Dobra: Nie udał mu się skok. 21-latek trafił w ręce policjantów

Wkrętarka akumulatorowa i kluczyki do osobowego auta padły łupem 21-letniego mieszkańca Dobrej, który postanowił okraść mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Wpadł niemal prosto w ręce policjantów.

  0 komentarze
0 komentarze

Oszustwo na fotowoltaikę. Mieszkanka powiatu tureckiego straciła kilkanaście tysięcy złotych

Przestępcy nie próżnują w wymyślaniu kolejnych metod na oszustwa. Tym razem policja informuje o 38-letniej mieszkance powiatu tureckiego, od której „na fotowoltaikę” wyłudzono dane osobowe i zaciągnięto w jej imieniu kredyt na blisko 17 tys. zł.

  0 komentarze
0 komentarze

#SzczepimySię z OSP. Druhowie z Turku pomagają dotrzeć do punktu szczepien

W związku z ogłoszonym Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 i poszerzonej inicjatywy #SZCZEPIMYSIĘ Z OSP w dniu 2 sierpnia 2021 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy RODAMED Sp. z o.o. w Turku ul. Korytkowska 2, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Turku dot. pomocy w transporcie szczepionek z personelem do pacjentów, jak również transportu pacjentów do punktu szczepień w RODAMED.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

29 lipca 2021 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku podpisane zostało porozumienie w sprawie włączenia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na kolejne 5 lat.

  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy z PSP uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia Komendant Powiatowy PSP w Turku mł.bryg. Piotr Pietrucha wraz ze zmiana służbowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku przyłączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy uczczenia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Druhowie OSP Turek oddali hołd bohaterom podczas okolicznościowej zbiórki

Godzina "W" to symboliczna godzina, w której 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Hołd bohaterom oddali mieszkańcy kraju oraz turkowianie, między innymi strażacy OSP Turek.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Druhny i druhowie z Malanowa mistrzami gminnych zawodów sportowo- pożarniczych

Druhny i druhowie z Malanowa zostali mistrzami gminnych zawodów sportowo – pożarniczych, które odbyły się w sobotę, 31 lipca na boisku „Orlik” w miejscowości Miłaczew w gminie Malanów. Organizatorami wydarzenia byli Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz Zarząd OSP Miłaczew.

  3 komentarze
3 komentarze

Brudzew: Kombajn spłonął na polu

Żniwa w pełni. Na polach wre praca kombajnów. W piątek, 30 lipca, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze jednego z nich. Interwencja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie uprawy.

  2 komentarze
2 komentarze

Działania profilaktyczne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W sobotę 31 lipca br. w godzinach 12.00 – 14.30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku organizują na terenie Ośrodka Rafa w Kościankach gm. Dobra działania profilaktyczne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W tym czasie policjanci będzie prowadzić także akcję znakowania rowerów. Zapraszamy do wzięciu udziału.

  0 komentarze
0 komentarze

Ćwiczenia dla OSP w Elektrowni Adamów

Teren nieczynnej Elektrowni Adamów był miejscem ćwiczeń doskonalących dla jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z powiatu tureckiego.

  3 komentarze
3 komentarze

Kolejne terminy znakowania rowerów na terenie gmin powiatu tureckiego

Zapraszamy w sierpniu do znakowania rowerów na terenie gmin powiatu tureckiego. Poniżej podajemy harmonogram akcji. Znakowanie będzie odbywało się w ramach e-usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower.

  0 komentarze
0 komentarze

Milion dla OSP, czyli nagroda dla najlepszej jednostki promującej szczepienia

W całej Polsce trwa akcja szczepień przeciw COVID-19. Aktualnie obserwuje się zmniejszanie się ilości chętnych na przyjęcie pierwszej dawki preparatu niż w poprzednich miesiącach. Chcąc zmienić tą tendencję, rząd planuje na jeszcze większą skalę włączyć w cały program druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Te jednostki, które będą pomagać w podawaniu preparatu otrzymają dofinansowanie. Najlepsi mogą dostać nawet 1 mln zł. Komenda Główna PSP ogłosiła założenia konkursu.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Funkcjonariusze z awansami z okazji Święta Policji. Uroczysta zbiórka pracowników Komendy Powiatowej Policji w Turku

Dzisiaj w auli w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbyła się uroczysta zbiórka, poświęcona 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Z tej okazji policjantom oraz pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Turku wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, medale oraz wyróżnienia.

  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Nowy wóz strażacki będzie służyć mieszkańcom

W niedzielę, 25 lipca odbyło się uroczyste przekazanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. Historyczna chwila na długo pozostanie w pamięci druhów, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej.

  3 komentarze
3 komentarze

Poszukiwania 20-latka z powiatu tureckiego na sopockiej plaży. Mężczyzna odnalazł się w hotelu

Kilkadziesiąt osób, w tym ratowników przez kilka godzin w nocy z 22 na 23 lipca poszukiwało młodego mieszkańca powiatu tureckiego, który na sopockiej plaży zostawił ubranie, telefon, dokumenty i wszedł do morza. Akcja skończyła się nad ranem, gdy okazało się, że 20-latek śpi w hotelu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Policjanci ostrzegają - Stop włamaniom!

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Turku odwiedzili ogródki działkowe, gdzie przekazywali działkowcom informacje o tym jak zabezpieczyć swoje mienie. Akcja informacyjna związana jest z kampanią „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Komenda Główna PSP ostrzega przed oszustami

Przestępcy działający metodami „na wnuczka” i „na policjanta” teraz próbują okraść starsze osoby „na strażaka”. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ostrzega!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wspólne działania policjantów i strażaków „Bezpieczna woda”

W miniony tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy zorganizowali akcję profilaktyczną Bezpieczna Woda. Swoje działania prowadzili wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Akcję zorganizowano na kąpielisku przy zbiorniku wodnym w Przykonie.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Druhowie z Chrząblic wyposażeni w nowy sprzęt

Dobry sprzęt którym wspomagają się strażacy niezbędny jest do ratowania życia i mienia ludzi. Pomaga on prawidłowo wykonywać powierzone obowiązki oraz szybciej przeprowadzać interwencje. Właśnie tak niezbędny sprzęt otrzymali druhowie z Chrząblic (gmina Brudzew).

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Strażacy wezwani do uwięzionego ptaka

Służba strażaków ochotników to nie tylko pomoc ludziom, ale też zwierzętom. W środowy wieczór (21 lipca) druhowie z OSP Władysławów uwalniali ptaka, który niefortunnie utknął w ogrodzeniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.