Ciepło, cieplej… Mrówka!

W turkowskim sklepie Mrówka czeka oferta idealnie dopasowana do panujących temperatur. Specjalnie dla Pańtwa przygotowano termowentylatory, nagrzewnice i grzejniki olejowe w atrakcyjnych cenach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Życie bezdomnego było zagrożone. Interweniowali policjanci

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: 23 skargi na statuty sołectw. Prokurator żąda kontroli uchwał Rady Gminy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zbada zgodność uchwał Rady Gminy Brudzew w sprawie przyjęcie statutów sołectw tej gminy. Zażądał tego Prokurator Rejonowy w Turku, który zarzucił włodarzom m.in. niewłaściwe ukształtowanie procedury wyboru sołtysa i rady sołeckiej. Zdaniem radnych stanowisko prokuratora zasługuje na wnikliwe rozpatrzenie.

  0 komentarze
0 komentarze

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową w 2021 roku?

Eksperci zgodnie przyznają, że rok 2021 będzie czasem jeszcze większej konkurencji marek w sieci. Wiele firm w ostatnich miesiącach gruntownie przeformatowało swój model biznesowy, czyniąc z internetu główny kanał sprzedażowy oraz promocyjny. Jak w nowych realiach utrzymać wysoką pozycję na rynku lub pomnażać swoje udziały? Korzystając ze skutecznych form promocji, takich jak pozycjonowanie strony www.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Rozstań się z bólem i zaznaj relaksu w salonie MagNat

Jest jedno miejsce, które łączy rehabilitację, terapię i relaks - w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów. To salon MagNat w Uniejowie, gdzie dostępny jest szeroki wachlarz profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało. Polecane są również usługi zdrowotne, jak choćby suche igłowanie bardzo skuteczne w walce z bólem, terapia manualna czy terapia punktów spustowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Pyszne piątki w Hito Sushi

Pierwsze co przywodzi na myśl japońska kuchnia to oczywiście sushi, ale już niebawem będzie okazja przekonać się, że jest w niej o wiele więcej smaków. Na pyszne piątki z oryginalnymi smakołykami zaprasza restauracja Hito Sushi w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Hito Sushi – to, co najlepsze z Japonii prosto do waszych domów

Rytuał, harmonia z naturą, doskonała równowaga i smak – to wszystko kryje się w tradycyjnym japońskim sushi, które przygotowywane jest według starannych receptur w turkowskiej restauracji Hito Sushi. Jeśli dołożymy do tego młody i pełen energii zespół oraz atrakcyjną ofertę dla klientów otrzymujemy kombinację doskonałą.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kolekcja drzwi wewnętrznych PORTA w salonie Ryta&Syn naprawdę robi wrażenie!

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do odwiedzenia salonu drzwi i okien Ryta&Syn w Turku przy ul. Legionów Polskich 6b (koło Barbórki).

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jak zwiększyć świadczenie dla opiekuna osoby niepełnosprawnej?

Obecna Ustawa o świadczeniach rodzinnych wprowadza nieuczciwy podział opiekunów osób niepełnosprawnych. Fundacja Pomoc Opiekunom pomaga zwiększyć świadczenie dla opiekunów niepełnosprawnych osób dorosłych z 620 zł do 1971 zł miesięcznie.

  0 komentarze
0 komentarze

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent?

Pięknie zapakowany voucher podarunkowy Lush Life wzbogacony o ciekawe gratisy to idealny prezent na święta!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Liceum Ogólnokształcące żegna Profesora Mariana Zasadę

                                                                                                                        „Nie umiera ten, kto w pamięci żywych”
                                                                                                                                    Ks. Jan Twardowski

 

Z żalem zawiadamiamy,
że w dniu 8 grudnia 2020 r. w wieku 92 lat
zmarł

Ś. P.
Profesor Marian Zasada

zasłużony Nauczyciel i Wychowawca Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku w latach 1950-1994.
Odszedł Człowiek Wielkiego Serca.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi, uhonorowany Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty, Honorową Odznaką „Za Zasługi dla Województwa Poznańskiego”, Honorową Odznaką „Za Zasługi dla Powiatu Tureckiego”,
Honorową Odznaką „Za Zasługi w Rozwoju Miasta Turku”, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego,
Honorową Odznaką PCK, Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Brązową Odznaką „Zasłużony Działacz LOK”.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


Msza św. pogrzebowa odbędzie się 12 grudnia 2020 roku, o godz. 13.30 w kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym w Turku.


Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego Profesora składają: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Emerytowani Nauczyciele i Pracownicy, Sekcja Emerytów ZNP, Wychowankowie oraz Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Ekologiczny projekt ze Skęczniewa nagrodzony

Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej „Razem” w Skęczniewie zostało nagrodzone w konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa wielkopolskiego pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

  2 komentarze
2 komentarze

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
w dniu 04 grudnia 2020r.
Ś. P. Marioli Kominiarczyk
Wieloletniego pracownika Sądu Rejonowego w Turku,
Kierownika Sekretariatu II Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym w Turku
oraz serdecznej Koleżanki,
w imieniu sędziów i pracowników Sądu Rejonowego w Turku
pogrążonej w smutku Rodzinie
składamy wyrazy
szczerego współczucia i żalu


Prezes Sądu Rejonowego w Turku                                                                         Dyrektor Sądu Rejonowego w Turku
            Piotr Jasnowski                                                                                                          Dorota Zielona

  0 komentarze
0 komentarze

Pomóż Mikołajowi. Wysyłaj paczki z Pakersami

W gorącym przedświątecznym okresie nawet święty Mikołaj potrzebuje wsparcia w dostarczaniu przesyłek. Nie trzeba się jednak martwić, że paczki nie dotrą na czas. Wszystko dzięki firmie Pakersi specjalizującej się w wysyłkach kurierskich.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ruszyła kolejna akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”

Już po raz drugi rozpoczynamy akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!". To kontynuacja wiosennych działań Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, których celem jest pomoc lokalnym producentom zdrowej, tradycyjnej żywności oraz restauratorom - członkom Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy z powodu pandemii Covid -19 znaleźli się w trudnej sytuacji biznesowej.

  0 komentarze
0 komentarze

Zaproszenia – nadruki – reklama

Drukarnia Prinart świadczy usługi dla firm oraz osób prywatnych. Z nami druk staje się łatwiejszy! Zaprojektujemy każdą formę reklamy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Sportowcy z powiatu tureckiego docenieni

"Wyróżnienie, na które zasłużył zawodnik lekkiej atletyki swoimi umiejętnościami sportowymi oraz postawą jest dla społeczności naszego regionu powodem do niekwestionowanej dumy"- te słowa pojawiły sięna listach gratulacyjnych przekazanych młodym sportowcom przez przedstawicieli powiatu tureckiego podczas spotkania, które odbyło się 30 listopada.

  2 komentarze
2 komentarze

Black Friday w salonie Drawer. Takiej okazji nie można przegapić!

Lider branży meblarskiej na lokalnym rynku - firma Drawer - przygotowała dla klientów wyjątkową promocję w ramach Black Friday. Już od czwartku, 26 listopada wybrane modele mebli będzie można kupić w okazyjnych cenach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jesień pełna dobrych cen w Lushlife

Jesienią spadają nie tylko liście. W Lushlife trwa wielka jesienna promocja. Nie czekaj - skorzystaj z promocji nawet do -40% na wybrane zabiegi beauty. Jesień to doskonała pora, aby zadbać o swoje ciało, poprawiając nie tylko kondycję, ale też wygląd. Lushlife w Turku przygotowało specjalną promocję i rabaty na zabiegi z linii beauty.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zrób badanie w kierunku COVID-19

Ofertę badań w kierunku COVID-19 zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm przygotowała KidsClinic w Kaliszu. Testy wykonywane są w formule DRIVE-THRU & GO, a także w siedzibach firm. Wyniki otrzymać można również w języku angielskim.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.