Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

400 tyś. złotych trafiło do druhów ochotników z powiatu tureckiego

400 tys.zł dla PSP

Przedstawiciele 80 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego podpisało umowy w ramach programu 5000+ „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 r.” Do strażaków trafiły środki w wysokości 5.000,00 zł.

Pozyskane fundusze druhowie mogą przeznaczyć m.in. organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych, organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej; upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowe, propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia. Kwota dofinansowania w I turze wniosków to 400.000 zł, które trafią do strażaków z powiatu tureckiego. Stronami umowy o przyznanie dotacji jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, reprezentowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, działającego z upoważnienia Ministra, oraz dana jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystym przekazaniu umów, które odbywały się, we wszystkich miastach i gminach powiatu tureckiego w dniach od 7 do 10 października br. w uczestniczyli: Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik, Komendant Powiatowy PSP w Turku – st.kpt. Piotr Pietrucha, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Turku – bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz , druhowie z jednostek OSP z poszczególnych gmin, prezesi/komendanci miejsko-gminni ZOSP RP oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu tureckiego.

Tekst : mł. kpt Jacek Erkiert
Zdjęcia : Archiwum KP PSP

Mała inwestycja w duże bezpieczeństwo – zamontuj c...
Dzień Edukacji Narodowej

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Miodek w niedziela, 29 sierpnia 2021 23:44

Skrót od słowa tysiac piszemy inaczej niż tyś

Skrót od słowa tysiac piszemy inaczej niż tyś
Gość - Propaganda w poniedziałek, 30 sierpnia 2021 11:40

A to nieważne .Najważniejsze jest zdjęcie a raczej kto na tym zdjęciu.W TVPiS o 19.30 już mówią ,że wojna wybuchła 1 sierpnia a nie września a ty się taką drobnicą przejmujesz ?

A to nieważne:D .Najważniejsze jest zdjęcie a raczej kto na tym zdjęciu.W TVPiS o 19.30 już mówią ,że wojna wybuchła 1 sierpnia a nie września a ty się taką drobnicą przejmujesz ?
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.