Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Druhowie z gminy Malanów wyposażeni w nowy sprzęt

Przekazanie sprzętu OSP Feliksów

Dzięki dofinansowaniu  ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników  oraz programu rządowego druhowie z gminy Malanów mogą od teraz cieszyć się nowym sprzętem. Dzięki temu jeszcze skuteczniej będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

W uroczystym przekazaniu sprzętu jednostce udział wziął wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, poseł Ryszard Bartosik oraz komendant Komendy Powiatowej PSP w Turku Piotr Pietrucha, prezes OSP Malanów Dariusz Nowicki, naczelnika i sołtysa Malanowa Grzegorza Kwiatkowskiego oraz członkowie OSP Malanów. Nie mogło zabraknąć także komendanta gminnego OSP - Marka Graczyka. Gospodarzami wydarzenia byli druhowie z Feliksowa, pod przewodnictwem naczelnika Konrada Lisińskiego. - Zebraliśmy się po to, aby uroczyście przekazać sprzęt, w który zostały doposażone nasze jednostki - OSP Malanów oraz OSP Feliksów. Jesteśmy z tego dumni. Bardzo serdecznie dziękuję też panu posłowi za lobbowanie w sprawie dla OSP Malanów, jak również komendantowi, który zobowiązał się pozyskać sprzęt dla OSP w Kaliszu - wyjaśnił cel spotkania wójt Ireneusz Augustyniak. Radości z wydarzenia będącego zwieńczeniem działań nie tylko na rzecz OSP, ale także mieszkańców gminy Malanów nie krył poseł Bartosik. - Dzięki temu, że państwo złożyli za naszą namową - moją i wójta - wniosek do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, OSP  w Malanowie otrzymała sprzęt na blisko 20 tys. zł. Pan wójt również się zaangażował finansowo w te zakupy i tym sposobem udało się doposażyć jednostkę w Malanowie - mówił poseł. 

 

Podkreślić trzeba, że to pierwsza realizacja środków z tych 82 mln, które rząd przekazał strażom pożarnym. Feliksów jako pierwszy skorzystał z tych działań. Dodatkowo OSP w Feliksowie otrzyma torbę ratowniczo-medyczną z ARiMR. Pomoże ona w udzielaniu pierwszej pomocy. Takie sprzęty, jakie otrzymali druhowie z gminy Malanów - piły, rękawice, buty - z pewnością przydadzą się chociażby przy usuwaniu skutków wichur, takich jak te, które nawiedziły nasz rejon w poniedziałkowe popołudnie. 

Lasy powiatu tureckiego to raj dla grzybiarzy. Wie...
Kolejna radna wystąpiła z Ziemi Turkowskiej. Iwona...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - przypadkowy gość w wtorek, 01 października 2019 20:44

Ciekawe po co Strażakom z gm. Malanów rozsiewacz nawozu i nasion widoczny na zdjęciu?

Ciekawe po co Strażakom z gm. Malanów rozsiewacz nawozu i nasion widoczny na zdjęciu?
Gość - Gość w środa, 02 października 2019 20:28

Haha Rolniku to jest rozsiewacze do Sorbentu 🤣🤣

Haha Rolniku to jest rozsiewacze do Sorbentu 🤣🤣
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.