TIG rozszerza ofertę o technologię 3D

TIG

Turecka Izba Gospodarcza to kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorców. Oferta usług wciąż się rozwija, a obecnie została rozszerzona o możliwość profesjonalnego druku i skanu w technologii 3D, a także druk wielkoformatowy.

Wiedza i doświadczenie
Turecka Izba Gospodarcza jako jako ośrodek innowacji, świadczy klientom wyspecjalizowane usługi informacyjne, doradcze i szkoleniowe o charakterze proinnowacyjnym. Adresatem kompleksowych usług proinnowacyjnych najczęściej są już działające przedsiębiorstwa lub technologiczne start-upy. TIG posiada doświadczenie w realizacji doradztwa technologicznego i branżowego dla 56 Start-upów biorących udział w poszczególnych edycjach programu - Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB I i II oraz blisko 3000h poświęconych na usługi specjalistycznego doradztwa dla firm. Misją TIG jest wspieranie rozwoju oraz podniesienie konkurencyjności mikro i małych działalności oraz średnich przedsiębiorstw z regionu, stąd decyzja o rozwinięciu działalności w nowych dziedzinach

Druk i skan 3D
Turecka Izba Gospodarcza posiada własną prototypownię druku 3d oraz skanu 3d. Nowoczesne druki powstają w technologii FDM, SLA i SLS. Czas wydruku zależy od oczekiwanego wyglądu, wytrzymałości, rozmiaru oraz zastosowanego materiału. Czasem jest to kilkadziesiąt minut, a niekiedy nawet kilkaset godzin. Zastosowanie technologii FDM jest najpopularniejsze, szczególnie przez wzgląd na najlepszy stosunek jakości do ceny, zaś technologia SLA to precyzyjny druk 3D z żywicy fotopolimerowej, co zapewnia niespotykaną rozdzielczność, wyraziste kontury i gładką powierzchnię detali. Technologia SLS to natomiast technologia o największym potencjale produkcyjnym. Druk proszkowy zapewnia wyrazistość konturów, a także odporność mechaniczną i chemiczną.

Skanowanie 3D jest przeniesieniem obiektu rzeczywistego do oprogramowania 3D za pomocą skanera 3D EinScan Pro Plus, którym w sposób ręczny skanuje się zarówno małe jak i duże obiekty. W szybki i automatyczny sposób tworzy się model 3D na podstawie fizycznego obiektu. Dzięki temu można przeprowadzić całą inżynierię odwrotną oraz dopasować skan, odtworzyć uszkodzony obiekt lub przeprowadzić dalsze modyfikacje.

Szczegółowe informacje na temat oferty Tureckiej Izby Gospodarczej można uzyskać telefonicznie, pod numerem 63 289-18-89, e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź osobiście w siedzibie TIG przy ul. Żeromskiego 37 w Turku.

Ja żołnierz Wojska Polskiego…
Radio ZET u Joli z Turku. Słuchaczka wygrała

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.