Wieczory nauki w ZSR w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

W Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich trwa kolejna edycja „Wieczorów nauki”. Uczniowie najstarszych klas podstawówek mają okazję poznać ofertę edukacyjną, a nawet spróbować swoich sił w poszczególnych pracowniach.

Młodzi goście podczas wieczorów nauki poznać ofertę kierunków w ZSR proponowaną na nowy rok szkolny i zapoznać się z prezentacjami poszczególnych zawodów, uczestnicząc w pokazach i warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli. W pracowni reklamy prezentowane są szczegóły zawodu technika reklamy.

Uczniowie mogą samodzielnie wykonać nadruk na kubku i zobaczy, jak wygląda proces druku 3D. W pracowni gastronomicznej z kolei można dowiedzieć się, jak zostać nowym Master Chefe’m, próbując przy okazji domowej pizzy i zdrowych przekąsek. Uczniowie szkół podstawowych stworzyli też swój ogród marzeń podczas warsztatów z architektury krajobrazu. Przyszli spedytorzy i programiści poznali odpowiedź na pytanie: jak zarabiać duże pieniądze? Organizowane są również pokazy: linii diagnostycznej dla samochodów, Inteligentnych Domów Przyszłości , w których wykorzystuje się zasoby fotowoltaiki.

Adepci agrotroniki zapoznają się z tajemnicami precyzyjnego rolnictwa. Nie może zabraknąć również pokazu innowacyjnych technik wykorzystywanych w nowoczesnym budownictwie. Młodzi uczniowie szkół podstawowych biorą też w warsztatach w profesjonalnym studiu nagrań i mają również możliwość przeniesienia się w wirtualną rzeczywistość HTC Vive.
 
Ponad 60 wykroczeń w jeden dzień. Bilans akcji tur...
Szlakiem tureckich harcerzy”. Wielki jubileusz tur...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - absolwent w sobota, 25 marca 2023 07:43

To już nikt nie chce iść do tej śmiesznej szkółki, że trzeba agitację robić? No to Jasak doprowadził:-(

To już nikt nie chce iść do tej śmiesznej szkółki, że trzeba agitację robić? No to Jasak doprowadził:-(
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.