Podsumowanie działań "Prędkość - Zero Tolerancji"

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku podsumowali działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. W dniach 15 i 17 stycznia br. na terenie całego województwa wielkopolskiego trwały działania ukierunkowana na kontrole kierujących jadących z nadmierną prędkością.

  0 komentarze
0 komentarze

Groźny pożar na Żeromskiego

Niespokojnie rozpoczął się wtorek dla strażaków z powiatu tureckiego. Jednostki z kilku miejscowości zaangażowane były w gaszenie pożaru, który wybuchł w jednym z domów przy ul. Żeromskiego w Turku. 
 
 
 
  3 komentarze
3 komentarze

Kawęczyn: Czołowe zderzenie w Kowalach Pańskich Kolonii

Po siarczystych mrozach znów towarzyszą nam opady marznącego śniegu. To niestety sprawia, że na drogach jest bardzo niebezpiecznie. Przekonali się o tym kierowcy dwóch osobówek, które zderzyły się w Kowalach Pańskich Kolonii(gmina Kawęczyn). 
 
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: W warunkach zimowych korzystaj bezpiecznie z drogi

Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym.

  0 komentarze
0 komentarze

Zadymienie w budynku na Kolskiej. Mieszkańcy ewakuowani

Do pożaru w budynku doszło dzisiaj tj. 16 stycznia na ulicy Kolska Szosa w Turku. Wszystkie osoby, którym mogło zagrażać niebezpieczeństwo opuściły pomieszczenia przed przybyciem straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Władysławów: Pożar hali w miejscowości Głogowa

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w sobotę (16 stycznia) rano w miejscowości Głogowa (gmina Władysławów). Tam na terenie jednego z zakładów zapalił się samochód, a następnie ogień przeniósł się na halę, w której znajdowało się auto.

  1 komentarz
1 komentarz

Nie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem

Okres jesienno zimowy jest szczególnie trudnym czasem dla osób bezdomnych, samotnych czy w podeszłym wieku. Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Nowe mundury dla druhów OSP

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie nowy rok rozpoczęli z nowymi mundurami, które służyć im będą podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

  2 komentarze
2 komentarze

Uwaga! Policja ostrzega przed wyłudzaniem danych logowania do mediów społecznościowych

Policjanci ostrzegają przed próbą wyłudzenia danych logowania do Facebooka. Oszuści wyłudzają informacje potrzebne do przejęcia konta i umożliwienia kolejnych przestępstw.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Niebezpieczny tlenek węgla w kamienicy. Apelujemy o ostrożność!

Strażacy z Władysławowa, Chylina, Kun oraz Państwowej Straży Pożarnej z Turku otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic we Władysławowie. Na szczęście okazało się, że wszyscy są bezpieczni i w pomieszczeniach nie było ognia. Wykryto jednak groźny dla zdrowia tlenek węgla.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Groźne dachowanie w Russocicach

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Russocice (gmina Władysławów). Osobowe auto wypadło z drogi. Jedna osoba jest poszkodowana.

  2 komentarze
2 komentarze

23-latek brutalnie zamordował starszego mężczyznę. Mieszkańcowi powiatu tureckiego grozi dożywocie

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia regionem wstrząsnęła informacja o brutalnym zabójstwie, do którego doszło w Teresinie (gmina Krzymów). W okrutny sposób zamordowano tam 63-letniego mężczyznę. Okazało się, że 23-letni sprawca zbrodni to mieszkaniec powiatu tureckiego.

  4 komentarze
4 komentarze

Powierzenie obowiązków, wręczenie listu gratulacyjnego oraz awansów w stopniach służbowych

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha powierzył kpt. Krzysztofowi Gruszczyńskiemu pełnienie obowiązków na stanowisku naczelnika Wydziału operacyjno- kontrolno-rozpoznawczego.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dramatyczny początek roku. W wypadku zginęła uczennica turkowskiego liceum

Uczennica turkowskiego liceum zginęła na skutek obrażeń odniesionych w wypadku, do którego doszło w sobotę, 2 stycznia w miejscowości Sulmów w gminie Goszczanów (powiat sieradzki).

  14 komentarze
Etykiety:
14 komentarze

Tuliszków: Druhowie z nowym sztandarem

Wyjątkowy prezent na nowy rok dostali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie. Udało się dokończyć historyczne przedsięwzięcie dla jednostki i w nową dekadę strażacy wejdą już pod własnym sztandarem.

  0 komentarze
0 komentarze

Mieszkanka Turku oszukana na ponad 60 tys. złotych

84-letnia mieszkanka Turku padła ofiarą oszustów, którzy zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Kobieta straciła ponad 60 tys. złotych chcąc pomóc córce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebowała pilnie pieniędzy. Pamiętajmy, że policjanci nie działają w ten sposób i nie dzwonią żądając przekazania pieniędzy.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

„Nikt nigdy nie rywalizował w taki sposób ze strażami”, czyli dużo pytań i brak odpowiedzi w sprawie OSP Tuliszków

Rosnące napięcie między druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie, a burmistrzem Krzysztofem Romanem dało się odczuć podczas ostatniej sesji rady miejskiej, kiedy to pytania, jakie padły ze strony strażaków pozostawiono bez odpowiedzi.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kryształowe gwiazdy dla policjantów z Turku

W tym roku Kryształowe Gwiazdy otrzymało kolejnych 46 policjantów i policjantek z całego województwa wielkopolskiego. Do laureatów dołączyli także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Aż sześciu policjantów z naszej komendy zostało wyróżnionych.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Niebezpiecznie na drodze. Kobieta poszkodowana w wypadku

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło nieopodal miejscowości Piętno (gmina Tuliszków). Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Malanów: Wypadek w Grąbkowie. Droga zablokowana

Poświąteczny tydzień na drogach powiatu tureckiego rozpoczął się od groźnego zdarzenia. Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło w Grąbkowie w gminie Malanów. Osobowe auto zderzyło się tam z samochodem ciężarowym.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.