Wideo: Nie zwarcie, a podpalenie. Sprawca już w areszcie

Bardzo szybko okazało się, że pożar radiowozu przed Komendą Powiatową Policji w Turku nie był przypadkiem. Nagranie wykonane przez jednego z mieszkańców ujawniło, że to wynik działania podpalacza.

  0 komentarze
0 komentarze

Zderzenie motocykla i osobówki na Milewskiego

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocykla i osobowego auta doszło dzisiaj, tj. 31 lipca na ul. Milewskiego.

  7 komentarze
7 komentarze

Amfetamina i kradzione auto. 24-latek zatrzymany przez policję

24-letni mieszkaniec Turku został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za swoje wybryk młody mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. 
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Turku

28 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Turku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia 46 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, wręczono również odznaczenia i wyróżnienia. Komendant Powiatowy Policji w Turku mł. insp. Michał Grzelak z okazji obchodzonego święta podziękował policjantom za ich zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków w codziennej służbie i pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę.

  9 komentarze
9 komentarze

Dobra: Tragiczny wybuch. Mężczyzna przygnieciony budynkiem nie żyje.

Końcówka lipca dostarcza kolejnych tragicznych informacji. Po dwóch zgonach w wypadkach samochodowych w miniony piątek, we wtorek, 28 lipca, służby odnotowały kolejne poważne zdarzenia. W wyniku zdarzenia, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Zagaj w gm. Dobra, bardzo poważnie poszkodowany został mężczyzna.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Policjant po służbie rozpoznał złodzieja

Policjant wydziału kryminalnego przebywający na urlopie rozpoznał mężczyznę, który był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Turku. Natychmiast powiadomił dyżurnego komendy i mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Samochód zjechał do rowu. Kierowca miał ponad 2 promile

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło dzisiaj, tj.26 lipca w Malanowie. Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.30.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Malanów: Niebezpieczny wypadek. Motocyklista stracił panowanie nad kierownicą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wiodącej z miejscowości Kotwasice do Dziadowic. Wypadek miał miejsce dzisiaj, tj. 26 lipca chwilę przed godziną 5.00.

  5 komentarze
5 komentarze

Brudzew: Śmiertelny wypadek w Koźminie. Motocykl zderzył się z kombajnem

Rozpoczynający się właśnie okres intensywnych prac polowych wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego większej ostrożności. Niestety w Koźminie (gmina Brudzew) doszło do tragicznego w skutkach zderzenia motocykla z kombajnem.
  6 komentarze
6 komentarze

Kawęczyn: Groźne dachowanie w Chocimiu

Jedna osoba odniosła obrażenia w wypadku, do którego doszło popołudniu w miejscowości Chocim, w gminie Kawęczyn. 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Kosztowny dostęp do seriali. Mieszkaniec Turku oszukany "na Netflixa"

Mieszkaniec Turku padł ofiarą oszustów, którzy podszyli się pod platformę Netflix i wysłali wiadomość, aby zaktualizować dane dotyczące płatności. Po kliknięciu w link i wpisaniu wrażliwych danych pokrzywdzony stracił niemal 3 tys zł.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Tragedia w Laskach. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Laski w gminie Przykona dzisiaj, tj. 24 lipca. Na skrzyżowaniu zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Na miejscu zginął 24- letni kierowca jednego z nich.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Wypadek motocyklisty. Ranna pasażerka trafiła do szpitala

Do groźnie wyglądającego wypadku motocyklowego doszło w miejscowości Grzymiszew (gmina Tuliszków). Droga przez pewien czas była zablokowana, a jedna osoba trafiła do szpitala.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Pożar domu w Smolinie. Poparzone dwie osoby

Strażacy walczą z pożarem domu, do którego doszło w miejscowości Smolina w gminie Brudzew. Z ogniem zmaga się pięć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Niebezpieczny wypadek w miejscowości Kępina

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Kępina w gminie Tuliszków doszło dzisiaj, tj. 20 lipca około godziny 18.30.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Tragiczny wypadek w jednej z firm. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś tj. 20 lipca rano w miejscowości Głogowa (gmina Władysławów). Podczas wykonywania pracy zginął 57-letni mężczyzna.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Tragedia w Głuchowie. Nie żyje kobieta zaatakowana przez byka

Nie udało się uratować kobiety, która niespodziewania zaatakował byk. To dramatyczne zdarzenie miało miejsce w Głuchowie (gmina Kawęczyn) w piątek, 17 lipca.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Pożar w Gadowskich Holendrach. Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem

Do pożaru w miejscowości Gadowskie Holendry w gminie Tuliszków doszło dzisiaj, tj. 19 lipca około godziny 10.00. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej z terenu gminy Tuliszków, Turku oraz Konina.

  0 komentarze
0 komentarze

Wręczenie pierwszego stopnia aspiranckiego oraz ślubowanie

17 lipca 2020 roku na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyła się uroczysta zmiana służby, w trakcie której komendant powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha w asyście zastępcy komendanta powiatowego PSP w Turku bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza wręczył akt nadania stopnia młodszego aspiranta funkcjonariuszowi, który ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowianka uwierzyła oszustom. 86-latka straciła oszczędności

Mimo apeli i ostrzeżeń oszuści posługujący się metodą „na wnuczka" i „na policjanta" wciąż są aktywni. Przekonała się o tym 86-letnia mieszkanka Turku, która uwierzył w historię o wypadku członka rodziny. W ten sposób straciła 20 tysięcy złotych.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.