Dziś śpimy godzinę dłużej. Przechodzimy na czas zimowy

Dzisiejszej nocy będziemy mogli pospać o godzinę dłużej. Wskazówki zegara przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00 i tym samym przejdziemy na czas zimowy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Grabieniec dla Agaty. Kolejna zbiórka krwi dla chorej wolontariuszki

Mieszkańcy całego powiatu tureckiego już nie raz udowodnili, że mają otwarte serca na pomoc potrzebującym. Nie inaczej było podczas zorganizowanej w Grabieńcu zbiórki krwi z przeznaczenie dla 17-letniej Agaty Pilarskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

6 sposobów wykorzystania słuchawek bezprzewodowych bluetooth

Słuchawki Bluetooth to urządzenie znane niemal każdemu, a już na pewno młodszej części społeczeństwa. Możemy wyróżnić urządzenia stereofoniczne, wyposażone w dwie słuchaweczki i monofoniczne, które zakładamy na jedno ucho. Słuchawki monofoniczne głównie są przeznaczone do prowadzenia rozmów telefonicznych przez smartfona. Natomiast stereofoniczne znajdują szersze zastosowanie, które omówimy poniżej. Jeśli poszukujesz do zakupu słuchawki bluetooth i chciałbyś dokonać świadomego wyboru, dobrze jest porównać opinie użytkowników dotyczących konkretnych modeli, a także zapoznać się z rankingami różnego typu słuchawek, aby wybrać najlepsze na własne potrzeby.

  0 komentarze
0 komentarze

Piraci drogowi z mandatami i bez prawa jazdy

Mandaty i utrata prawa jazdy na trzy miesiące - tak karę musieli ponieść kierowcy, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zaledwie w jeden dzień zatrzymano pięcioro takich piratów drogowych. Łącznie od minionej soboty to aż osiem osób, którym zatrzymano prawo jazdy.

  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: WyBorowa6 na przekór jesiennej pogodzie. Sportowcy nie zawiedli

Już po raz trzeci na terenie łowiska Borowy Staw spotkali się amatorzy biegania oraz maszerowania z kijkami. Ponad 50 osób stanęło na starcie, aby - na przekór złej pogodzie i panującej pandemii - pokonać dystans sześciu kilometrów.

  0 komentarze
0 komentarze

Drzwi otwarte w fabryce Profim w Turku

Po kilku trudnych dla rynku miesiącach związanych z wybuchem pandemii COVID-19, Profim rozpoczyna ważny dla branży meblowej sezon jesienny i informuje o dalszych planach.

  3 komentarze
3 komentarze

Wielkopolska skutecznie rozwijana dzięki PROW 2014-2020

Blisko 270 milionów złotych wypłacono już beneficjentom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którzy podpisali umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Pozytywnie rozpatrzonych zostało około 1200 wniosków o płatność. Dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej w regionie poprawia się stan infrastruktury wiejskiej, powstają nowe firmy i rozwijają już istniejące, dając nowe miejsca pracy mieszkańcom wielkopolskiej wsi. PROW 2014-2020 pomaga również dbać o dziedzictwo lokalne i rozwój turystyki na obszarach wiejskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Na drodze patrz realnie, nie wirtualnie

Nawet przy naszej dobrej dyspozycji zdrowotnej i korzystnych warunkach atmosferycznych wystarczyć może chwila nieuwagi, jeden pochopny krok, by doszło do wypadku drogowego. Co stanie się, jeśli włączymy się do ruchu ulicznego pozbawiając się możliwości korzystania ze zmysłu wzroku, a nawet i słuchu? Brzmi to jak szaleństwo, ale przecież robią tak codziennie tysiące ludzi, skupiając uwagę na ekranie swego smartfona, odcinając się od świata muzyką płynącą ze słuchawek. Taka podróż, po tak zwanej rozszerzonej rzeczywistości, może być naszą ostatnią.

  0 komentarze
0 komentarze

Objaśnienia dla kodów GTU_07, GTU_09 – GTU_13

Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu w deklaracjach podatkowych i ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług, jest głównym źródłem wiedzy, w zakresie nowych oznaczeń i kodów GTU (grupy towarów i usług). Nowelizacja jest jednak dość obszerna w słowach i dość często odnosi się do innych aktów prawnych, w tym - bazowej ustawy o podatku od towarów i usług (Ustawa o VAT) oraz ustawy o podatku akcyzowym. Wskutek tego, często potrzebne są dodatkowe wyjaśnienia.

  1 komentarz
1 komentarz

Planujesz budowę domu pasywnego? Musisz mieć te drzwi!

Ferrari wśród drzwi zewnętrznych – Vikking Ultimate.

  0 komentarze
0 komentarze

Okna aluminiowe są już w zasięgu każdego w firmie Ryta&Syn!

Firma Ryta&Syn poszerza asortyment i cały czas rozwija się dla Państwa. Regularnie wprowadzamy nowe produkty. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Pracownia Języków Obcych - ASLAN - doświadczenie, wiedza i umiejętności

Pracownia Języków Obcych - ASLAN to gwarancja najwyższych standardów i świetnego zaplecza dydaktycznego. Do oferty dołączyły także zajęcia z matematyki - bo nie ma większej satysfakcji niż zdolność rozumienia!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Fachowa pomoc w delikatnych problemach - bez skrępowania i wstydu

Odpowiednia terapia pozwala zapobiegać i leczyć wiele problemów, które przez pacjentów uważane są za delikatne, a nawet wstydliwe. Z pomocą przychodzi fizjoterapia uroginekologiczna. Zabiegi oferuje Reha - Mobil Turek Monika Sobczak.

  0 komentarze
0 komentarze

Jak trwoga to ... do podologa

Zbliża się jesień, więc zaraz zmienimy obuwie z letnich na cięższe. Pamiętajmy aby w tym czasie również dbać o swoje stopy. W obuwiu zabudowanym są one bardziej narażone na otarcia, odciski czy wrastanie paznokci. Starajmy się dobierać odpowiednie obuwie, oraz kosmetyki do stóp.

  0 komentarze
0 komentarze

Kondolencje

.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Smakowite spacery po Uniejowie na pyszne zakończenie wakacji

Przedostatni weekend wakacji zapowiada się w Uniejowie wyjątkowo atrakcyjnie. Dosłownie każdy znajdzie tu coś dla siebie. W naszej propozycji, oprócz aspektu rozrywkowego, pokażemy Wam, w jaki sposób kultywujemy regionalne tradycje kulinarne, dbamy o zachowanie oryginalnego smaku i charakteru potraw przygotowanych z lokalnych produktów, podkreślających walory naszego regionu.

  4 komentarze
4 komentarze

Wideo: Konna przygoda w Ośrodku Jeździeckim MAR-KLIN

Ośrodek jeździec MAR-KLIN w Turku od lat jest miejscem słynącym z pasji do koni i jeździectwa. Wieloletnie tradycje zaowocowały szeroką ofertą skierowaną do osób w każdym wieku. Warto się z nią zapoznać i być może odkryć w sobie nowe zainteresowania.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

JESTEŚ OSOBĄ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – SKORZYSTAJ !!!

AKTYWNY SAMORZĄD – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową poprzez:
• zakup oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
• uzyskanie prawa jazdy,
• zakup sprzętu elektronicznego lub dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi sprzętu elektronicznego,
• zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub utrzymanie jego sprawności technicznej,
• pomoc w zakupie protezy kończyny lub utrzymanie jej sprawności technicznej,
• pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej,
• uzyskanie wykształcenia na poziomie wyższym.

Wejdź na stronę www.pfron.org.pl lub www.pcpr.turek.pl
Zadzwoń 63 / 280 11 35 lub 63 / 280 11 37.
Złóż wniosek poprzez System Obsługi Wsparcia (SOW): https://sow.pfron.org.pl .
Termin składania wniosków do 31 sierpnia 2020r. – Moduł I.
Termin składania wniosków od 10 września 2020r. do 10 października 2020r. – Moduł II.

  0 komentarze
0 komentarze

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej HAND-MED - powierz zdrowie w najlepsze ręce

Nowoczesna oferta zabiegowa, wysoko wykwalifikowana kadra, najlepsi fizjoterapeuci - to wszystko czeka na państwa w mieszącym się w Turku Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej HAND-MED.

  0 komentarze
0 komentarze

Przedsiębiorco! Trwa nabór na niskoprocentowe pożyczki dla firm

Przedsiębiorco, przypominamy, iż trwa nabór na niskoprocentowe pożyczki dla firm #JEREMIE 2 w ramach Wsparcia Rozwoju Firm. Maksymalna wartość pożyczki może wynieść do 500 000,00 zł dla Małej Pożyczki Inwestycyjnej, przy oprocentowaniu rocznym wynoszącym od 0,98% w skali roku (na zasadach pomocy publicznej) bez żadnych dodatkowych opłat oraz prowizji.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.