Władysławów: Mężczyzna poszkodowany podczas pracy. Strażacy udzielili pierwszej pomocy

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach wraz ze strażakami z PSP Turek zostali zadysponowani do udzielenia pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej na terenie gminy Władysławów.

  1 komentarz
1 komentarz

Weselnej zabawie w Malanowie przyjrzy się prokuratura

Prokuratura zajmie się sprawą wesela, które wbrew obowiązującym ograniczeniom zorganizowano w sobotę, 10 kwietnia w Malanowie.

  13 komentarze
Etykiety:
13 komentarze

Malanów: Wesele przerwane policyjną interwencją

Policyjna interwencja zakończyła wesele w Malanowie, które zorganizowano wbrew obowiązującym ograniczeniom. Czynności funkcjonariuszy wciąż trwają.

  84 komentarze
Etykiety:
84 komentarze

Napadnięto mężczyznę za brak maseczki. Sprawę bada turkowska policja

Aktualnie obowiązujące w kraju restrykcje związane z epidemią koronawirusa nakładają na obywateli obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej za pomocą maseczki ochronnej. Okazuje się, że za jej brak możemy dostać nie tylko mandat, ale także i „w twarz”. Do napaści z tego powodu doszło w tym tygodniu w Turku. Sprawę bada policja.

  20 komentarze
Etykiety:
20 komentarze

Przykona: Mężczyzna poszkodowany w wypadku trzech aut. Droga krajowa zablokowana

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego, ciężarowego i busa doszło dzisiaj, tj. 9 kwietnia na drodze krajowej nr 72. Na chwilę obecną wiadomo, że jedna osoba jest poszkodowana.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Mieszkanka powiatu tureckiego oszukana na ponad 3 tys.zł

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa przez sprawców podszywających się pod portal olx. Ofiarą oszustów padła mieszkanka naszego powiatu i straciła ponad 3 tysiące złotych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Uwaga na oszustów! "Zbierają" pieniądze na naprawę wozu dla OSP

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie w gminie Władysławów wielokrotnie udowadniali, że nie boją się wyzwań i mają bardzo ciekawe pomysły. Nie tak dawno ogólnopolskie media obiegła informacja o ulepionym przez nich ze śniegu wozie strażackim. W miniony weekend strażacy zaalarmowali w mediach społecznościowych, że ktoś próbuje wyłudzić pieniądze od okolicznych mieszkańców podszywając się pod nich.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nie ma taryfy ulgowej. Mandaty za łamanie obostrzeń

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku przez cały świąteczny weekend sprawdzali, jak przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego. Za brak maseczek wystawiano mandaty i kierowano wniosku do sądu.

  2 komentarze
2 komentarze

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na Kolskiej Szosie

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj tj. 5 kwietnia na ulicy Kolska Szosa w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Mandaty dla sprawców leśnych wykroczeń

W minioną niedzielę, 28 marca grupa interwencyjna Straży Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Turku prowadziły kontrole na terenie turkowskiego nadleśnictwa. Niestety konieczne okazały się mandaty dla sprawców szkód.

  3 komentarze
3 komentarze

Naprawiał auto, przygniotło mu rękę

Do dramatycznego wypadku doszło dzisiaj, tj. 30 marca nieopodal jednego z marketów przy ulicy Kolskiej Szosie w Turku. Poszkodowanemu mężczyźnie pomagali strażacy oraz ratownicy medyczni.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Nie zatrzymał się do kontroli, posiadał narkotyki

Popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Śmiertelna ofiara wypadku w Wichertowie

Nie żyje jedna z osób, które zostały poszkodowane w wypadku jaki miał miejsce w ubiegłym tygodniu w Wichertowie (gmina Przykona). Najprawdopodobniej to właśnie ona doprowadziła do zdarzenia.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Dach budynku jednorodzinnego w Kowalach Pańskich cały w ogniu

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło dzisiaj, tj. 29 marca w miejscowości Kowale Pańskie w gminie Kawęczyn. Do gaszenia ognia dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Dwie osoby poszkodowane w wypadku. Droga w Wielopolu zablokowana

Do groźnego wypadku niedaleko miejscowości Grzymiszew (gmina Tuliszków). Zderzyły się tam dwa osobowe auta, a jedno z nich dachowało. Droga jest całkowicie zablokowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Czołowe zderzenie w Wichertowie. Droga zablokowana

Całkowicie zablokowana jest droga w miejscowości Wichertów (gmina Przykona), gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu trwają działania służb ratunkowych.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Płonie stolarnia na Kochanowskiego

Do pożaru stolarni na ulicy Kochanowskiego w Turku doszło dzisiaj, tj. 23 marca. Na miejsce dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej.

  3 komentarze
3 komentarze

Strażacy z Turku na służbie w poznańskim szpitalu tymczasowym

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku znaleźli się w grupie, kadra została skierowana do pracy w szpitalu tymczasowym zorganizowanym ta terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Zadbajmy o zabezpieczenie altanek i ogródków działkowych

Niewystarczające zabezpieczenie domków letniskowych czy składzików może stanowić doskonałą okazje dla złodziei. Aby ich uniknąć, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zapoznajcie się z naszymi poradami, aby uniknąć zmartwień w nowym sezonie działkowym.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Policyjna akcja „Prędkość”

Ponad 60 wykroczeń w ruchu drogowym, jeden zatrzymany dowód rejestracyjny oraz jeden wniosek o ukaranie do sądu - to bilans akcji „Prędkość” prowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku.
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.