Kawęczyn: Niebanalne konkurencje i radosna rywalizacja podczas II Gminnego Turnieju Sołectw

kaweczyn turniej solectw
Kto najlepiej poradził sobie z kotem w worku i jaki był gwóźdź programu przekonali się uczestnicy Gminnego Turnieju Sołectw, który już po raz drugi zorganizowano w Kawęczynie. Dobra zabawa skutecznie przezwyciężyła jesienną aurę. 
 
Sportowe emocje i duch rywalizacji sprawiły, że kapryśna pogoda nikomu nie przeszkadzała. Przeciwnie - wszystkim uczestnikom dopisywały doskonałe nastroje. Na starcie stanęło siedem sołectw - Będziechów, Leśnictwo, Marianów Kolonia, Milejów, Kawęczyn, Tokary oraz Wojciechów. W każdej z drużyn, zgodnie z regulaminem musiała znaleźć się co najmniej jedna kobieta, dziecko oraz oczywiście sołtys. Konkurencje przygotowane specjalnie na tę okazję wymagały od uczestników nie tylko dużej sprawności, krzepy i wytrzymałości, ale też talentów artystycznych i dużej dawki poczucia humoru. Z każdą kolejną konkurencją rosła adrenalina i budził się duch rywalizacji. Uczestnicy dwoili się i troili, a nawet… biegali na trzech nogach w walce o puchar. 
 
 
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepsza jest drużyna z Będziechowa i to im wójt Jan Nowak wręczył okazały puchar oraz czek. Drugie miejsce miejsce zajęła reprezentacja Tokar - ubiegłoroczni mistrzowie, a trzecie mieszkańcy Kawęczyna.
Andrzej Styczyński: Głosuj na Bartosika
Brudzew: Zmarł najstarszy mieszkaniec Antoni Rusek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.