Gołoledź na drogach. IMGW wydało ostrzeżenia

Niemal we wszystkich województwach obowiązują alerty dotyczące marznących opadów deszczu. Warunki na drogach są trudne, niedzielny poranek w naszym powiecie rozpoczął się od dachowania w Kunach (gm. Władysławów).

  0 komentarze
0 komentarze

Pijany kierowca zakończył swój rajd w rowie. Przed policją uciekał piechotą

Ponad trzy promile alkoholu miał w we krwi 38-letni mieszkaniec Żychlina, który we wtorek, 21 listopada urządził sobie pijacki rajd ulicami Turku , powodując m.in. dwie kolizje. Wybryki zakończyły się wjechaniem w przydrożny rów i pieszą ucieczką przed funkcjonariuszami policji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Śmiertelny wypadek w Psarach. Piesza wtargnęła prosto pod koła

Od tragiczne wypadku w Psarach (gm. Przykona) rozpoczął się wtorek na drogach powiatu tureckiego. Pod kołami osobowego samochodu zginęła piesza. 
  0 komentarze
0 komentarze

Incydent z udziałem radnego podczas zbierania podpisów poparcia dla OSP. Sprawa trafi do sądu

W sądzie znaleźć ma finał incydent, do którego doszło w niedzielę, 19 listopada kiedy przy kościele pw. św. Barbary w Turku zbierano podpisy poparcia dla przekazania podnośnika dla OSP Turek. Radny Dariusz Jasak, nagrywając rozmowę z jednym z druhów maił naruszyć nietykalność cielesną inicjatorki akcji, Małgorzaty Marszałek. 
  1 komentarz
1 komentarz

Ćwiczenia w zakładzie Flokk

8 listopada 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Turku, oraz druhowie z Jednostek Ochotniczych Pożarnych z Turku i Cisewa ćwiczyli na nowo powstałej hali produkcyjno-magazynowej w firmie „Flokk” sp. z.o.o.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Niespokojny sobotni wieczór w Turku. Szarpanina na Składkowskiego

W sobotni (11 listopada) wieczór do turkowskiego szpitala trafił 41-letni obywatel Gruzji, który doznał obrażeń podczas szarpaniny. Wydarzenia miały miejsce w jednym ze sklepów przy ul. Składkowskiego w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Atak na 46-letniego mężczyznę w centrum Turku

W czwartek, 9 listopada z rana kłutymi do turkowkievgo szpitala przyjęto 46-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna został dźgnięty ostrym narzędziem w jednym z lokali gastronomicznych w centrum Turku. 
 
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Władysławów: Mężczyzna, który strzelał do policjantów trafił do aresztu

Do tymczasowego aresztu trafił w poniedziałek (6 listopada) 32-letni mieszkaniec Władysławowa, który pod koniec ubiegłego tygodnia strzelał do funkcjonariuszy policji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Strzelanina we Władysławowie. Mężczyzna użył broni palnej

Dzisiaj około godziny 17.40 w miejscowości Władysławów w powiecie tureckim, podczas interwencji podejmowanej przez policjantów z Komisariatu Policji w Tuliszkowie, doszło do zdarzenia z użyciem broni.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: 19-latek jechał 122 km/h w rejonie zabudowanym! Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

W czwartek, 2 listopada, krótko przed zakończeniem Akcji Znicz 2023 funkcjonariusze turowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 19-letniego kierowcę, który w Turkowicach, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h pędził 122 km/h. 
  0 komentarze
0 komentarze

Podsumowanie Akcji Znicz „ZNICZ 2023”

Trwająca na terenie powiatu tureckiego od 28 października do 2 listopada br. akcja „Znicz 2023” dobiega już końca. Podsumowując cały okres trwania akcji na drogach naszego regionu należy uznać ten okres za bezpieczny. Większa liczba funkcjonariuszy w służbie, którzy czuwali nad ładem i porządkiem w szczególności, w rejonie cmentarzy, przyniosła wymierne efekty.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Gm. Turek: Auto czołowo uderzyło w drzewo. Wezwano LPR

Młody mężczyzna walczy o życie po wypadku, do którego doszło rankiem, 31 października w Kaczkach Średnich (gm. Turek). Na pomoc wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

  1 komentarz
1 komentarz

Akcja Znicz- zmiany w organizacji ruchu

W okresie od 28 października do 2 listopada 2023 roku na terenie powiatu tureckiego zostanie przeprowadzona „AKCJA ZNICZ 2023”. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego, bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Informujemy o zmianach organizacji ruchu w tym okresie na terenie powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Policja dementuje fake newsy o porwaniach. Rodzice mogą być spokojni

Przedstawiciele prasy lokalnej, w tym naszej redakcji iTurek.net poproszeni zostali przez komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Turku o spotkanie w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi tego, że na terenie powiatu tureckiego miało dojść do usiłowania porwania dzieci.

  6 komentarze
6 komentarze

Władysławów: Co wydarzyło się w Russocicach? Nie było próby porwania

W związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, dotyczących rzekomej próby porwania kobiety, do której miało dojść w Russocicach (gm. Władysławów), Komenda Powiatowa Policji w Turku wyjaśnia, że taka sytuacja nie miała miejsca. Komendant Michał Grzelak opowiedział ze szczegółami jak wyglądało zajście, do którego doszło w piątek, 13 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Jest akt oskarżenia w sprawie znieważenia ukraińskiej flagi

Do Sądu Okręgowego w Koninie trafił akt oskarżenia w sprawie znieważenia flagi ukraińskiej. Do zdarzenia doszło przed Urzędem Miejskim w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Groźny wypadek w Szadowie Księżym. 22-latka przewieziona do kaliskiego szpitala

Nieprzytomną młodą kobietę przewieziono do kaliskiego szpitala po wypadku, do którego doszło w Szadowie Księżym (gm. Turek). 22-latka wjechała rowerem pod koła osobowego auta.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Gruzji

Od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia grozi obywatelowi Gruzji, który wiosną w Malanowie chciał zamordować swojego kolegę - również Gruzina. Do sądu w Koninie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

  0 komentarze
0 komentarze

Czy doszło do złamania ciszy wyborczej w Turku? Trwa postępowanie w tej sprawie

Komenda Powiatowa Policji w Turku prowadzi postępowanie w sprawie złamania ciszy wyborczej. Incydent zgłosił w niedzielę, 15 października jeden z mieszkańców osiedla Uniejowskiego w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pożar remizy OSP w Żdżarach. Na szczęście to tylko ćwiczenia

14 października o godzinie 10.00 rozpoczęły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Kawęczyn zarządzone przez komendanta gminnego Michała Chachuła.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.