Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Australia płonie! Strażacy z Turku gotowi, by pomóc

Pożar w Australii

W całej Polsce wyznaczono strażaków, którzy są w gotowości, aby wylecieć do Australii i pomóc w walce z szalejącymi tam pożarami. Niewykluczone, że będą wśród nich także strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku.

Zdjęcia i filmy przedstawiające szalejący w Australii żywioł przerażają. Cały świat solidaryzuje się z mieszkańcami kontynentu. Strażacy są w gotowości, aby wyruszyć na pomoc w gaszeniu ognia.

-Jesteśmy w module GFFFV i w każdej chwili możemy być zadysponowani w wyznaczone miejsce koncentracji sił i środków, a stamtąd do gaszenia pożarów w Australii - mówi st.kpt. Piotr Pietrucha, komendant PSP w Turku.

Do akcji gotowi są ruszyć strażacy z Wielkopolski. Ich wylot do Australii wiąże się z funkcjonowaniem modułu GFFFV Poznań – Ground Forest Fire Fighting using Vehicles.

Przypomnijmy, że turkowscy strażacy mają doświadczenie z niesieniu pomocy poza granicami kraju. Dwa lata temu pomagali w gaszeniu potężnych pożarów lasów w środkowej Szwecji.

fot.nytimes.com

Kawęczyn: Spotkanie noworoczne członków i sympatyk...
Tuliszków: Trzydniowe szkolenie techniczne zawodni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.