96 mandatów i zatrzymane prawo jazdy, czyli akcja "Prędkość" w powiecie tureckim

KPP Turek

W minioną środę 27 kwietnia br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku przeprowadzili na terenie powiatu tureckiego działania "PRĘDKOŚĆ". Na drogach pojawiły się zarówno patrole wyposażone w ręczne mierniki prędkości i radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami.

Policjanci w tym dniu nałożyli aż 96 mandatów za przekroczenia prędkości oraz zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Jazda z nadmierną prędkością i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków i ludzkich tragedii. Im szybsza jazda, tym dłuższe hamowanie i krótszy czas na reakcję w przypadku pojawienia się przeszkody na drodze. Kierowcy decydujący się na mocniejsze naciśnięcie na pedał gazu i złamanie przepisów, zgadzają się z pełną świadomością na ryzyko spowodowania wypadku, utraty zdrowia, a nawet życia.

Policjanci każdego dnia reagują na przypadki łamania przepisów drogowych, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia. Aby jednak na drogach było bezpiecznie, niezbędne jest zaangażowanie i odpowiedzialność samych kierowców. Wspólne starania funkcjonariuszy i podróżnych dają dużą szansę, że do celu dojedziemy spokojnie, bez żadnych zagrożeń.

źródło: KPP Turek

Pokój, praca, bezpieczeństwo, czyli 1-Majowy wiec ...
Seniorzy UKS "Piątka" Turek bez awansu do II ligi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.