„Bohemian Rhapsody” i „Narodziny gwiazdy” podczas Nocnego Maratonu Filmowego

Nocny Maraton Filmowy

Wyjątkową frekwencją cieszył się Nocny Maraton Filmowy, który miał miejsce na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku. Nic dziwnego, bowiem na miłośników kina czekały dwa godne uwagi filmy. Wspaniała muzyka, doborowa obsada oraz scenariusz sprawiły, że prezentowane produkcje jeszcze na długo pozostają w pamięci.

Nocny Maraton Filmowy zorganizowany przez Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka odbył się w sobotę, 20 lipca. Mieszkańcy Turku i okolic mieli okazję obejrzeć dwa doskonałe filmy wobec których nie można przejść obojętnie.

Pierwszy z nich to amerykańsko-brytyjski film biograficzny z 2018 roku w reżyserii Bryana Singera. „Bohemian Rhapsody” opowiada historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen, skupia się głównie na frontmanie i wokaliście grupy – Freddiem Mercurym. Film nagrodzony został między innymi Oscarami za pierwszoplanową rolę męską, najlepszy dźwięk czy montaż.

Narodziny gwiazdy” to amerykański melodramat muzyczny z 2018 roku w reżyserii Bradleya Coopera. Czwarty z kolei remake musicalu z 1937 roku. Film opowiada historię związku muzyka Jacksona Maine’a z piosenkarką Ally. Jackson pomaga jej zdobyć popularność. Zostają małżeństwem, ale ich związek zostaje wystawiony na ciężka próbę, gdyż mężczyzna jest alkoholikiem. Nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę - „Shallow”.
Malanów: Pyszne pierogi, ludowa muzyka i atrakcje ...
Wanda i Banda na zakończenie Dni Władysławowa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 12 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.