Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Strażacy z OSP Brudzew służyli na Lednicy

brudzew-strazacy

OSP Brudzew nie jest strażą, która działa jedynie od święta. Podejmuje ona działania wykraczające poza służbę ratowniczo-gaśniczą, włączając się w aktywizację lokalnej społeczności. Jednak sobota, 2 czerwca, była dla druhów z brudzewskiej jednostki wyjątkowa – wzięli oni udział w XXII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2018.

Podczas spotkania służbę medyczną pełnili dh Roman Stusek, dh Mateusz Kaszyński – pomysłodawca wyjazdu, dh Dawid Graliński, dh Zbigniew Synenko i dh Patryk Żwański. W wyznaczonym sektorze byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczestników. Szczęśliwie nie musieli podejmować poważnych interwencji, które wymagałyby pełnego wykorzystania posiadanej przez nich wiedzy.

Zmęczenie i wyczerpanie po prawie 24-godzinnej służbie zrekompensowała już samo możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowym wydarzeniu oraz przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, tzw. Rybę. W ocenie strażaków z OSP Brudzew było to wspaniałe doświadczenie, które pozostanie na długo w pamięci. Druhowie stwierdzili, że na pewno nie był to jednorazowy wyjazd i w przyszłością chcą brać udział w podobnych wydarzeniach.

Malanów: Głosujemy na Bartka
Kącik profilaktyka: Uważajmy na kieszkonkowców! Pi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.