Betlejemskie Światełko Pokoju od Harcerzy ZHP dla Strażaków

Śwaitełko Betlejemskie w PSP Turek

Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. W dniu 19 grudnia 2019 roku Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha otrzymał z rąk hm. Roberta Chmielewskiego Komendanta Hufca ZHP im. Mikołaja Kopernika w Turku Betlejemskie Światło Pokoju.

Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło Pokoju od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. Harcerki i harcerze przekazują Światło Pokoju dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii. Światełko w swojej wieloletniej historii trafiło do Komendy Powiatowej PSP w Turku. Cieszymy się, że ta piękna inicjatywa stanie się harcerską i strażacką tradycją w kolejnych latach. Komendant Powiatowy PSP w Turku w imieniu własnym oraz tureckich strażaków podziękował za przekazanie Światła i złożył świąteczne życzenia harcerzom.

Tekst : mł. kpt Jacek Erkiert
Zdjęcia : ZHP Turek

Elektroniczne sprawozdania finansowe w praktyce pr...
Informacja z posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pra...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.