Kolejny nowy Radiowóz dla KPP Turek od Gmin Dobra, Kawęczyn oraz Przykona

W środę, 19 stycznia w Urzędzie Miejskim w Dobrej odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil, zastępca Burmistrza Przemysław Tomczak, komendant Powiatowy Policji w Turku insp. Michał Grzelak, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku podkom. Roman Frątczak, komendant Komisariatu Policji w Dobrej asp. sztab. Paweł Antoniak oraz wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski i wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Dwa nowe wozy dla druhów z powiatu tureckiego

Dwa nowe wozy strażackie trafią w tym roku do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu tureckiego. Cieszyć mogą się druhowie z Tuliszkowa oraz Chrząblic (gmina Brudzew).

  4 komentarze
4 komentarze

Oszuści nie próżnują. Mieszkanka Turku straciła niemal 13 tys. zł.

Oszuści grasujący na popularnych portalach sprzedażowych to już prawdziwa plaga. We wtorek, 18 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Turku wpłynęło kolejne zdarzenia od mieszkanek powiatu tureckiego, które straciły spore sumy pieniędzy właśnie podczas dokonywania internetowych zakupów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowy radiowóz dla KPP Turek ze wsparciem od samorządów

Nowy samochód współfinansowany przez Gminę i Miasto Tuliszków oraz Gminę Władysławów zasilił flotę tureckiej policji i jednostek jej podległych.

  7 komentarze
7 komentarze

Wideokonferencja z samorządami

13 stycznia 2022 r. odbyła się wideokonferencja z Wójtami i Burmistrzami z terenu powiatu turkowskiego, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł. bryg. Piotr Pietrucha wraz z zastępcą bryg. Arkadiuszem Janaszkiewiczem. W spotkaniu uczestniczyli także Starosta Turecki Dariusz Kałużny i Wicestarosta Władysław Karski.

  0 komentarze
0 komentarze

Obywatel Mołdawii wpadł z fałszywym prawkiem

Podczas rutynowej kontroli drogowej często zdarza się, że funkcjonariusze odkrywają łamanie przepisów. Tym razem w ręce policjantów wpadł kierowca posługujący się podrabianymi dokumentami.

  0 komentarze
0 komentarze

Wiało i sypało śniegiem. Niż Gerhild narobił szkód w powiecie tureckim

Uszkodzone dachy, powalone słupy telekomunikacyjne i połamane drzewa - to bilans wichury i burzy śnieżnej jaka w poniedziałkowy poranek przeszła nad powiatem tureckim. Wciąż obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed porywistym wiatrem wydane przez IMGW. Dodatkowo prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni.

  0 komentarze
0 komentarze

Pożar rozdzielni elektrycznej przy ul. Wyszyńskiego. Strażacy dogaszają ogień

W chwili obecnej trwa dogaszanie pożaru rozdzielni elektrycznej przy transformatorze. Do zdarzenia, które ma miejsce na ulicy Wyszyńskiego zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Gm.Turek: Auto dachowało we Wrzącej. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy

We Wrzącej w gminie Turek 32-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wjechał do rowu.

  0 komentarze
0 komentarze

By zima była bezpieczna. Ćwiczenia strażaków z PSP Turek

W dniach 12-14 stycznia br. funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia na osadniku wodnym zlokalizowanym na terenie Komendy Powiatowej PSP w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Nocny pożar samochodów dostawczych

W nocy 11 stycznia br. na parkingu przy stacji benzynowej w Przykonie doszło do pożaru samochodów dostawczych.

  0 komentarze
0 komentarze

Mniej wyjazdów i mniej ofiar śmiertelnych. Strażacy podsumowali miliony rok

Na terenie całego powiat tureckiego w ubiegłym roku odnotowano spadek interwencji jednostek straży pożarnej. Zdarzeń było o ponad 400 mniej niż w roku 2020. Strażacy nie tylko wyjeżdżali rzadziej, ale też mniej było ofiar śmiertelnych.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Busem potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorkowy ranek (11 stycznia) w miejscowości Marianów Kolonia (gm. Kawęczyn). Bus potrącił jadącą rowerem kobietę.

  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: Bezpieczne lodowiska 2022

Wzorem lat ubiegłych Państwowa Straż Pożarna przystępuje do akcji „Bezpieczne Lodowiska 2022”. Jej celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte akweny.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Kobieta oszukana na 11,5 tys.zł. Złodzieje podejmują kolejne próby

W sobotę 8 stycznia oszust podający się za inspektora policji oszukał mieszkankę gminy Dobra, która przekazała tzw. kurierowi 11,5 tys. złotych oraz wyroby ze złota warte kilka tysięcy złotych. Tego samego dnia kolejnych 5 mieszkańców naszego powiatu próbowano oszukać stosując metodę na funkcjonariusza Policji. Oszuści wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i próbują wyłudzić pieniądze.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Internetowe oszustwa. Mieszkańcy powiatu tureckiego oszukani na kilka tysięcy złotych

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach poprzez portale sprzedażowe. Apelujemy i przypominamy, aby zachować czujność korzystając z internetowych portali sprzedażowych. Nie przekazujmy danych wrażliwych i nie klikajmy w podsyłane linki.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Wyginęły setki pszczół. Prokuratura umorzyła śledztwo

Prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa w sprawie spowodowania zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach w postaci zatrucia pszczół miodnych z pasiek położonych w miejscowościach Brudzew, Tarnowa i Marulew.

  3 komentarze
3 komentarze

Tuliszków: Dodatek emerytalny i medale dla strażaków ochotników

Z początkiem roku weszła w życie ustawa o Ochotniczych Straży Pożarnych, wprowadzająca m.in. dodatek emerytalny dla strażaków ochotników. Najważniejsze założenia przedstawił wspólnie z druhami z OSP Tuliszków wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

  10 komentarze
10 komentarze

Dobra: Dramat w ubojni. 35 osób z zarzutami prokuratury

Do końca lutego przedłużono śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami, do którego miało dochodzi w jednej z ubojni na terenie gminy Dobra. Zarzuty usłyszało 35 osób. Wiele wskazuje na to, że postępowanie zakończy się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Sprawca kradzieży perfum o wartości około 580 zł poszukiwany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku prowadzą czynności w sprawie kradzieży perfum w sklepie Rossmann przy ul. Milewskiego w Turku. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu, który zarejestrował osobę mogącą mieć związek z tym przestępstwem.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.