Tuliszków: Zastępcy nie ma, ale będzie sekretarz

Urząd Gminy i Miasta Tuliszków

Na początku tego roku stało się jasne, że burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman nie będzie mieć zastępcy. W urzędzie pojawi się natomiast sekretarz - nabór na to stanowisko właśnie się rozpoczął.

Krzysztof Roman, krótko po objęciu fotelu burmistrza Tuliszkowa postawił sprawę jasno i powiedział, że nie powoła swojego zastępcy. W konsekwencji musiał m.in. zmierzyć się z brakiem podwyżki swojego uposażenia, o czym pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. Nie oznacza to jednak, że zmiany personalne w bliskim otoczeniu Krzysztofa Romana nie nastąpią. Dziś (12 sierpnia) ukazało się ogłoszenie burmistrza o naborze na sekretarza gminy i miasta Tuliszków.

Niezbędne wymagania dla kandydatów to m.in. obywatelstwo polskie, wyższe wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe , zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych. Znajomość ustawy o samorządzie terytorialnym, a także chociażby Kodeksu Postępowania Administracyjnego, ustawy o finansach publicznych czy kodeksu cywilnego będą dodatkowymi atutami. Czym będzie zajmować się sekretarz? Do jego kompetencji należeć będzie m.in. nadzór nad prawidłowym załatwianiem spraw i zapewnienie zgodności z prawem wydawanych decyzji, nadzór nad realizacją uchwał rady oraz nad przygotowywaniem projektów uchwał rady oraz zarządzeń burmistrza, a także opracowywanie projektów prawa miejskiego i zapewnienie prawidłowej organizacji pracy w urzędzie. Nabór zakończy się 26 sierpnia.

Kim zatem w urzędzie będzie nowa postać? Pozycja sekretarza nie jest sprecyzowana w ustawie - to burmistrz jako organ wykonawczy określa jego obowiązki, więc jego pozycja może być silniejsza nawet od zastępcy burmistrza, ponieważ będzie on zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Tuliszków: Remont Stacji Uzdatniania Wody. Utrudni...
Wakacyjna Akademia Karate Kyokushin, Judo i Kickbo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.