Tuliszków: Uniwersytet Trzeciego Wieku wznowił działalność

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku wznawia działalność. Będą spotkania z filozofią, muzykoterapia a nawet tańce połamańce. Po długiej przerwie w poniedziałek 3 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się członkowie tuliszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W ten sposób rozpoczął się kolejny rok akademicki dojrzałych studentów. Nie była to jednak, jak zaznaczał „rektor UTW” Zenon Matuszewski uroczysta inauguracja, a spotkanie organizacyjne sekcji tematycznych, których w tym sezonie zaplanowano dziewięć. Ustalono, że członkowie uniwersytetu spotykać się będą w takich grupach jak turystyczna, historyczna, rekreacyjno-ruchowa a nawet taneczna czy literacka, zamierzają również uczyć się savoir vivre, by być przykładem dobrego wychowania dla młodszych pokoleń. Planowane są spotkania edukacyjne, jak choćby z Katarzyną Wysocką, dyrektorem Powiatowej Państwowej Stacji Epidemiologicznej w Turku, natomiast jeden czwartek w miesiącu zarezerwowano na przygodę z filozofią, po której przewodnikiem będzie Mirosław Rojek, dyrektor MGOK.

Jednak nie samą nauką student żyje, więc nie zabraknie wieczorków tanecznych, kinowych, mówiono także o wspólnych spotkaniach z okazji imienin czy urodzin członków Uniwersytetu. - Wszystko po to, by wyciągnąć samotnych seniorów z domów, bo samotność to najgorsza choroba XXI wieku – przekonywał podczas poniedziałkowego spotkania Zenon Matuszewski.

Harmonogram spotkań wypełniono na razie na najbliższe trzy miesiące. Nie wiadomo bowiem, jak rozwinie się zimą sytuacja epidemiczna, a covid-19, występujący pod różnymi wariantami, stanowi spore zagrożenie w grupie studentów UTW.

źródło: Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/polecam/tuliszkow-1-34#sigProId908c93761b
Malanów: Węgla na cały sezon nie wystarczy
Tuliszków: Uroczyste Otwarcie Miasteczka roweroweg...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 30 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.