Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Budżet z dawką optymizmu. Radni przyjęli plan finansowy na 2023 rok

Kawęczyn

-Mamy przed sobą budżet, który zawiera w sobie dużo optymizmu i my ten optymizm podzielamy, bo widzimy realne możliwości jego wykonania. Z małym zastrzeżeniem - jeśli nie będzie po drodze zmiany warunków - w ten sposób wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak podsumował przyjęty przez radnych plan samorządowych dochodów i wydatków na 2023 rok.

Łączną kwotę przyszłorocznych dochodów ustalono na poziomie 41.704.505 zł, zaś planowane wydatki to kwota 47.198.068,00 zł, przy czym wydatki majątkowe to nieco ponad 20,4 mln zł. Wśród inwestycji zaplanowanych na przyszły rok znalazły się m.in. budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, projekt i budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kawęczyn (w tym m.in.. dokumentacja, nadzór inwestorski, postępowanie przetargowe), projekt i budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kawęczyn (w tym m.in.. dokumentacja, nadzór inwestorski, postępowanie przetargowe), a także modernizacja oczyszczalni ścieków w Kawęczynie, przebudowa stacji uzdatniania wody w Tokarach Pierwszych, budowa sieci kanalizacyjnej w Kowalach Pańskich Kolonii oraz budowa dróg gminnych czy wykonanie dokumentacji do budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Tokarach Pierwszych. Spore wydatki stanowić będzie oświata i wychowanie. W tym zakresie zaplanowano kwotę 12 mln zł.

Jak zauważył wójt Jan Nowak, mimo szerokiego wachlarza zadań planowanych na 2023 rok w projekcie budżetu nie udało się uwzględnić wszystkich inwestycji. Będą one brane pod uwagę, jeśli pojawią się wolne środki.

- Przed nami całkiem sporo pracy. Chcemy państwa zapewnić, że ta kwota jest wysoka i jest pod pełną kontrolą - podsumował wójt Jan Nowak.
 
Malanów: Radni przyjęli budżet wielkich szans
Tuliszków: Radni przyjęli nowe stawki opłaty śmiec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.