Kierowcy na podwójnym gazie. Rekordzista przekroczył trzy promile!

Pijany za kierownicą

Ponad trzy promile w wydychanym powietrzu miał jeden z kierowców zatrzymanych w miniony weekend na terenie powiatu tureckiego. W sumie podczas ostatnich dni zatrzymano pięć osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod spożyciu alkoholu.

W piątek, 23 października policjanci z drogówki zatrzymali w Galewie (gmina Brudzew) kierowcę citroena. Jak się okazało 24-latek miał ponad 1,8 promila w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia, około godz. 18.00 policjanci zostali poinformowani, że w Malanowie nietrzeźwy kierujący samochodem Audi A4 spowodował kolizję na parkingu.

Jak ustalono 33-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Malanów kierujący samochodem marki Audi A4 na parkingu spowodował kolizję. Świadkowie tego zdarzenia nie pozwolili odjechać sprawcy i zabrali mu kluczyki do samochodu. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik aż 1,56 mg/l co daje ponad 3,2 promila alkoholu. Również w piątek, około 19.00 funkcjonariusze zostali skierowani do kolejnego obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. W miejscowości Rogów świadkowie zablokowali jazdę pijanego kierowcy, który jechał zygzakiem. Dodatkowo pijany kierowca 54-letni mieszkaniec gminy Turek próbując oddalić się uszkodził inny pojazd. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 1,65 mg/l co daje ponad 3,4 promila alkoholu.

Noc z soboty na niedzielę to kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy. Na ul. Uniejowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mężczyznę mieszkańca Turku, który kierował samochodem renault scenic będąc w stanie nietrzeźwości - miał blisko 1,7 promila. W czasie kontroli okazało się, że nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. Niedziela, 25 października przyniosła kolejne zatrzymania. Około godz. 10.00 we Władysławowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 57-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Władysławów, który kierował volkswagenem polo będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet dwóch lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej pięć tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata.
Szpital "covidowy" w byłym domu dziecka? Apel radn...
Zdrowie zaczyna się od stóp. Zadbaj o nie już tera...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 25 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.