Brudzew: Wypadek samochodu ciężarowego. Auto przewoziło około 170 świń

Wypadek Gmina Brudzew

Do niecodziennego zdarzenia doszło dzisiaj tj. 5 lutego około godziny 4.00 na drodze wojewódzkiej W-470, nieopodal Galewa. Samochód ciężarowy przewożący zwierzęta zjechał z drogi i wjechał w przydrożny rów przewracając się.

Kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna jechał w kierunku Turku. Z nieznanych dotąd przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w przydrożny rów. Auto przewożące trzodę chlewną przewróciło się na bok.

Mężczyźnie kierującemu pojazdem na szczęście nic się nie stało, nie było więc konieczności wzywania pogotowia ratunkowego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej z Turku, cztery zastępy z Konina, OSP Chrząblice oraz OSP Brudzew. Powiadomiony został również powiatowy lekarz weterynarii Jan Radzimski oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, którego przedstawiciel Władysław Karski przybył na miejsce wypadku.

Podczas zdarzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdu, co znacznie utrudniało strażakom działania.

W chwili obecnej służby ratunkowe czekają na przybycie samochodu ciężarowego do którego przetransportowane mają zostać zwierzęta. Na miejsce przyjechała specjalna grupa ratownicza z Konina i za chwilę strażacy będą próbowali podnosić rozbite auto. 

Ruch odbywa się wahadłowo.

Dokładne przyczyny zaistniałego zdarzenia zbada policja.
Dajemy nadzieję na życie, której nie przyćmi nawet...
Strażacy z powiatu tureckiego pomagają dotrzeć na ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.