Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Złote i Szafirowe Gody w Gminie Dobra

384352066_302349092432727_8958014953154652596_n

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote i Szafirowe Gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem tyle wspaniałych lat.

W środę 27 września br. 16 par małżeńskich z imponującym stażem 50 lat wspólnego życia świętowało swój jubileusz. Samorząd Gminy Dobra po raz kolejny postanowił rozbudować uroczystości poświęcone parom ze stażem 50 lat pożycia małżeńskiego, które otrzymują przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, o pary ze stażem 45 lat małżeństwa tak, aby jeszcze mocniej i szerzej celebrować te uroczystości w wymiarze gminnym.

Uroczystość rozpoczęto od koncelebrowanej mszy św. w kościele parafialnym w Dobrej, którą w intencji jubilatów sprawowali księża z parafii położonych na terenie Gminy Dobra ks. Kanonik Wojciech Marciszewski, ks. Grzegorz Wawrzyniak, ks. Rafał Kędzierski oraz ks. Paweł Robak z parafii Boleszczyn.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Restauracji VEGA w Długiej Wsi. Uroczystość poprowadziła Zastępca Kierownika USC Barbara Stasiak, która powitała Szanownych Jubilatów, podkreślając jak ważne jest celebrowanie takich chwil, które symbolizują olbrzymią wartość przeżytych wspólnie lat, które bez prawdziwej miłości nie byłyby możliwe. „Bo małżeństwo to dzielenie życia z najlepszym przyjacielem, celebrowanie wspólnej podróży i docieranie do każdego miejsca… razem”.

„Złote i Szafirowe Gody, to nie lada wyczyn. Niewiele par może pochwalić się tak długim stażem małżeńskim. Dlatego chcę podkreślić jak ważne jest celebrowanie takich chwil. Bo przecież rocznice ślubu obchodzone są bardzo radośnie i bywają obchodzone na równi z innymi ważnymi dniami w naszym życiu. Takie Jubileusze jakie dziś obchodzimy, to jest w istocie święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Na mało który medal jak na ten dzisiaj Wam wręczany pracuje się tak długo” - mówił do Szanownych Jubilatów Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

Uroczystego aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w asyście Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrej Pana Dariusza Rusina, Zastępcy Burmistrza Dobrej Pana Przemysława Tomczaka, Skarbnika Dobrej Pani Beaty Kmieć, Sekretarza Dobrej Pana Piotra Nowaczyka, Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dobrej Pani Barbary Stasiak oraz Dyrektora Centrum Kultury w Dobrej Pana Jacka Gajewskiego.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Jan i Barbara Grzelak, Andrzej i Marianna Włodarczyk, Zdzisław i Halina Wojciechowscy, Jerzy i Halina Goszczyńscy, Jan i Elżbieta Zielińscy, Feliks i Lucyna Kacała, Jan i Maria Bartosik, Jan i Anna Czerniak, Antoni i Teresa Koszela, Krystyna i Leszek Wojtasik, Kazimierz i Mirosława Zasiadczyk, Władysław i Krystyna Grzelak, Jan i Barbara Górscy, Bronisław i Jadwiga Klimczak, Michał i Irena Miłosz, Jan i Danuta Stasiak.

W uroczystości uczestniczyły również następujące pary, które obchodziły Jubileusz 45-lecie zawarcia związku małżeńskiego: Adam i Marianna Koba, Anna i Kazimierz Muszyńscy, Zofia Stanisław Urbańczyk, Jadwiga Kazimierz Szulc, Krystyna Zbigniew Smolińscy, Andrzej Lucyna Dróżdż, Anna i Piotr Kaszczyk, Celina i Wojciech Ławniczak, Alina i Ireneusz Rosiak, Elżbieta i Franciszek Wdzięczni, Grażyna i Wojciech Ciepłucha, Wiktoria i Józef Kramarz, Krystyna Tadeusz Wypiór, Jan Małgorzata Nowak, Jerzy i Marianna Zasiadczyk, Józef i Marianna Kulesza, Danuta i Stefan Piechocińscy, Jadwiga i Henryk Gajewscy, Krystyna i Stanisław Deka, Marianna i Henryk Szymczak, Józefa i Michał Banaś, Halina i Julian Makówka, Janina i Wiesław Kwiatkowscy.

Dla dostojnych Jubilatów młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej pod czujnym okiem opiekunów Pani Barbary Woźniak i Pana Macieja Dygasa przygotowała piękny program artystyczny, który spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony zacnych gości.
Podczas uroczystości zebrani Jubilaci usłyszeli ogrom życzeń i podziękowań. Były kwiaty, listy gratulacyjne i wspólne fotografie. Małżonkowie usłyszeli tradycyjne „Sto lat”.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie, dlatego też Państwo: Zofia i Paweł Adamczyk, Krystyna i Ryszard Kos oraz Janina i Piotr Juszczak odebrali przyznane im odznaczenia w dniu 21 września br. w Urzędzie Miejskim w Dobrej.
 
źródło: Gmina Dobra
 
Zasłużeni rolnicy odznaczeni przez ministra
Wyborcza „Bitwa o remizy” w każdym powiecie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.