Awanse, odznaczenia i podziękowania z okazji 50-lecia PSP w Turku

50-lecie PSP Turek

Uroczystość 50- lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Turku przypada w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Niepodległości wywalczonej przez Polaków, wśród których nie zabrakło również wielu żyjących w tym czasie strażaków. Ci, którzy zasłużyli się ciężką pracą i oddaniem nagrodzono podczas dzisiejszej, tj. 21 grudnia uroczystości.

Podczas spotkania w PSP w Turku odbyło się ślubowanie dwóch strażaków, którzy od 1 grudnia tego roku rozpoczęli swoją służbę. Adam Darul i Krzysztof Michalak podpisali akt ślubowania i tym samym oficjalnie wstąpili w szeregi strażaków z Turku.

Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Warszawie nadał Odznakę za zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów RP. Odznaką wyróżnieni zostali Zbigniew Karbowy i Robert Bącała.

W dniu 10 czerwca 2018 roku miała miejsce uroczystość jubileuszu 25-lecia posługi kapłańskiej wśród braci strażackiej, Kapelana Powiatowego Strażaków księdza Antoniego Janickiego. Z tej okazji w kościele parafialnym w Tokarach została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych i licznie przybyłych delegacji strażaków z terenu powiatu tureckiego. Idąc śladem jubileuszy przypadających w tym roku strażacy raz jeszcze podczas uroczystości w PSP w Turku podziękowali księdzu Antoniemu Janickiemu, który jako Kapelan Powiatowy Strażaków wspiera swoją posługą zarówno druhów ochotników, jak i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Ksiądz Antonii otrzymał w podziękowaniu okolicznościowy ryngraf oraz kwiaty.

W związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski w dniu 11 listopada, strażakom z Turku zostały przyznane nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia i podziękowania.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej za wzorowe wykonywanie zadań służbowych wyróżnił nagrodą pieniężną mł.bryg.Krzysztofa Kubiaka. Wyróżnienie to jest związane z ogromem pracy i zaangażowaniem w pomoc druhom z jednostek OSP z terenu naszego powiatu. To on weryfikował, sprawdzał i pomagał w kompletowaniu wniosków w celu pozyskiwania środków z budżetu państwa dla jednostek z KSRG, z budżetu MSWiA dla jednostek spoza KSRG oraz dotacji z Funduszu Sprawiedliwości dla wszystkich jednostek OSP. Dzięki olbrzymiej wspólnej pracy udało się pozyskać środki w łącznej wysokości niespełna 1.650.000 złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupów sprzętu dla jednostek OSP w tym trzech samochodów gaśniczych.

Podczas uroczystości wyższy stopień podoficerski i awans do stopnia młodszego ogniomistrza – starszego sekcyjnego otrzymał Maciej Wypchło oraz starszy sekcyjny Kamil Kałużny, natomiast do stopnia starszego sekcyjnego – sekcyjnego Romana Bąkowskiego.

Komendant Powiatowy PSP w Turku wyróżnił okolicznościowym listem gratulacyjnym funkcjonariuszy, którzy w bieżącym roku obchodzili jubileusze 25, 30 i 35-lecia lecia służby. Niniejsze wyróżnienia otrzymali Piotr Pieśkiewicz (jubileusz 35 lecia służby), Sławomir Okupny (jubileusz 30 lecia służby), Robert Bącała (jubileusz 30 lecia służby), Andrzej Cajdler (jubileusz 25 lecia służby), Andrzej Drzewiecki (jubileusz 25 lecia służby), Tomasz Kukuła (jubileusz 25 lecia służby), Beata Grzeszkiewicz (jubileusz 25 lecia służby).

Wyższe stanowiska służbowe otrzymało 18 strażaków. Wyróżnieni zostali - st.asp.Damian Bąkowski – mianowany na dowódcę sekcji, asp.Piotr Kołuda – mianowany na dowódcę zastępu, mł.asp.Krzysztof Bocian – mianowany na starszy operator sprzętu specjalnego, mł.asp.Patryk Felisiak – mianowany na dowódcę zastępu, mł.asp.Michał Flis – mianowany na dowódcę zastępu, mł.ogn.Kamil Kałużny – mianowany na operator sprzętu specjalnego, st.sekc.Roman Bąkowski – mianowany na starszego ratownika kierowcę, st.sekc.Sebastian Janiak – mianowany na starszego ratownika, st.sekc.Jarosław Czaja – mianowany na starszego ratownika kierowcę, - st.sekc.Szymon Rogodziński – mianowany na starszego ratownika, st.sekc.Krzysztof Smura – mianowany na starszego ratownika kierowcę, st.sekc.Artur Kałużny – mianowany na operator sprzętu specjalnego, sekc.Szymon Słodziński – mianowany na starszego ratownika kierowcę, st.str.Tomasz Wypiór – mianowany na ratownika, st.str.Tomasz Serafiński – mianowany na ratownika kierowcę, st.str.Dominik Jasnowski – mianowany na ratownika kierowcę, st.str.Grzegorz Glapa – mianowany na ratownika, st.str.Dawid Bartosik – mianowany na ratownika kierowcę.

Gratulujemy!

„Wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie i zdrowi...
Przykona: Zderzenie toyoty oraz skody. Poszkodowan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.