Bombowy Dzień Nauczyciela w szkołach średnich

bomba w ZST i ZSR
Dziś szkoły średnie w powiecie tureckim obchodziły Dzień Edukacji Narodowej. Wielu nauczycieli zapamięta go na długo. Wszystko za sprawą informacji o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie dwóch placówek.
 
Okolicznościowa akademia w Zespole Szkół Technicznych z okazji Dnia Edukacji Narodowej dobiegała końca, kiedy otrzymano na adres mailowy informację o podłożonej w budynku B bombie. Na miejscu pojawili się policjanci oraz straż pożarna i zarządzono ewakuację wszystkich osób. Obiekt dokładnie sprawdzono, jednak na szczęście okazało się, że był to fałszywy alarm. Chwilę później strażacy byli już w drodze do Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, gdzie także wpłynęła informacja o bombie na terenie placówki. Także w tym przypadku był to fałszywy alarm. 
 
Przypomnijmy, że od 2011 r. obowiązują zaostrzone kary za tego typu „żarty”. Do kodeksu karnego wprowadzono wówczas artykuł zgodnie z którym każdemu "kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".
 
Co więcej, wcale nie trzeba być pełnoletnim, by odpowiadać za fałszywy telefon o bombie. Za takie przestępstwo można sądzić i karać już osoby od 15. roku życia.
 
Sprawcy mogą zostać obciążeni kosztami przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.
Wspólne święto uczniów i nauczycieli, czyli Dzień ...
Uwaga, będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w piątek, 11 październik 2019 16:10

Czyżby ktoś miał dosyć przemówienia posła?

Czyżby ktoś miał dosyć przemówienia posła?
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.