Joanna Maciejewska: Lewica z Robertem Biedroniem

Lewica Razem

Pani Marszałkini Witek w przedostatnim możliwym dniu ogłosiła termin wyborów prezydenckich. Jak zapowiedziała odbędą się one 10 maja br. Zrobiła wszystko aby maksymalnie ograniczyć czas na zbieranie podpisów i prowadzenia kampanii kontrkandydatom pana Dudy. Wszak chodziło o to żeby pan Duda objeżdżał Polskę i prowadził kampanię jako prezydent a inni kandydaci aby rozpocząć właściwą kampanię musieli czekać na ogłoszenie terminu wyborów.

Spodziewaliśmy się tego, nie mieliśmy złudzeń co do metod PiS. Nie piszę prezydent Duda bowiem nie jest on moim prezydentem. Trudno mi za prezydenta uznać kogoś kto nagminnie łamie konstytucję. Wielki autorytet moralny i prawniczy, opozycjonista w czasach PRL, prof. Adam Strzębosz były prezes Sądu Najwyższego policzył, że pan Duda co najmniej siedem razy złamał konstytucję i spokojnie można go będzie postawić przed Trybunałem Stanu. A miał być tej konstytucji strażnikiem. Nie realizował ciążąco na nim obowiązku „czuwania nad przestrzeganiem Konstytucji”, ślubując jednocześnie „tak mi dopomóż Bóg”. Został bezwolnym notariuszem PiS podpisując wszystko co rządzący, łamiąc procedury uchwalali. Stał się podnóżkiem i długopisem Kaczyńskiego. Nie zdobył się nigdy na jakąś samodzielność. Teraz jeszcze dodatkowo ta kompromitująca ustawa „kagańcowa”. Jak mogła bym nazwać kogoś moim prezydentem, kto ośmiesza nas na arenie międzynarodowej, spycha do zaścianka Europy i przez swoje decyzje stwarza groźbę Polexitu. A dodatkowo jeszcze te miny, pozy, to nadymanie się i pokrzykiwanie. Masakra. Dlatego właśnie postanowiłam zaangażować się w kampanię kandydata Lewicy na urząd prezydenta – Roberta Biedronia.

W dniu 19 stycznia wraz z kolegami jako przedstawiciele Turku byliśmy w Słupsku na konwencji wyborczej Roberta. Sala Filharmonii i hol nabite były po brzegi. Tłumy młodych, roześmianych, kolorowych ludzi. Pełni entuzjazmu i wiary w sukces, przekonani, że uczestniczą w czymś wyjątkowym. Wtedy właśnie pomyślałam, że chcę być z nimi, że razem możemy odsunąć Dudę od władzy, zakończyć tą koszmarną prezydenturę. Robert Biedroń w swoim wystąpieniu mówił o sobie jako chłopaku z małej miejscowości, trudnym dzieciństwie i uporczywym przebijaniu się przez życie. Można o tym przeczytać w internecie. W wystąpieniu przedstawił także swoje tezy programowe. Objętość artykułu nie pozwala na ich szczegółowe omówienie, wymienię te według mnie najważniejsze.

- Opieka zdrowotna: lekarz specjalista w ciągu 30 dni, zwiększenie finansowania w opiece zdrowotnej, godne wynagrodzenie we wszystkich zawodach medycznych, geriatra w każdym powiecie, tanie leki.
- Szkoła: godne wynagrodzenie nauczycieli, dentysta w każdej szkole, cyfrowe klasy, edukacja antyprzemocowa i seksualna, angielski w każdej klasie.
- Polityka rodzinna: miejsce w żłobku dla wszystkich dzieci, 500+ na każde dziecko.
- Prawa kobiet: bezpieczna ciąża i bezbolesny poród, legalna aborcja, In vitro dla każdej kobiety, alimenty jak podatki, ochrona ofiar przemocy domowej.
- Emerytury: minimalna emerytura 1600 zł, sprawiedliwe emerytury dla kobiet i mężczyzn.
- Równość: równość małżeńska dla wszystkich, walka z przestępstwami z nienawiści, równe płace dla kobiet i mężczyzn.
- Świeckie państwo: wycofanie religii ze szkół, rozdział państwa od Kościoła, likwidacja funduszu kościelnego.

W zdecydowany sposób mówił o konieczności przeciwstawienia się łamaniu Konstytucji, niszczeniu praworządności oraz konieczności obrony niezawisłości sędziów.

Robert Biedroń w trakcie objazdu Polski będzie zakładał tzw. ”Komitety Biedronia” spośród chętnych którzy chcą zaangażować się w jego kampanię wyborczą. W chwili obecnej powołaliśmy w Turku sztab wyborczy naszego kandydata w składzie: Joanna Maciejewska - przewodnicząca (tel. 608 661 253), Marcin Derucki - wiceprzewodniczący (tel. 731 213 401), Anita Dzieciątkowska-Pieścik (tel. 605 904 907), Paweł Kwiatkowski (tel.691 152 275), Mirosław Mikołajczyk (tel. 725 201 418), Mariusz Wasilewski (tel.723 406 326).

Formuła funkcjonowania sztabu jest otwarta. Wszystkich popierających Roberta Biedronia oraz chcących działać w jego komitecie i zaangażować się w akcję wyborczą uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny. Następnie zorganizujemy spotkanie wszystkich chętnych i omówimy zadania jakie będziemy realizować. Serdecznie zapraszam.

Joanna Maciejewska
Przykona: Wypadek na skrzyżowaniu w Laskach. Trzy ...
Test z okazji Walentynek – na pewno nie jesteś zar...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gminny biblioteczny pasożyt w czwartek, 13 luty 2020 18:42

Czytam i nie wierzę, Derucki lewa ręka naszego włodarza jednak w wiośnie?!? Chociażby oddzielić lokalną politykę od tej przez duże P nie zmienia to faktu,że musiała być na to zgoda „najwyższego”.Czyli jednak nasz burmistrz pójdzie za Biedroniem nie Nowakiem??Kolejne wybory pokażą całą prawdę.Oby ta szamańskie pseudopartia,dla której wartości kultywowane od stuleci np rodzina są nic nie warte nie zaznała u nas poparcia.Życzę tego turkowianom z całego serca.

Czytam i nie wierzę, Derucki lewa ręka naszego włodarza jednak w wiośnie?!? Chociażby oddzielić lokalną politykę od tej przez duże P nie zmienia to faktu,że musiała być na to zgoda „najwyższego”.Czyli jednak nasz burmistrz pójdzie za Biedroniem nie Nowakiem??Kolejne wybory pokażą całą prawdę.Oby ta szamańskie pseudopartia,dla której wartości kultywowane od stuleci np rodzina są nic nie warte nie zaznała u nas poparcia.Życzę tego turkowianom z całego serca.
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.