Malanów: O tańcu nie da się pisać…Taniec trzeba tańczyć

Malanów

 "Wesoło ten tańcuje, komu szczęście przyśpiewuje"... i tak było w Malanowie, gdzie 24 listopada 2022 r. miłośnicy tańca rywalizowali w XIV Turnieju Tańca Dowolnego i Towarzyskiego. Turniej został zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie „Nadzieja” oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie.

Ponieważ taniec stał się w ostatnim czasie bardzo popularny, na konkurs zgłosiło się ok. 90 uczestników w tym jak co roku można było liczyć na grupy taneczne z Brudzewa. Wszystkich uczestników konkursu, ich opiekunów, dyrektorów szkół i rodziców serdecznie powitali: Krystyna Sobczak - prezes Stowarzyszenia „ Nadzieja”, Małgorzata Przygońska- dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie oraz Ireneusz Augustyniak - wójt Gminy Malanów. W pierwszej kolejności swój układ taneczny przebojowo zaprezentowała Karolina Secler-Szczepaniak - instruktorka ze szkoły tańca Sieraszewski Dance. Następnie przystąpiono do konkursowych pokazów tanecznych .Wszystkie grupy zaprezentowały na parkiecie wysoki poziom umiejętności tanecznych, wykazały się inwencją choreograficzną połączoną z elementami akrobatyki i pomysłowością w doborze strojów. Toteż jurorzy musieli podjąć trudną decyzję kogo nagrodzić i wyróżnić.
 
Ostatecznie komisja konkursowa w składzie: Karolina Secler – Szczepaniak – instruktor tańca, Marzanna Szczap – skarbnik gminy, Katarzyna Gorgolewska Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych, Eryk Lament –miłośnik tańca, przyznała następujące nagrody :

W kategorii tańca towarzyskiego :

I miejsce ex aequo –Amelia Durkiewicz i Alan Włodarczyk oraz Tatiana Rosiak i Hubert Wasik – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach

W kategorii tańca dowolnego :

klasy I – III

I miejsce – grupa taneczne Perełki ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

II miejsce ex aequo – grupa taneczna za Szkoły Podstawowej w Malanowie wraz z grupą taneczną ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.

klasy IV – VI

I miejsce – grupa taneczna Iskierki ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

II miejsce – grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

klasy VII – VIII

I miejsce – tancerze EL- Dance ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

II miejsce ex aequo – grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach i Miłaczewie.

Podsumowania turnieju dokonała przewodnicząca jury Karolina Secler - Szczepaniak, która nie szczędziła słów uznania dla uczestników konkursu za pięknie wykonane układy taneczne. Doceniła też pracę opiekunów młodych tancerz: Romualdę Kabot i Elżbietę Grązik z Brudzewa, Ewę Stelmaszak z Malanowa, Marzenę Osińską z Dziadowic, Elżbietę Młotkiewicz i Andżelikę Płóciennik z Miłaczewa.

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki.

Turniej tańca był jednym z zadań projektu pt. „Ze sztuką przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów.

źródło: malanow.pl

Brudzew: Granty PPGR - komputery rozdane
Umowa na przebudowę drogi z Władysławowa do Kun

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.