Job shadowing Rimini - w poszukiwaniu inspiracji kulinarnych

Rimini

Od wielu lat program Erasmus+ wspiera rozwój zawodowy nauczycieli zajmujących się kształceniem i szkoleniem zawodowym. Na początku maja po raz kolejny nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Turku mieli możliwość uczestniczenia w tzw. stażu towarzyszącym (ang. job shadowing), który pozwala na obserwację realnej pracy instytucji, poznanie kultury organizacyjnej i zdobycie nowych umiejętności.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych odbywali praktyki w restauracji La Cappa serwującej pizzę z pieca opalanego drewnem, ryby i specjały kulinarne charakterystyczne dla kuchni nadmorskiej. Mieli okazję rozwijać kompetencje zawodowe w oparciu o receptury i techniki przygotowywania i serwowania dań kuchni włoskiej. Menu obejmowało dania makaronowe z mieszanymi owocami morza, gorące przystawki z małżami, przegrzebkami i kalmarami oraz grillowane ryby.

Kierownik szkolenia praktycznego odbył praktyki w dziale administracji firmy Sistema Turismo, która jest akredytowanym centrum szkoleniowym zajmującym się promocją, organizacją oraz zarządzaniem stażami zawodowymi oraz programami edukacyjnymi dla uczniów, kadry nauczycielskiej, młodych pracowników oraz organizacji z całej Europy.

Międzynarodowym projektom Erasmus+ nieodłącznie towarzyszy edukacja poznawczo - kulturowa; oprócz bogatych w historię zakątków Rimini nauczyciele zwiedzili serce Toskanii - Florencję, malownicze wzgórza San Marino, sanktuarium w Loreto, Savignano sul Rubicone i nadmorską miejscowość Riccione.

Mobilność job shadowing to nie tylko wspieranie rozwoju osobistego, zdobycie doświadczenia zawodowego na poziomie europejskim, nawiązanie kontaktów czy wymiana dobrych praktyk; to także wspieranie innowacji oraz wzmacnianie tożsamości europejskiej oraz aktywności obywatelskiej.

Program Erasmus+ zmienia życie i otwiera umysły!
 

 

Przykona: Zderzenie trzech samochodów w Laskach. A...
Malanów: Przy gminnym przedszkolu powstanie nowy p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.