Bezpieczeństwo w trakcie majowego weekendu

Bezpieczneństwo

Policjanci ruchu drogowego rozpoczynają od 30 kwietnia br. działania w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, które skontrolują prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego w okresie długiego majowego weekendu będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie. Na trasach będzie więcej patroli ruchu drogowego, a policjanci będą mieli za zadanie eliminować z ruchu osoby zagrażające innym. Do działań zaangażowani zostaną także policjanci ze specjalnej grupy Speed, których zadaniem jest eliminowanie z dróg tak zwanych piratów drogowych, pamiętajmy więc o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zdjęciu nogi z gazu. Jak zwykle przypominamy o tym, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie! Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i warunków atmosferycznych. Pamiętajmy także o obowiązujących nadal obostrzeniach. Zasłaniajmy usta i nos, zachowajmy dystans, używajmy środków dezynfekujących.

W okresie od 30.04 do 03.05.2021 roku obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) w dniach:

-30 kwietnia i 2 maja br. – w godz. 18.00 – 22.00;
-1 i 3 maja br. – w godz. 8.00 – 22.00;


źródło: KPP Turek

Wideo: Życzenia Starosty Tureckiego dla Maturzystó...
Malanów: XXVI sesja Rady Gminy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.