Brudzew: Druhowie działali podczas spotkania młodzieży na Polach Lednickich

OSP Brudzew w Lednicy

Już po raz drugi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie działali podczas spotkania młodzieży na Polach Lednickich. Członkowie tej jednostki od kilku lat podejmują nieszablonowe działania, aby służyć na co dzień innym ludziom.

W sobotę, 1 czerwca, na polach na Jeziorem Lednickim zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, aby uczestniczyć w XXIII Spotkaniu Lednica 2000, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie o charakterze katolickim w tej części Europy.

W pomoc w organizacji spotkania jako wolontariusze włączyli się druhowie z OSP Brudzew, którzy pełnili tam służbę medyczną jako ratownicy posiadający uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ich zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo uczestników w wyznaczonym sektorze. Druhowie w razie potrzeby udzielali pomocy przy otarciach, urazach czy też oparzeniach słonecznych. Na szczęście nie musieli podejmować poważnych interwencji.

Dla druhów Romana Stuska, Dawida Kubanka, Karola Kubanka, Mateusza Kaszyńskiego i Zbigniewa Synenko spotkanie na Lednicy było także przeżyciem o charakterze duchowym. Po niemal 24-godzinnej nieprzerwanej służbie spotkanie zakończyło się przejściem przez Bramę Rybę – symbol spotkania. W wydarzeniu uczestniczyła także grupa z parafii z Brudzewa i Galewa.

Następna Lednica odbędzie się 6 czerwca 2020 roku. Druhowie z Brudzewa już deklarują w niej swoje uczestnictwo.

Zdjęcia: OSP Brudzew
Malanów: Głosowanie na drzewo roku rozpoczęte
Piękno w zasięgu ręki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.