Rodzice do zadań specjalnych, czyli z wizytą u rodzin zastępczych

Rodziny Zastępcze

Były życzenia, upominki i słodkie niespodzianki, a okazją był obchodzony 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Do dzieci i ich zastępczych rodziców z wizytą wybrali się starosta Dariusz Kałużny oraz Edyta Michalak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku.

Najpierw wybrano się w gościnę do państwa Selewskich z Ogorzelczyna, którzy w powiecie tureckim są pionierami rodzinnej pieczy zastępczej. Oprócz wychowania sześciorga swoich pociech, państwo Selewscy wychowali wiele dzieci jako rodzina zastępcza, a obecnie zajmują się czwórką podopiecznych. Kolejna wizyta miała miejsce u państwa Marioli i Andrzeja Prużyńskich, którzy rodziną zastępczą są od kilkunastu lat. Państwo Prużyńscy wzięli udział w projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, który miał za zadanie wspierać m.in. rodziny zastępcze.

Formą pieczy zastępczej jest również Dom dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich, gdzie również starosta i pani dyrektor wybrali się z wizytą. W każdym z tych miejsc nie brakuje trosk i radości, a rodziny zastępcze muszą mierzyć się z takimi samymi wyzwaniami jak wszystkie inne. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest jednak doskonałą okazją do rozmów, spotkań i wspólnego przeżywania radości.


Strażacy gasili płonącego opla
Tuliszków: Komputery dla szkół podstawowych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 10 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.