49 policjantów wyróżnionych podczas Święta Policji w Turku

Image_12

Najbardziej zasłużeni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Odznaczenia i wyróżnienia przyznano podczas Święta Policji, które odbyło się w piątek, 27 lipca.

Tegoroczne Święto Policji rozpoczęło się od mszy świętej w intencji funkcjonariuszy i ich rodzin. Chwilę później odbyła się uroczystość na której pojawili się policjanci z Turku, przedstawiciele władz i instytucji.

Z okazji 99 rocznicy powstania Policji Państwowej, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku, otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne.

Wyższe stopnie policyjne otrzymało łącznie 49 policjantów.

W korpusie aspirantów, awansowano 15 policjantów, z tego 3 otrzymało awans na stopień aspiranta sztabowego, 2 na stopień starszego aspiranta, a 5 na stopień aspiranta, w korpusie tym mianowano również 5 młodszych aspirantów.

W korpusie podoficerów, awans otrzymało 28 policjantów. 21 z nich awansowano na stopień sierżanta sztabowego, 5 na stopień starszego sierżanta i 2 na stopień sierżanta.

W korpusie posterunkowych awans otrzymało 6 policjantów na stopień starszego posterunkowego.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej złotym medalem za długoletnią służbę odznaczył aspiranta sztabowego Jacka Rosiaka.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej srebrnym medalem za długoletnią odznaczony został młodszy inspektor Roman Ciesielczyk.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Turku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w trybie wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianował na stopień starszego aspiranta Dorotę Grzelkę.

Na stopień aspiranta sztabowego Policji mianowano starszych aspirantów Pawła Antoniaka i Piotra Zielińskiego, a na stopień aspiranta Policji młodszych aspirantów Mariusza Gadomskiego, Przemysława Gabrysiaka, Krzysztofa Jesiołowskiego, Marcina Końciaka oraz Kamila Kruszyńskiego.

Stopień młodszego aspiranta Policji otrzymali sierżanci sztabowi Radosław Fret, Krzysztof Kaźmierczak, Tomasz Ordon, Piotr Walczak i Justyna Wypiorczyk.

Stopień sierżanta sztabowego Policji uzyskali starsi sierżanci Łukasz Bazela, Michał Bukowiecki, Daniel Grześkowiak, Damian Janczak, Dariusz Kaźmierski, Marcin Kolański, Szymon Merdziński, Maciej Męderski, Damian Pawlaczyk i Mariusz Spławski

Stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymali Małgorzata Sukienniczak, Marcin Szczapiński, Kamila Walczak i Joanna Wypchło.

Na stopień starszego sierżanta Policji mianowano Artura Bałdykę, Tomasza Darula, Malwinę Laskowską Maciaszek, Krzysztofa Świętochowskiego, natomiast na stopień sierżanta Policji Michała Pękacza.

Stopień starszego posterunkowego Policji otrzymali Justynę Grabowską, Macieja Kubeckiego i Radosława Wojtczaka

Nie zapomniano również o pracownikach cywilnych. Listami Pochwalnymi uhonorowano Katarzynę Frątczak, Joannę Janik, Agnieszkę Pakułę, Martę Trzepacz, Lesława Maciejewskiego i Kamila Tokarskiego.

 

Makary Górzyński z nagrodą Poznańskiego Towarzystw...
Brudzew: Nocna prohibicja? Czyli o alkoholu na ses...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Jozek w piątek, 12 lipiec 2019 19:35

Nie ma czegos takiego jak swieto Policji. Policja przedewszystkim nie jest swieta i ma za zadanie zluzyc panstwu i obywatelom. Za komuny to byl dzien milicjanta, ale swieta policji nie ma i nie bedzie. Szydze i nie respektuje takiego faszystowskiego swieta.

Nie ma czegos takiego jak swieto Policji. Policja przedewszystkim nie jest swieta i ma za zadanie zluzyc panstwu i obywatelom. Za komuny to byl dzien milicjanta, ale swieta policji nie ma i nie bedzie. Szydze i nie respektuje takiego faszystowskiego swieta.
Gość - sdf w czwartek, 02 sierpień 2018 22:18

w nagrodę był złoty głąb

w nagrodę był złoty głąb
Gość - Turkowian w sobota, 28 lipiec 2018 10:08

GRATULACJE PANOWIE OFICEROWIE . Tak trzymać.

GRATULACJE PANOWIE OFICEROWIE . Tak trzymać.
Gość - Buka w piątek, 27 lipiec 2018 23:11

Po cholerę słowo -święto- zostało napisane wielką literą?

Po cholerę słowo -święto- zostało napisane wielką literą?
Gość
czwartek, 09 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.