Malanów: Młodzież Zapobiega Pożarom – poznaliśmy laureatów eliminacji gminnych

Malanów

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową (nie tylko członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych).

24 marca br. eliminacje gminne do Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbyły się w gminie Malanów

W eliminacjach w sumie udział wzięło 13 uczniów (ze Szkół Podstawowych z Dziadowic, Miłaczewa i Malanowa) podzielonych na dwie grupy wiekowe. W pierwszym etapie młodzi uczestnicy musieli zmierzyć się z testem złożonym z 25 pytań. Trójka uczestników, która najlepiej poradziła sobie z etapem pisemnym rywalizowała w części ustnej.

Najwyższe wyniki w poszczególnych grupach wiekowych osiągnęli następujący uczniowie:

GRUPA I klasy I-IV

I miejsce – Julia Słowińska (awans do etapu powiatowego)
II miejsce – Stanisław Jarek (awans do etapu powiatowego)
III miejsce – Zuzanna Kąciak

GRUPA II klasy V-VIII
I miejsce – Klara Wasik (awans do etapu powiatowego)
II miejsce – Julia Jaroszewicz (awans do etapu powiatowego)
III miejsce – Kacper Kołodziej

Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Gmina Malanów.

Dyplomy, nagrody i upominki uczestnikom wręczyli: Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak, Komendant Gminny – Robert Pawlak, Wiceprezes Zarządu OG ZOSP RP w Malanowie – Grzegorz Kwiatkowski oraz członkowie Zarządu OG ZOSP RP w Malanowie – Alicja Janiak, Mariusz Karski oraz Marcin Taborek

Laureaci gminnego etapu będą reprezentować swoje szkoły oraz gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym, które zaplanowano na dzień 1 kwietnia. Życzymy powodzenia.

źródło: malanow.pl

Władysławów: Dopłaty bezpośrednie i ekoschematy, c...
UKS „Piątka” Turek z awansem do finałów Mistrzostw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.