Wszystkie gminy z powiatu tureckiego za przygotowaniem projektu Kolej+ dla Turku

Kolej +

W czwartek 1-go kwietnia odbyła się wideokonferencja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z samorządami w sprawie przystąpienia do II etapu programu Kolej+ i przygotowania studium wykonalności dla projektu połączenia kolejowego Turku z miastem wojewódzkim, czyli z Poznaniem.

Przedstawiciele wszystkich gminy z terenu powiatu tureckiego potwierdzili potrzebę przygotowania "wstępnego studium planostyczno-prognostycznego" dla połączenia kolejowego z Turku. Niestety z pierwotnej deklaracji uczestnictwa w projekcie wycofał się Powiat Koniński, a dzień przed wideokonferencją radni głosowali przeciwko uczestnictwu powiatu w inicjatywie połączenia kolejowego obu powiatów.

Z terenu powiatu konińskiego jedynie wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała wyraził szczere zainteresowanie dla połączenia kolejowego przebiegającego przez jego gminę o ile koleją będzie mógł odbywać się także transport towarów z prężnie rozwijającej się w Starym Mieście strefy inwestycyjnej.

Za tę deklarację wójta Starego Miasta podziękował Starosta Dariusz Kałużny zaznaczając, że dopiero po interwencji i spotkaniu wicestarosty z wójtem urząd marszałkowski skierował do gminy zaproszenie do uczestnictwa w projekcie. Jednocześnie starosta podkreślił że Powiat Turecki jako pierwszy wyraził deklarację uczestnictwa i potrzebę powstania kolei do Turku. Starosta dodał, że niestety nie wszystkie jednostki samorządowe myślą o rozwoju wschodniej części Wielkopolski.

W najbliższym czasie zostanie przygotowany przetarg w którym wyłoniony będzie wykonawca studium, które zgodnie z harmonogramem programu Kolej+ musi powstać przed końcem listopada bieżącego roku.

źródło: powiat.turek.pl

Pierwszy etap osiedla Kaliska Park w Turku na półm...
Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata, cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - ślepiec w środa, 07 kwiecień 2021 16:42

Trzeba być ślepym żeby budować ślepy tor

Trzeba być ślepym żeby budować ślepy tor
Gość - Lokalna Wredota w środa, 07 kwiecień 2021 09:21

Ale, ale... przecież ten projekt to linia w przeciwnym kierunku niż zmierza nasz ukochany kraj.
Po co Wam zgniły zachód, lewactwo, gender, lgbt z uchodźcami i bez wielkiej spuścizny papieża polaka?
Budujmy szerokie tory ku narodowemu odrodzeniu i wschodzącemu słońcu!

Ale, ale... przecież ten projekt to linia w przeciwnym kierunku niż zmierza nasz ukochany kraj. Po co Wam zgniły zachód, lewactwo, gender, lgbt z uchodźcami i bez wielkiej spuścizny papieża polaka? Budujmy szerokie tory ku narodowemu odrodzeniu i wschodzącemu słońcu!
Gość - SP w wtorek, 06 kwiecień 2021 22:01

Biuro Solidarnej Polski w Turku mieści się przy ul. Milewskiego 8. Dzis Solidarna Polska ma 5,2 proc. jutro 10 proc.

Biuro Solidarnej Polski w Turku mieści się przy ul. Milewskiego 8. Dzis Solidarna Polska ma 5,2 proc. jutro 10 proc.
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.