Władysławów: Zaszczyt i nowe obowiązki. OSP Chylin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Na terenie gminy Władysławów są już trzy jednostki funkcjonujące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W piątek, 16 października uroczyście wręczono decyzję o włączeniu OSP Chylin do struktur KSRG.

  7 komentarze
7 komentarze

Władysławów: Dachowanie w Mariantowie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 15 października w miejscowości Mariantów (gmina Władysławów). Na łuku drogi dachowało osobowe auto. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Przekroczyła prędkość o 100 km/h. Punkty karne i mandat za brawurę na drodze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującą samochodem osobowym kobietę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o niemal 100 km/h.

  3 komentarze
3 komentarze

Gm. Turek: W Żukach spłonęły dwa samochody ciężarowe

Do pożaru dwóch samochodów ciężarowych doszło w nocy, 15 października w miejscowości Żuki w gminie Turek. W chwili obecnej trwa dogaszanie pojazdów.

  0 komentarze
0 komentarze

Nocna wichura nad powiatem. Strażacy walczą ze skutkami

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i podtopione budynki - to efekt wichury, która w nocy z wtorku na środę przeszła nad powiatem tureckim. Strażacy do tej pory usuwają skutki porywistego wiatru i ulewnego deszczu.

  0 komentarze
0 komentarze

Pierwszy weekend w żółtej strefie i mandaty za brak maseczek

Od soboty na terenie całej Polski obowiązuje żółta strefa i związanej z nią ograniczenia - w tym obowiązek zasłaniania nosa i ust także na otwartej przestrzeni. Za łamanie tego nakazu funkcjonariusze z powiatu tureckiego wręczyli w miniony weekend kilkanaście mandatów oraz skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Malanów: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Mężczyzna w ciężkim stanie przewieziony do szpitala

Do poważnego wypadku przed miejscowością Malanów doszło dzisiaj, tj. 11 października około godziny 14.30. Mężczyzna poszkodowany w zdarzeniu przewieziony został do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Gm.Turek: Pożar domu na Storczykowej. Trwa akcja gaszenia ognia

Do pożaru domu jednorodzinnego na ulicy Storczykowej doszło dzisiaj, tj. 11 października. W chwili obecnej strażacy gaszą ogień.

  0 komentarze
0 komentarze

PGKiM: Trwa ekspertyza mieszkań po wybuchu

Trwa ekspertyza budowlana stanu technicznego budynku przy ul. Wyszyńskiego 14. W związku z tym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. informuje poszkodowanych w wybuchu, że osobą właściwą do udzielania informacji mieszkańcom jest Administrator, pod numerem tel. 512 352 605.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Strażacy coraz lepiej doposażeni

Ochotnicza Straż Pożarna w Malanowie wzbogaciła się o nową przyczepkę, która będzie służyła do przewozu motopomp, zbiornika na wodę czy innego sprzętu przeciwpożarowego. Zakup ten został w całości finansowany ze środków z funduszu sołeckiego. Sołectwo Malanów przeznaczyło na ten cel kwotę 5.800,00 zł.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Gm.Turek: Pożar na Truskawkowej. Strażacy dogaszają ogień

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło dzisiaj, tj. 4 października w miejscowości Cisew w gminie Turek. W chwili obecnej strażacy dogaszają ogień.

  0 komentarze
0 komentarze

Nowa dzielnicowa w gminie Brudzew

Październik przyniósł zmiany na stanowisku dzielnicowego dla rejonu gminy Brudzew. Pełni je teraz sierż. Justyna Grabowska z Komendy Powiatowej Policji w Turku. 
  2 komentarze
2 komentarze

Egzamin i zakończenie kursu podstawowego strażaków

27 września 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbył się egzamin w ramach kursu podstawowego dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu tureckiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Śledczy badają, dlaczego doszło do eksplozji na Wyszyńskiego

We wtorek, 29 września przeprowadzono czynności procesowe w miejscu, gdzie dzień wcześniej doszło do wybuchu gazu przy ul. Wyszyńskiego w Turku. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku sprowadzenia zdarzenia, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych. Czyn taki podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Uhonorowanie bohaterskich postaw w PSP Turek

30 września 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Turku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której listami gratulacyjnymi zostały uhonorowane osoby zasługujące na wyróżnienie wykazaną postawą.

  1 komentarz
1 komentarz

Przykona: Tragedia w firmie transportowej. Naczepa przygniotła mężczyznę

Do tragedii doszło dziś (30 września) przed południem na terenie jednej z firm transportowych w miejscowości Przykona. Na miejscu zginął kierowca samochodu ciężarowego, którego przycisnęła naczepa auta.

  0 komentarze
0 komentarze

12 mieszkań wyłączonych z użytkowania po wybuchu gazu

W ocenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego aż 12 mieszkań nie może zostać oddanych do użytku po wybuchu butli gazowej, do którego doszło w poniedziałek, 28 września.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Wybuch na Wyszyńskiego. Trzy osoby poszkodowane, trzy mieszkania zniszczone

Tragiczne zdarzenie miało miejsce dzisiaj, tj. 28 września około godziny 17.00 na ulicy Wyszyńskiego w Turku. W jednym z bloków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. Trzy osoby zostały poszkodowane.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Nowy sprzęt dla strażaków z OSP Kotwasice

Strażacy z Kotwasic właśnie otrzymali nowy wóz strażacki. Jednak sam pojazd to nie wszystko, aby mogli nieść pomoc. Potrzebny jest odpowiedni specjalistyczny sprzęt. Dlatego też Wójt Gminy Malanów do nowego auta przekazał nowe wyposażenie pożarnicze. Były to m.in. węże tłoczne, prądownice, wytwornica do piany, bosak teleskopowy dielektryczny, linki strażackie. Całość o wartości ponad 12 000 zł.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Strażacy z Kotwasic dumni z nowego wozu ratowniczo-gaśniczego

Jednostka OSP w Kotwasicach (gmina Malanów) ma już wymarzony nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Dzięki temu druhowie jeszcze skuteczniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko gminy, ale też całego powiatu. 
 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.