Władysławów: Gmina będzie wspierać najzdolniejszych

Nauka

Podczas wtorkowej (31 marca) sesji radni z gminy Władysławów przyjęli lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Władysławów.

Program skierowany jest do uczniów ze szkół na terenie gminy Władysławów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, a także biorą udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, sportowych oraz artystycznych. Celem jest zwiększenie szans edukacyjnych, jak również nagradzanie i promowanie najzdolniejszych uczniów. Będzie to także motywacja dla dzieci i młodzieży do systematycznej nauki i rozwijania swoich zainteresowań.

Gmina będzie także promowana jako samorząd przyjazny wybitnie zdolnym uczniom. To pierwszy raz, kiedy we Władysławowie przyjęto taki program.

- Ta uchwała po raz pierwszy jest na terenie naszej gminy. Abyśmy mogli udzielać stypendiów, musimy mieć przygotowany program, a dopiero poźniej uchwałę. Myślę, że on nie będzie odbiegać od tego, co zawrzemy szczegółowo w uchwale dotyczącej przyznawania tych stypendiów - wyjaśniała wójt Elżbieta Klanowska.

Środki na realizację programu będą corocznie ustalane w uchwale budżetowej, a jego realizacja będzie odbywać się w formie przyznawania przez wójta jednorazowego stypendium dla najzdolniejszych uczniów i jednorazowej nagrody wójta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, kultury i sztuki.

 

Władysławów: Sołectwa nadal bez swojego funduszu
Władysławów: Ponad 100 000 na sprzęt dla SP ZOZ

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 02 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.