Trwa szkolenie strażaków ratowników OSP dla 34 druhów z powiatu tureckiego

Celem szkolenia jest przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do:

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowe motocykle dla KPP Turek

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymali dwa nowe motocykle. Są to oznakowane BMW R 1250 RT. Zakup współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, projekt „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Policjanci z Tuliszkowa zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie w dniu 23 marca 2023 roku około godziny 18.00 zatrzymali 30. letniego mężczyznę, który pijany kierował samochodem osobowym marki Audi A4. Patrol młodych funkcjonariuszy podczas pełnionej służby zauważył dziwne, nienaturalne zachowanie kierowcy. W wyniku zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych pojazdu do kontroli drogowej w miejscowości Chylin okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Ponad 60 wykroczeń w jeden dzień. Bilans akcji turkowskiej drogówki

W środę, 22 marca policjanci z turkowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli przede wszystkim pieszych i rowerzystów. Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 61 wykroczeń popełnionych przez kierowców, rowerzystów i pieszych w obrębie przejść dla pieszych.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Mężczyzna zaczadził się we własnym aucie. Śledztwo prowadzi policja

Komenda Powiatowa Policji w Turku prowadzi śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło na terenie gminy Turek w piątek, 17 marca.

  1 komentarz
1 komentarz

Trwa konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

  0 komentarze
0 komentarze

Promesy dla KP PSP Turek i jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego

W dniu 20 marca w Komendant Powiatowy PSP w Turku bryg. Piotr Pietrucha uczestniczył w uroczystości wręczenia promes dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego. Wydarzenie miało miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, a jego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Działania prewencyjne w pierwszy dzień wiosny

Jak co roku, w pierwszy dzień wiosny policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne oraz kontrole na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, a także spokoju i porządku w miejscach publicznych. Mundurowi podejmą zdecydowane kroki w stosunku do osób, które tego dnia będą próbowały zakłócać porządek publiczny, a szczególnym nadzorem obejmą punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Ruszyła akcja znakowania rowerów. Zapraszamy!

Czas rozpocząć tegoroczny sezon rowerowy. 22 marca br. w godz. 9.00 - 12.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Turku odbędzie się znakowanie rowerów w ramach usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Serdecznie zapraszamy.

  0 komentarze
0 komentarze

Mieszkaniec Powiatu oszukany „na policjanta”

Policjanci z turkowskiej komendy apelują do mieszkańców, aby byli bardzo ostrożni w kontaktach z obcymi, a oszustom podającym się za policjanta nie przekazywali żadnych pieniędzy. Nieuczciwe osoby bazują na dobroczynności i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Działając bezwzględnie zabierają osobom starszym wszystkie oszczędności życia.

  0 komentarze
0 komentarze

Uwaga na śliskie drogi i chodniki!

Niespodziewany atak zimy sprawił, że kierowcy musieli w poniedziałkowy poranek zmierzyć się z trudnym warunkami na drogach. W Krępie (gm. Tuliszków) autobus przewożący uczniów zjechał z drogi i zaklinował się na poboczu.

  3 komentarze
3 komentarze

Rekordowa ilość zdarzeń, czyli strażacy podsumowali rok 2022

- Wzrost zdarzeń w dużej mierze spowodowany jest aurą, które miały miejsce w roku ubiegłym- mówił podczas narady rocznej, która odbyła się 28 lutego Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku bryg. Piotr Pietrucha. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią strażacy mieli okazję ponownie podsumować ubiegły rok i przedstawić plany na najbliższą przyszłość.

  0 komentarze
0 komentarze

Nieznany sprawca uszkodził opony w samochodzie burmistrza

Blisko osiem godzin trwała środowa sesja rady miejskiej w Turku. To wystarczyło, aby nieznany sprawdza uszkodził opony w samochodzie zaparkowanym przy magistracie. Było to prywatne auto burmistrza Romualda Antosika.

  6 komentarze
6 komentarze

Malanów: Nowy wóz dla OSP Malanów i OSP Grąbków w KSRG

Druhowie z gminy Malanów mają ambitne plany na najbliższe miesiące. O podejmowanych przez jednostki OSP działaniach informował wójt Ireneusz Augustyniak podczas wtorkowej (21 lutego) sesji rady gminy.

  3 komentarze
3 komentarze

Kawęczyn: Wielki sukces młodych druhów. MDP OSP Będziechów zwycięzcą halowych zawodów w Ostrzeszowie

W miniony weekend młodzi druhowie z OSP Będziechów mieli powody do świętowania. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników uzyskanych podczas rozgrywanych w Ostrzeszowie I Halowych Zawodów DDP i MDP. Żeńska reprezentacja zajęła tam pierwsze miejsce.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Pożar turbiny wiatrowej w Dąbrowie. Straty szacowane na około dwa miliony złotych

Blisko dwa miliony złotych strat przyniósł pożar turbiny, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę (17/18 lutego) na farmie wiatrowej w gminie Dobra.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Osobówką najechała na leżącego mężczyznę

Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 470 na wysokości miejscowości Dzierżązna była zablokowana. Wszystko w związku ze zdarzenie, do którego doszło ok. godz. 3.00. Osobowe auto najechało na leżącego człowieka.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pożar w kotłowni. Winien niedrożny przewód kominowy

Dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z Kawęczyna i Kowali Pańskich wzięli udział w gaszeniu pożaru, który we wtorek, 14 lutego wybuchł w jednym z domów jednorodzinnych w Stanisławie (gmina Kawęczyn).

  1 komentarz
1 komentarz

Kobieta poparzona tłuszczem. Na pomoc wezwany śmigłowiec

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane do udzielenia pomocy kobiecie, która dotkliwie poparzyła się tłuszczem. Zdarzenie miało miejsce w jednej z turkowskich piekarni. 
 
 
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Policja w Turku włączyła się do akcji pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

W poniedziałek rozpoczynamy kolejny już „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.