Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Ibizę?

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Ibizę?

Planujemy wakacje na Ibizie? Na tej pięknej hiszpańskiej wyspie można przeżyć wiele niezapomnianych chwil. Pamiętajmy jednak o tym, że do wyjazdu należy się dobrze przygotować – jest parę rzeczy, o których warto wiedzieć przed wyruszeniem w podróż.

Ibiza to jedna z największych wysp Balearów. Wyróżnia się bardzo wysokimi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi, a także bogactwem zabytków o ogromnym znaczeniu historycznym – to wszystko sprawiło, iż w 1999 r. Ibizę wpisano na Listę Zabytków Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Zajmuje powierzchnię nieco ponad 571 km kw., a jej stolicą jest Ibiza Town.

Co warto zobaczyć na Ibizie?

Przed wyjazdem na Ibizę zastanówmy się, co chcemy tam zobaczyć. Oczywiście w trakcie pobytu plan zwiedzania może ulec zmianie, niemniej na wyspie jest wiele ciekawych miejsc, które warto mieć na uwadze. Koniecznie wybierzmy się do Ibiza Town, gdzie jest urocza starówka, a także do Es Cana na legendarny już Hippy Market przy Punta Arabi. Na wyspie znajduje się ponad 30 plaż – za jedną z najpiękniejszych uchodzi Playa de Talamanca. Fenicko-punicki cmentarz Necropolis del Puig des Molins, liczne jaskinie, rezerwat Ses Salines, znajdujące się w grocie akwarium Cap Blanc – to tylko kolejne przykłady atrakcji, jakie czekają tu na turystów. Ponadto na Ibizie nie sposób narzekać na brak klubów i dyskotek – wszak wyspa słynie z tego, że przyciąga mnóstwo imprezowiczów.

Czy na Ibizie jest bezpiecznie?

Ibiza uznawana jest za kierunek przyjazny turystom, co nie zmienia faktu, że należy zachować ostrożność – tak jak wszędzie. Zdrowego rozsądku nigdy za wiele, dlatego uważajmy na bagaż, wartościowe przedmioty zostawmy w hotelowym sejfie (a najlepiej w domu) oraz pilnujmy dokumentów i portfela.

Jakie ubezpieczenie kupić?

Wyjazd na Ibizę bez polisy podróżnej to niezbyt dobry pomysł, m.in. z racji na wysokie koszty leczenia w Hiszpanii. Dobre ubezpieczenie turystyczne w www.polisaturystyczna.pl chroni przed finansowymi następstwami nie tylko nagłych chorób, ale i wielu innych zdarzeń, np. nieszczęśliwych wypadków, kradzieży bagażu, szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego osobom trzecim etc.

Optymalna polisa powinna zawierać ubezpieczenia: kosztów leczenia, transportu medycznego, bagażu, OC w życiu prywatnym, NNW, akcji poszukiwawczych i ratownictwa. Przy jej wyborze należy mieć na względzie: zakres ochrony ubezpieczeniowej (można go poszerzyć o różne dodatkowe opcje jak np. ubezpieczenie chorób przewlekłych, ubezpieczenie sportów ekstremalnych/wysokiego ryzyka etc.).

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Zanim dokonamy zakupu polisy: po pierwsze – przeczytajmy poradnik i upewnijmy się co do swoich oczekiwań względem ubezpieczenia, po drugie – porównajmy minimum kilka ofert (za pomocą porównywarki ubezpieczeń turystycznych). Pamiętajmy, że cena polisy nie powinna być głównym kryterium jej wyboru, choć ubezpieczenia turystyczne nie są drogie – koszt ochrony ubezpieczeniowej zaczyna się od kilku złotych za jeden dzień.

Udany urlop to urlop spokojny!

Aby w pełni korzystać z uroków Ibizy nazywanej często „Białą Wyspą Pokoju i Miłości”, należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo i zdrowie – skutecznym i sprawdzonym sposobem jest zakup polisy turystycznej. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co cię spotka podczas urlopu, ale możemy zapewnić sobie solidną ochronę przed skutkami niefortunnych zdarzeń i pomoc w trudnych sytuacjach.

Dla dzieci z Turku miejsc w przedszkolach nie brak...
Szlabany przy wjeździe na izbę przyjęć SP ZOZ w Tu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.