6 sposobów wykorzystania słuchawek bezprzewodowych bluetooth

suchawki-bezprzewodowe

Słuchawki Bluetooth to urządzenie znane niemal każdemu, a już na pewno młodszej części społeczeństwa. Możemy wyróżnić urządzenia stereofoniczne, wyposażone w dwie słuchaweczki i monofoniczne, które zakładamy na jedno ucho. Słuchawki monofoniczne głównie są przeznaczone do prowadzenia rozmów telefonicznych przez smartfona. Natomiast stereofoniczne znajdują szersze zastosowanie, które omówimy poniżej. Jeśli poszukujesz do zakupu słuchawki bluetooth i chciałbyś dokonać świadomego wyboru, dobrze jest porównać opinie użytkowników dotyczących konkretnych modeli, a także zapoznać się z rankingami różnego typu słuchawek, aby wybrać najlepsze na własne potrzeby.

Rozmowy telefoniczne
Jak zostało wspomniane, słuchawki monochromatyczne, to dobry model do sparowania go ze smartfonem i używania podczas rozmowy. Zwykle są to słuchawki douszne wyposażone w specjalny pałąk pozwalający na wygodne założenie ich na ucho. Słuchawki takie są wyposażone w różnej wielkości końcówki żelowe pozwalające na dopasowanie ich do indywidualnych cech anatomicznych i do wygodnego noszenia. Dzięki użyciu takich słuchawek kierowcy mogą używać smartfona w czasie prowadzenia pojazdu będąc w zgodnie z przepisami drogowymi.

Słuchanie muzyki przez smartfona
Dla wielu młodych ludzi podstawą użycia dla słuchawek bluetooth to słuchanie za pomocą nich muzyki ze smartfona. Szczególnie, że słuchanie muzyki nie ogranicza podstawowych funkcji telefonicznych i jak będziesz miał rozmowę przychodzącą, zostaniesz o tym poinformowany sygnałem dźwiękowym i bez problemu odbierzesz połączenie.

Rozmowy prowadzone przez smartfona
Jak już odbierzesz przychodzące połączenie, nie musisz słuchawek z uszu zdejmować. Wiele z urządzeń ma małe mikrofony zbierające dźwięk, a jeśli ich nie mają, to mikrofony współczesnych telefonów są tak dobre, że nawet oddalone od źródła dźwięku dobrze go wyłapują. Zatem mając słuchawki bluetooth możesz prowadzić rozmowę bez przerywania zajęcia, które właśnie wykonywałeś gdy zadzwonił telefon, a wymagało ono udziału obu rąk.

Użycie MP3
Oczywiście słuchawki w takim samym stopniu mogą być używane do słuchania muzyki za pomocą odtwarzacza MP3. Tym bardziej, że niektóre modele słuchawek są wyposażone w wygodną obsługę play listy i można za ich pomocą przewijać utwory czy przechodzić do kolejnych. A jeśli Twoje słuchawki mają możliwość połączenia z wieloma urządzeniami bluetooth (multipoint connection) to po sparowaniu ich z nimi, w dowolnym momencie będziesz mógł słuchać na tych samych słuchawkach muzyki z różnych nośników.

TV i słuchawki bluetooth
Większość modeli SMART TV ma możliwość obsługi urządzeń bluetooth. Aby sprawdzić czy Twój telewizor także je posiada trzeba przejść do jego ustawień i znaleźć ustawienia bluetooth, a następnie sparować słuchawki z telewizorem. Pozwoli to na oglądanie telewizji na przykład w nocy, gdy inna osoba śpi obok. Wówczas dźwięk nie będzie wybudzał śpiącego domownika.

Tablet i laptop
Nie zależnie czy używasz tabletu z systemem Android albo IOS, czy raczej jesteś użytkownikiem laptopa z systemem Windows, każde z tych urządzeń możesz sparować ze słuchawkami bluetooth i odbierać z tych urządzeń dźwięki. Będą one wówczas słyszalne wyłącznie dla Ciebie. Pozwoli Ci to bez zakłócania spokoju innych używać tych urządzeń w samolocie czy pociągu, na przykład do oglądania filmu skracającego nudny czas podróży.
Transport od wojewody dojechał do SP ZOZ. Trwa two...
Piraci drogowi z mandatami i bez prawa jazdy
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.