1 komentarz

Co gra w duszy młodzieży? Rozstrzygnięcie konkursu talentów

Konkurs „Co mi w duszy gra” to od lat wspaniała okazja, aby młodzi uzdolnieni mieszkańcy powiatu tureckiego mogli pochwalić się swoimi talentami. Uroczystą galę z wręczeniem nagród zorganizowano we wtorek, 5 grudnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Oświadczenie Dariusza Jasaka w sprawie incydentu podczas zbierania podpisów

Rady miejski Dariusz Jasak wydał oświadczenie w sprawie incydentu, do którego doszło w niedzielę, 19 listopada podczas zbierania podpisów w sprawie przekazania podnośnika dla OSP Turek. Jego treść prezentujemy poniżej, wraz z filmem nagranym podczas zajścia.

  6 komentarze
6 komentarze

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

Co roku przed 1 listopada apelujemy o ostrożność. Dzień Wszystkich Świętych to pora wyjazdów, spotkań w gronie rodziny i znajomych, a także wspomnień bliskich, którzy odeszli. Koncentrując swoją uwagę na przygotowaniach i obchodach tego święta, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie swoim, bliskich czy innych osób w naszym otoczeniu. Niestety nostalgia i zaduma często usypia naszą czujności i ostrożność.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Z Orła do reprezentacji. Monika Poniedziałek powołana do kadry

Monika Poniedziałek, była zawodniczka GKS Orzeł Kawęczyn została powołana do Reprezentacji Polski WU17. Pierwsze, towarzyskie mecze z jej udziałem już na początku kwietnia .
 
  1 komentarz
1 komentarz

Wieczory nauki w ZSR w Kaczkach Średnich

W Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich trwa kolejna edycja „Wieczorów nauki”. Uczniowie najstarszych klas podstawówek mają okazję poznać ofertę edukacyjną, a nawet spróbować swoich sił w poszczególnych pracowniach.

  1 komentarz
1 komentarz

„Nie tylko tu i teraz”- czyli Polskie Stronnictwo Ludowe o Uczciwej Polsce i rozwoju regionu

O programie „Uczciwa Polska” oraz wielu tematach dotyczących naszego regionu rozmawiali we wtorek, 14 marca przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Powiat Turecki tego dnia gościł posła Dariusza Kurzawę oraz wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Z wójtem na Safari czy w fotelu starosty - zdecyduj jak wesprzesz WOŚP

Fotel starosty, udział w Święcie Pąka Kwiatowego w Wiesmoor, wyprawa z wójtem gminy Przykona do Zoo Safari. Te i wiele innych pomysłowych i ciekawych rzeczy można wylicytować podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy powiatu tureckiego, w tym włodarze jak co roku wykazują się nie tylko wielką hojnością, ale również i kreatywnością. Co nas czeka w najbliższą niedzielę?

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zapraszamy na Bal Karnawałowy dla osób z niepełnosprawnością

To już niedługo, lada dzień. Pora szykować stroje. V Karnawałowy Bal dla Osób z Niepełnosprawnością odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godzinie 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Turku. Bal prowadzić będzie niezawodny Dj/Wodzirej/Animator - Marek Górski.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Budżet z dawką optymizmu. Radni przyjęli plan finansowy na 2023 rok

-Mamy przed sobą budżet, który zawiera w sobie dużo optymizmu i my ten optymizm podzielamy, bo widzimy realne możliwości jego wykonania. Z małym zastrzeżeniem - jeśli nie będzie po drodze zmiany warunków - w ten sposób wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak podsumował przyjęty przez radnych plan samorządowych dochodów i wydatków na 2023 rok.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11a ust. 1 i 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 176) oraz art. 61 §4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2000)

  0 komentarze
0 komentarze

List otwarty od finalistki Mam Talent Pauli Biskup do mieszkańców regionu

Kochani. W ostatnim czasie spełniłam wiele ze swoich marzeń i jestem za to bardzo wdzięczna. Zdaję sobie sprawę, że gdyby nie każda osoba, która w ostatnią sobotę postanowiła na mnie zagłosować, nie byłabym w tym miejscu gdzie jestem. Liczyłam bardzo na pomoc mieszkańców naszego regionu, Wielkopolski wschodniej, czyli Turku, Konina, Kalisza, Koła oraz okolicznych miejscowości i nie zawiodłam się. Bardzo za to dziękuję.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.