Bardzo "NIE"trzeźwy poranek w powiecie tureckim

policja

Dzisiaj tj. 16 sierpnia w godzinach porannych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku na terenie powiatu tureckiego włączyli się do wojewódzkich działań i przeprowadzili akcję TRZEŹWY PORANEK. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali aż pięciu kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci we wczesnych godzinach rannych przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców. Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, już w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli był sprawdzany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie trzygodzinnej kontroli sprawdzono 346 kierujących pojazdami poruszających się na terenie powiatu tureckiego. Wśród nich ujawniono pięć osób, które kierowały swoimi pojazdami pomimo wcześniej spożywanego alkoholu, w tym cztery w stanie nietrzeźwości a jedna osoba w stanie po użyciu alkoholu.

Podczas akcji policjanci :

ok. godz. 5.15 w miejscowości Słodków gm. Turek zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra mieszkańca gm. Turek w wieku 48 lat znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,31 mg/dm3.

ok. godz. 7.12 na ul. Przemysłowej w Turku zatrzymali kierującego pojazdem ciężarowym marki Volvo obywatela Białorusi w wieku 40 lat znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,30 mg/dm3.

ok. godz. 7.20 w miej. Kotwasice gm. Malanów zatrzymali kierującą samochodem osobowym marki Audi A3 mieszkankę gm. Malanów w wieku 27 lat znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu - 0,23 mg/dm3

ok. godz. 8.00 w miej. Brudzew zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Peugeot 307 mieszkańca gm. Brudzew w wieku 51 lat znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,69 mg/dm3.

ok. godz. 8.23 w miej. Nowy Świat gm. Tuliszków zatrzymali kierującego samochodem marki VW Transporter mieszkańca powiatu słupeckiego w wieku 53 lat znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,28 mg/dm3.

Policjanci zatrzymali pięć praw jazdy za kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości. Wszyscy kierujący pod wpływem alkoholu za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Turku. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 10 lat i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych (maksymalna to 30 tys.) lub areszt 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 15 punktów karnych.

W czasie przeprowadzania akcji trzeźwy poranek policjanci zwrócili także uwagę na kierujących pojazdami, którzy ostrzegają światłami drogowymi przed policyjną kontrolą. Działając w ten sposób można pomóc uniknąć odpowiedzialności przestępcom, w tym również nietrzeźwym kierującym.

Przypominamy, że w trosce o nasze bezpieczeństwo takie akcje będą cyklicznie przeprowadzane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Turku na terenie powiatu tureckiego.

źródło: KPP Turek

Wniosek w sprawie wydania decyzji o budowie elektr...
Letnia Filharmonia Parkowa w Tuliszkowie z nutką h...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.