Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Alarm bombowy w szkołach średnich. Strażacy i policjanci sprawdzają budynki

slajd
Niedzielne popołudnie i wieczór były niezwykle pracowite dla policjantów i strażaków. Wszystko za sprawą alarmów o ładunkach wybuchowych, które na blisko dwanaście godzin przed egzaminami maturalnymi miały zostać podłożone w dwóch szkołach średnich na terenie powiatu tureckiego. 
Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego dotyczyła Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. W tych placówkach pojawiły się służby ratunkowe, które sprawdziły pomieszczenia. Podobne informacje o bombach w szkołach średnich, gdzie jutro mają odbyć się matury pojawiały się również w innych miastach na terenie całego kraju. Funkcjonariusze z KPP w Turku przez całą noc dyżurować będą na terenie szkół. 
 
W listopadzie 2011 r., w związku z przygotowaniami do Euro 2012, zaostrzono kary za tego typu przestępstwa. Do kodeksu karnego wprowadzono wówczas artykuł zgodnie z którym każdemu "kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".
Co więcej, wcale nie trzeba być pełnoletnim, by odpowiadać za fałszywy telefon o bombie. Za takie przestępstwo można sądzić i karać już osoby od 15. roku życia.
Sprawcy mogą zostać obciążeni kosztami przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.
fot. archiwum 
 
Dobra: Groźny wypadek w Zagaju. Strażacy rozcinali...
Dobra: Otwarcie drogi gminnej Długa Wieś – Moczydł...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.